• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Soja

dankec1912

Član
Tu od
11 Lis 2019
Poruka
53
Na kraju sam kupio nešto sasvim drugo. 2,5m, 19 rednu, mehaničku Stegsted.
Nedostaje joj nekoliko opruga i markeri. Nije idealna, no trebala bi biti OK. Znat ću više nakon detaljnog čišćenja i testa.
Hvala svima na angažmanu.

1641891820633.png
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ekipa kakvo sjeme treba kupiti i kako posaditi da bi se prijavio I PVP po ha ako imam odgovarajuci broj UG?
Kad se racun I deklaracija moraju cuvati? Uvijek I da li kopije saljete u agenciju.

molim odgovor nekoga tko je prijavljivao sadnju soje po arkod cestici i dodatno na istoj prijavio I pvp.

I koju opciju odabrati u aplikaciji za soju, jer imaju dvije varijante?
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,540
Po hektaru moraš imati 80 kg certificirane soje. znači kupljeno 80 kg sa računom i deklaracijom i to predati u agenciju do 10 mjeseca.Za ostalo nazovi svoju savjetodanu ili svog referenta u agenciji
 

dankec1912

Član
Tu od
11 Lis 2019
Poruka
53
Ako se dobro sjećam, neka me kolege forumaši isprave, u aplikaciji imaš soju (za ljudsku prehranu) i "krmnu" soju. Potrebno je odabrati ovu drugu.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Hvala na odgovorima, ali jos jedno pitanje....

Ako npr navedem na ARKOD čestici kulturu, "krmna soja", posijem PEDRO ili ANGELICU, da li je mogu predati u silos ili ju moram trošiti kod sebe na domaćinstvu?

Mislim da li se radi otkup krmne soje il samo soje ua ljudsku prehranu , kako to ide i kako silosi to razvrstavaju ?
 

dankec1912

Član
Tu od
11 Lis 2019
Poruka
53
Već kad spominjete RWA, ove godine ciljam RWA Lenku. Ranije dođe i čak u prospektu stoji da je moguća sjetva žitnim sijačicama.

Ima li netko s njom ikakvih iskustava?
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Kako onda bacite jos kan tj prihranu kad cak I gume 11.2x28 gaze sire od 25cm.?


koliko N baciti ako na parceli nije jos nikada bila soja pa nema bakterija?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Idemo dva puta folijarno, a što se zgazi, zgazi, isto kao i uljana repica, i ona se sije svaki drugi red.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
Ja sam imao dh 5170 i za prošlu godinu sam bio zadovoljan prinosom,sijana sa olt msk na 35,da sijem više soje ne bi uopće sijao žitnom nego bi sijao na 45 ili 50
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Jel mi može netko preporučit što izabrati od Rwa sortimenta za sjetvu? Hvala
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Probaj od NSa Apollo, ja sam imao lane prosjek preko 4,2 tone po ha
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Jel ima tko Maggy?
I da pitam čime se trenutno štiti od trave najučinkovitije?
 
Na vrh