• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Soja

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Uh kak Marko355 kaže i nije baš neki prinos,ispadne 1570 kg pa rali. Meni je prošla godina bila odlična,na 33 rali je bio prosjek 2300 kg/ral. Naravno sijana žitnom na svaki drugi i sa gnojidbom kakvu sam gore naveo za ovu godinu.
I kaj je najbolje,danas zvali iz BC-a da nemaju Pedra već nude u zamjenu i da je ista ko Pedro sorta Bahia.
Jel sijao to netko možda?
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
279
Ne znam kakvu zemlju imaš i kako općenito rodi soja kod vas, ali za moj kraj to nije baš nekakav prinos.
Prošla godina je bila prosječna, imao sam 2 tone po jutru.
Ne znam kakvu zemlju imaš i kako općenito rodi soja kod vas, ali za moj kraj to nije baš nekakav prinos.
Prošla godina je bila prosječna, imao sam 2 tone po jutru.
Pa nema nitko bas nekaj vise u okolici. Nezz kaj napravit da bude vise? Jedino da ju posijem na kat haha
Skuzio sam jedino da ne voli nikak pjeske uz savu. Ostane mala i nikak se ne grana..
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
279
Zitnom svaki drugi red, cca 120-130 kg po ha i kasnije valjao. Drugi dan prskao s sencor+reaktor+dual gold. 125 kg po jutru 15 15 15.
Popravak s gepardom di ima sirka i corum za ambroziju. Prihrana s kanom 75 kg po jutru u cvatnji
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
To je okej agrotehnika, tako sam i ja radio osim predsjetveno je išlo 250 kg/kj i bilo je uvjek 1,7-2,5 t/kj, ovisno o godini i zemlji. Uglavnom prvi recept je da ide na što jaču zemlju, slabu nikako ne voli.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Agrotehnika je odlična,onda su ti zemlje baš slabe. Ja sam ju sijao po svakakvim osim po pijeskovitim nisam jer ih nemam i svugdje je bilo kak je i AntonioJD naveo,nikad manje od 1700 po rali.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Uh kak Marko355 kaže i nije baš neki prinos,ispadne 1570 kg pa rali. Meni je prošla godina bila odlična,na 33 rali je bio prosjek 2300 kg/ral. Naravno sijana žitnom na svaki drugi i sa gnojidbom kakvu sam gore naveo za ovu godinu.
I kaj je najbolje,danas zvali iz BC-a da nemaju Pedra već nude u zamjenu i da je ista ko Pedro sorta Bahia.
Jel sijao to netko možda?
Bahija je malo kasnija i jako slična sorti Pedro nijedna ne voli sjetvu više od 100 kg na 1 h.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Prošle godine sam pedra sijao 90 kg/h ali mislim da sam išao sa 100 da bi bilo još bolje tak da onda Bahia definitivno ide 100kg ove godine.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kak upotrebljavate soju koju doma proizvedete? Nisam veliki potrošač sojine sačme, ali me ljuti kaj u trgovini moram kupiti uvoznu, proizvedenu iz GM zrna.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bhorv,
hvala na linku.

S obzirom na pročitano, nameće mi se novo pitanje. Gdje, kod nas, kupiti sojinu sačmu koja nije od GM zrna?
 

MARIONG

Novi član
Tu od
28 Velj 2019
Poruka
4
Formaši pozdrav, pošto sam novi na forumu, mali poljoprivrednik, evo jedna od jučer, prašnjava sjetva soje.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
249
kaže youtube:
Video unavailable
This video contains content from WMG, who has blocked it in your country on copyright grounds
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Da netko koristi Slavol rizol za bakterizacju soje i jel ima kakve razlike između toga i onoga kaj je sa fakulteta?
 

Darko78

Novi član
Tu od
27 Velj 2019
Poruka
12
Planiram sijati soju, a ne mogu naci bakterije za bakterizaciju. Nema ih. E sad ljudi mi savjetuju da predsjetveno bacim Ureu po brazdi i zatanjiram. Koja bi bila optimalna kolicina Uree po Ha?
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,531
Imate bakterija na agronomskom fakultetu nazovete naručite, platite 52kn+pdv i oni pošalju ili vam ih tko podigne
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Darko78

Novi član
Tu od
27 Velj 2019
Poruka
12
Imate bakterija na agronomskom fakultetu nazovete naručite, platite 52kn+pdv i oni pošalju ili vam ih tko podigne
Nisam iz Hrvatske, ali dalo bi se to izvesti, da mi neko od poznanika to prenese ovamo u RS.
 

Najnoviji postovi

Na vrh