• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SOJA sjetva-žetva 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
nije jos do kraja, negdje je a negde nije... isto sam sijal na 25 al mi bas spricanje nije uspelo... sve se posusilo al ima malo ambrozije pa budem jos jednom pošprical i onda dal kan...to je sad prvi put sijem za probu jer je nikad nisam sijal a niko je ni ne sije kod mene...
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Imam doma i za sirokolisne i za uskolisne korove s cim sam prvi put sprical i pise da ak se pojavi korov da se ide opet s tim u korekciju... neznam ak se zove, jedan je gepard a neznam za drugi, bum ti napisal kad dodem doma... a kaj ti preporuces?
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Kod mene je nema za kupiti nigdje jer soja nije baš uobičajena kultura kod mene, cak stovise niko ju ne sije tak da nemrem bas birat pesticide za nju
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo moje soje, sijana na 70cm, a razmak u redu, po preporuci sam išao da dobijem 30-35 zrna na jednom metru, sijana olt mehaničkom sijačicom......

sada je visine od 80-90cm, neznam da li će više rasti, sijem ju prvi puta.....





a zaštita od trave, prije sjetve sa treflan-om, poslije nicanja pulsar+basagran.....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod mene je nema za kupiti nigdje jer soja nije baš uobičajena kultura kod mene, cak stovise niko ju ne sije tak da nemrem bas birat pesticide za nju

Kolega, ako špricamo korov i nekoj od kultira koristimo HERBICIDE.

Ako špricamo kukce, nametnike i ostale insekte, koristimo INSKETICIDE.

Ako špricamo protiv bolesti i gljivičnih oboljenja, koristimo FUNGICIDE.

A PESTICIDI su skupan naziv za sredstva za zaštitiu bilja i uništavanje štetnika, slobodno malo proguglaj da se ljudi ne zbunjuju!
Bez zamjerke molim!
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Šanana štetnike ili štetočinje:D:
razliku valda znaš;-)

Kolega bez zamjerke moral sam:drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
ekipa dali soja kad počne cvast stane s rastom ili raste i dalje, moja počela cvast a nije baš prevelika pa zato pitam...
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
soja indeterminiranog tipa rasta ima i vegetativni i reproduktivini rast zajedno tj, cvjeta i raste istovremeno .
determinirani tip prvo naraste pa procvjeta istovremeno na svim nodijima .
koliko znam u hr su gotovo sve soje indeterminiranog tipa.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Kompa ti znas najbolje kakvo je ovo sjeme kaj sam ja sijal... hahaha... neznam pa pitam al soja je za sad super čini mi se da bu pokusna sjetva uspjela...
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
drago mi je čuti da je dobro , a lako ti je sad kad si dobro sjeme kupio.

hehehe... istina.. ne ma soja je super jedino kaj nije prevelika jer sam kasno sijal al bude zrasla...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Nitko se ne hvali sa sojom ništa jel su vam i dalje čiste,vidim da kod nekih dosta trava izbija,i koliko katova mahuna imate?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Soja super izgleda ali cemo vidjeti krajnji rezultat kad prođe kombajn.
Velika je možda i pregusta mahuna ima jos cvate ali ove doljnje slabo se nalijevaju.
Malo ju je vjetar nagnuo a čista je za sad.
U par otočića ima trave.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh