• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SOJA sjetva-žetva 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ja nisam jos stigel posijat jer mi vrijeme neda u polje kaj bude sad jel bude kaj od toga?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dok se kod nekih vec formira prva, mozda i druga trolistka, kod mene je tek danas zavrsena sjetva..

sijana rwa gala i corbett, svaki drugi red..





uvjeti idealni za sjetvu..



 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ja svoju nisam uspio pošpricat protiv korova prije nicanja jer vrijeme nije dozvoljavalo, s čim da idem sad nakon nicanja a da se pokazalo učinkovito?
 

gizdava

Novi član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
20
dali je tko imao slučaj da mu soja dobije žućkastu boju ,špricana prije tjedan dana sa lagunom. jako je puno kiše palo pa neznam kaj je.
 

krone

Član
Tu od
14 Pro 2012
Poruka
142
planiram prihranu soje preko lista sa urejom pa me zanima s kojom količinom mogu po ha
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
dali je tko imao slučaj da mu soja dobije žućkastu boju ,špricana prije tjedan dana sa lagunom. jako je puno kiše palo pa neznam kaj je.

Vjerovatno je zbog previše vlage korjen povukao dio herbicida. Tako se i meni desilo prije par godina. Nije to toliko strašno, jedan dio će se povratiti ali će zaostati u porastu, dok će jedan manji dio ipak propasti.
Pomiri se stim da ćeš imati manji prinos nego inače.



planiram prihranu soje preko lista sa urejom pa me zanima s kojom količinom mogu po ha

Za prihranu Ureom odnosno azotom preko lista u knjigama nemogu naći ništa. Vjerovatno zato jer takva prihrana i nije predviđena za soju. Naime soja na korjenu u simbiozi sa jednim sojem bakterija formira tzv. Azotne kvržice u kojima prikuplja azot iz vazduha te joj prihrana azotom nije neophodna. Ako već hoćeš ići prihranom preko lista onda je bolje da potražiš neko sredstvo koje je namjenjeno upravo za takvu primjenu. A izbor takvih sredstava je stvarno veliki.
Ako se ipak odlučiš za prihranu ureom onda bi trebao koristiti norme kao i za kukuruz jer se radi otprilike o sličnoj lisnoj masi, znači od 0,6 - 6 %, manje procente koristi za veću soju sa većom lisnom površinom a veće procente za manju soju sa manje razvijenim listovima.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Evo moje jedne starije slike,friške ču za koj dan staviti.
 

Prilozi

  • IMG_20140608_164742.jpg
    IMG_20140608_164742.jpg
    83.2 KB · Pregleda: 184
  • IMG_20140608_164755.jpg
    IMG_20140608_164755.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 149

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
na koji je razmak sijana? moja je nešto manja pa neznam sad jel da idem u prihranu kanom ili ne? i kolko da bacim kana ak bum isel po rali?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
sijana je na 25 cm...zitnom sijacicom. po meni si vec trebo ic. mi smo isli sa 60/ 70 kg po hektaru. i negdje sa kanom a negdje sa ureom. i prilikom prskanja protiv korova folijarno sa 20-20-20 formulacijom i kada bude u fazi da se budu pocele mahune pojavljivati onda sa 15-5-35 za punjenje mahuna.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ma znam da sam trebal al problem je u tomu kaj je kasno sijana jer nisam mogel na polje radi kise... sijana je 5. 5. a nije bas jeko velika pa zato me i brine kaj se desava... ok budem isel s kanom...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh