• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SOJA sjetva-žetva 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Cijena soje 2.3-2.5 samo bi vlaga mogla zbog susenja i soju ove godine upropastiti
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Bude cijena dobra samo kada če mo ju kombajnirati,još mijesec dana sigurno ne.
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Dobro će biti ako u tih mjesec dana ne padne još i snijeg kako je sve krenulo...
 

AdidasNA

Novi član
Tu od
17 Ruj 2014
Poruka
4
Sirak (koštan) u soji

Molim vas, da mi netko pomogne, što da radim sa sirkom u soji? Redovito sam prskao sa herbicidima (Harmony, Laguna), ambroziju i slak sam suzbio, al' taj je vrag prorastao i ne znam što da sad radim. Iskreno se bojim otić u silos i što ćemi tamo reć, vjerovatno će me odbit zbog visokog postotka primjese. I sad, kako da očistim zrno nakon žetve? Ili da sad naručim nadničare, da doslovno poberu cvjetove od sirka? Al' i to će me koštat previše para, radi se o 6ha zemlje.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: Sirak (koštan) u soji

Sirkovo sjeme uopće neće ići u bunker dok koštan hoće,može se malo pričekati s žetvom pa će se koštan osuti što ne bih preporučio ove jeseni.Ako nije velika površina u pitanju može se kipati preko sita u prikolicu pa se tu izdvoji dosta sjemena.
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Ne hvali se niko da je krenuo sa skidanjem soje? Kod mene već dvojica poprskala soju sa totalom da joj pomognu sazoriti.. Inače kod nas nije 4 dana u komadu padala kiša i mislim da je to rekord ;)
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Sirak (koštan) u soji

pa proteraj kroz tijer. sirak je lakši i manji od soje, mora ga odvojit. posij nešto nakon soje, pa opet postrno, pa će ga valjda ugušit.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Maloprije sam nosio Galinu da izmjere vlagu, 14,6 %.
Vidjet ćemo sutra, možda bude žetve.

Slavonka nije još zrela.
 

AdidasNA

Novi član
Tu od
17 Ruj 2014
Poruka
4
Re: Sirak (koštan) u soji

pa proteraj kroz tijer. sirak je lakši i manji od soje, mora ga odvojit. posij nešto nakon soje, pa opet postrno, pa će ga valjda ugušit.

Sad će ovo možda smiješno zvučat, al' što je ''tijer''? Ne razumijem se u ratarstvo, a soje sam se uhvatio, samo zbog toga što čekam HBOR da mi odg na kreditni zahtjev. Pa da zemlja ne ''zjapi'' prazna, ja se upustio u soju. :s:
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Re: Sirak (koštan) u soji

Sad će ovo možda smiješno zvučat, al' što je ''tijer''? Ne razumijem se u ratarstvo, a soje sam se uhvatio, samo zbog toga što čekam HBOR da mi odg na kreditni zahtjev. Pa da zemlja ne ''zjapi'' prazna, ja se upustio u soju. :s:

Dižeš kredit na nešto u što se ne razumiješ? Hrabro ;)
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Re: Sirak (koštan) u soji

Strasan pothvat nezna staje trijer a radi sa sojom koja ima zahtjeva malo znanja nije to kukuru posij i gledaj kako raste .a kreda se,dize sigur,o za nesta drugo sto nema veze sa,poljoprivredom
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Ali zar se prvo nešto ne nauči raditi,uhoda malo posao pa onda ide u neka ulaganja-zaduzivanja!
Svi bi preko noći imali sve i bili gazde...a onda ce za godinu dana kukati na televiziji kako ne može plaćati kredit i očekivati da ga neko drugi plati!
Prošla su ta vremena....
 

AdidasNA

Novi član
Tu od
17 Ruj 2014
Poruka
4
Ljudi moji, nemam pojma ništa oko ratarstva jer sam studirao i do sad radio jedino sa povrćem, voćarstvom i vinogradarstvom. A kredit dižem, da pokrenem proizvodnju začinske paprike, a to znam radit, bez brige...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AdidasNA

Novi član
Tu od
17 Ruj 2014
Poruka
4
To je prečistač za žitarice ili bilo kakvog sjemena.

Čuo sam za njih, al' do sad nisam našao nikoga, ,tko bi bio voljan da mi ga iznajmi. A da sad bacam, ne znam koje novce na kupnju, to mi se ne isplati. Ako netko zna (nekog) tko se bavi najmom prečistaća, molim da mi daj broj...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Susjed ima nekakvo sito veliko, mislim da je od kombajna. prava stvar je.

Nego, danas sam skinuo tri jutra Galine, oko 2 t/kj, vlaga 13.5, sve u svemu, zadovoljan. Vidjet ćemo što će Slavonka reći.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh