• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SOJA sjetva-žetva 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
moja isto super izgledaa. ima po 60-70 mahuna na sebi i u donjim mahunama vec je dosta veliko zrno
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Ja jucer obisao svu soju, 9kj dobro cisto,a 2 kj se zeleni vise nego sto bi trebalo:icon_weed: Hrpa mahuna,ali još slabo naliva.
Ove godine prvi put posijana sa žitnom sijačicom na 15cm. Najviše zbog kombajniranja,jer je prošle godine u redovima 65cm imala visinu 1.6m i onda sam imao dva problema: 1. Štopao sam bubanj više puta jer nisam imao kukuruznu korpu,pa onda sam sat vremena svaki put odštopavao,pa mi je jedan iskusniji kombajner rekao da dignem broj okretaja bubnja(na oko 1000) onda se više nije štopalo-loma nije bilo ni na većim okretajima
2. Ogromnu slamu iza kombajna je bilo nemoguće zaorati,pa sam svu slamu sa 11kj pokupio sa sip3 i izvezao na napuštenu njivu.
Ove godine bi trebala biti niža a i sa tanjom stabljikom.
Mada sam nabavio i drugi kombajn i korpu i sječku pa budemo vidjeli,naravno ako ove godine stigne sazoriti.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Moja je na 12.5 cm sijana a velika je tako da ju je malo vjetar i kisa nalegli.
Brine me kaj se slabo nalijevaju mahune.i jos vrhovi cvatu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Pa jednostavno,mahuna hrpa normalne veličine ali zrna još nema.... Budemo vidjeli za par dana da li da se brinemo ili ne :icon_rolleyes:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Ima li kod koga da zrije? Moja Galina u tjedan dana požutila nenormalno. Mahuna ima koje se okrune bez problema, a ima i onih skroz zelenih, tek nalivenih kako treba.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Pa jednostavno,mahuna hrpa normalne veličine ali zrna još nema.... Budemo vidjeli za par dana da li da se brinemo ili ne :icon_rolleyes:

Tako je i kod mene i jos cvate
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
I moja je dobra i cista,i prije cvatnje je jos dobila folijarnu prihranu
 

Prilozi

  • IMG_20140724_123917.jpg
    IMG_20140724_123917.jpg
    81.2 KB · Pregleda: 88
  • IMG_20140724_123852.jpg
    IMG_20140724_123852.jpg
    81.6 KB · Pregleda: 89

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo moje prije 15tak dana, visina 150-160cm, sa oko 120 mahuna......:x:




 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ko ti bude to kombajnjiral tu kod nas?

pokupec sa svojim claasom, dogovoreno kad sam isel sijat jer ima na drnku još jedan kaj sije soju i još ima djetelinu za brati i heljdu tak da dok to ne reši nebude metal adapter za kuruzu a i frendovi smo pa sam siguran da me nebu zaj...bo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Soja je jako bujna ovu godinu zbog vlage i velika masa zato je legla.
Soje su skoro duplo veće nego inače u naše kraju.
Malo gusci sklop i jos lakše legne. Legla je i kod mene čovjeku kaj na 35 sije tak da nema pravila. Ali nije dobro kaj je nalegla
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Na koji je razmak sijana. Mora da je rjeđi sklop


na 70cm, oko 32-35 zrna u jednom dužnom metru........a imam na još jednom mjestu, tamo je loša zemlja, i slabo je gnojeno, gdje je prošle godine bio kukuruz, a prije toga nije rađena oko 20 godina......ta soja je visine 140cm, al nisam brojao mahune, i posijana u odnosu na ovu kasnije oko tjedan dana.....tako da se jako dobro drži na lošoj zemlji.....to mi se sviđa
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
pokupec sa svojim claasom, dogovoreno kad sam isel sijat jer ima na drnku još jedan kaj sije soju i još ima djetelinu za brati i heljdu tak da dok to ne reši nebude metal adapter za kuruzu a i frendovi smo pa sam siguran da me nebu zaj...bo

Sa kojim adapterom ce da ti zanje soju? Nece valjda sa adapterom od kukuruza ?
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
pokupec sa svojim claasom, dogovoreno kad sam isel sijat jer ima na drnku još jedan kaj sije soju i još ima djetelinu za brati i heljdu tak da dok to ne reši nebude metal adapter za kuruzu a i frendovi smo pa sam siguran da me nebu zaj...bo

To je onaj kaj si je sad nabavil onog claasa dominator?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Dvije loše slike od Galine, ostali dio njive nije za slikanje, kao i Slavonka na drugoj njivi... :sram:



 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh