• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Soja

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
Zemljišno sredstvom sa djelatnom tvari metribuzin za širokolisne,korekcija corumon i panterom protiv uskolisnih korova ali ne smiješ mješati corum i panteru
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
530
Ja sam uzeo 775kg Angelica soje. To sam mogao naruciti i bit ce tretirana. E sad jel to bude dosta za 6.25ha? Valjda bude. cijena 11.5kn+PDV/kg.

herbicide jos nisam uzeo , sta preporucujete ? Prosle godine bio kukuruz i adengo I sve bilo cisto osim sto je ostao negdje neki slak uz kraj parcele.

gnojim s
pk 200kg /ha
3x15 75kg/ha
urea 50kg/ha
kan 100kg/ha

prvi put sijem soju?
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
530
Pa znaš koja je sjetvena norma za tu sortu i na temelju površine koju planiraš sijati uzmeš sjeme
Ma to je ok..nego budem sijao svaki drugi red na imt sijacici pa ju treba dobro pogoditi i ustimati.imatw kakav prijedlog za to?

I cime spricati soju tj koji zemljisni herb?
Imaju jos samo dual , frontier sencor? koji se smoju mjesati I sto odabrati da bude oko 500kn po ha?
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
530
Ajde još jedno pitanje...

Budem svaki drugi red sijao soju ali s IMT sijačicom onom od 15 reda...
Ok kužim morem ju poštelati na cc1 1.1kg/100m2 tj da sije oko 100-120kg/ha

Ali pitanje je koliko na IMT sijačici otvoriti onaj leptir zazor za veličinu sjemena....čini mi se na max...

Jel ima tko iskustva s tim, bojim se da mi ne počne lomiti sjeme i štopati se...pošto nikad nismo sijali to s IMT sijačicom.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
530
Kaj još malo i vani?

Nisi valjda već posijal soju...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
208
Da li zna netko nesta vise o ovome pravilniku da se mora uzeti sjeme od sjemenarskih kuca i to 80kg po ha a sad taj pravilnik se mijenja navodno pa da necemo morati toliko uzimati od njih nego manju kolicinu?!
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,605
Da samo i soju sad pakiraju po broju zrna, a pošto je prošla godina bila suša i zrno ostalo sitnije tak da sad paket ima puno manje od 25 kg kak je bilo prije.
Pa sad ja nek objasnim tetama u agenciji zašto je to tak opet problemi i uvjeravanja :unsure: opet ču morat iči na šarm.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Blago Tebi da imaš s..kim..čim..šarmirati tete.. Ja sam prije par let sijal s pneumatskom na 70 cm..i potrošil 60 kg/ha..Isto bilo sitno sjeme..i nisam dobio niti lipe poticaja..jednostavno..nisu prihvatili objašnjenje..btw..još su me uputili..kak sam trebao lagati..da bi zadovoljio taj uvjet..Lijepa naša...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh