• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Soja - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Re: Soja - sjetva 2015

Evo slike moje soje, sijana "domaća" OS Sanda, sasvim zadovoljan sa nicanjem, jedino sam se zeznuo sa zatvaranjem redova pa sad nemam stalne tragove, a parcela je široka 74 m pa budem morao paziti kod špricanja.

pic host
Sijao sam u subotu 02.05., a ovo je slika od subote 23.05, iza kiše, kad sam prekopavao kanal da ispustim vodu

photo hosting sites
Ovdje se vidi mejašev kukuruz , ono jezero desno je moja druga parcela soje od jedne rali. Znači imam ral soje uz poljski put, onda su dvije rali kukuruza i opet moja soja na dvije rali i frtalj. E sad tu dolazi glavna "caka" što su zmlje nalo višje od tog puta, a naj ljepše je što je "veliki gazda" sela Kučan dao ponovno iskopati odvodni kanal s druge strane puta gdje je i bio ranije, ali da zajebe koje kakve glumce koji bi ga ponovno zaorali, ovaj puta je kanal metar dubine, tako da je za sad "nedodirljivi".

image hosting over 2mb
Ovdje je ispust prema glavnom putu i kanalu, 20 metara više je drugi, uglavnom spasio sam svoju soju i kukuruze od mejaša, samo se sad bojim da mi ne pobjegnu korovi jer od špricanja prvi čas sigurno ne bude ništa, imam pripremljenu Lagunu i Harmoni, a pitanje je i da li bude trebala zaštita od bolesti pošto je soja bila pod vodom.

free upload
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Re: Soja - sjetva 2015

Do kad se soja moze prskat sa lagunom i harmoniyem...nebrem prskati mokro je
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Re: Soja - sjetva 2015

Ok hvala...koliko vodenpo hektaru je najbolje prskati?
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Re: Soja - sjetva 2015

Jeli ides sa punom dozom?ja idem sa 300 lit po ha tako mi tjera sprica jeli ima puno trave
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Re: Soja - sjetva 2015

Zbog cega tri puta? Ja idem sutra drugi split i to je to.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Re: Soja - sjetva 2015

Afalon disperzija+ Frontier x2 prvi put, Laguna drugi put i Harmony treći put. To je nekad bio zakon za soju. Samo kaj afalona više nema.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Re: Soja - sjetva 2015

Kada ovolikospricate koliko vas onda izajde ha tu nema ekonomske racunice
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Re: Soja - sjetva 2015

prvi put idem sa 30 grama lagune drugi put isto sa 30 plus harmony 6 grama i treci put 40 grama lagune i 6 harmony..
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Re: Soja - sjetva 2015

Ja 50 grama Lagune i 5 grama Harmonya jedan split.
Tako isto i drugi, sve po hektaru.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Re: Soja - sjetva 2015

Kad imaš puno Kvrzica na korjenu soje
Mislim da je jos rano za vidjeti ih mala je biljka
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Re: Soja - sjetva 2015

Koji preparat preporučate za folijarnu prihranu soje?
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Re: Soja - sjetva 2015

Mislim da je cijena oko 55 kn/kg ici cemo 2,9 kg/ha kad malo bolje zatvori redove
 

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
Re: Soja - sjetva 2015

ma bezveze vam je sad ic folijarnom ak vec niste do sad da cim prije zatvori redove. to se onda ide poslje cvatnje kad se pocnu javljat mahune za bolje naljevanje zrna.. raspitajte se malo a ne da bacate novce bezveze
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh