• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Soja

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja probao jedne godine dok nisam mogao nabaviti Sencor i bilo je čist ok.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
Da li Sencor djeluje na korove koji su u trenutku primjene već vani....s ti da su čisto mali,tek izašli? Nakon koliko dana se može vidjeti da li djeluje..? Hvala.
 

zlaja1

Član
Tu od
20 Lip 2016
Poruka
70
Senkor ne djeluje na korove koji su ponikli, bez obzira da li su u fazi kotiledona,on djeluje samo pri ponikli korova, odmah trebaš prskati soju sa pola doze coruma a ako ima većih korova dodaj od 0,3-0,5l/ha basagrana u corum!!!
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ako soja nije izašla dodaj neki total manju dozu i jeftino očisti dok zemljišni čekaju novi ponik.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Senkor ne djeluje na korove koji su ponikli, bez obzira da li su u fazi kotiledona,on djeluje samo pri ponikli korova, odmah trebaš prskati soju sa pola doze coruma a ako ima većih korova dodaj od 0,3-0,5l/ha basagrana u corum!!!
Grešiš, više puta sam prskao detelinu sencorom i očisti sve niknute širokolisne korove koji prežive zimu
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
Senkor ne djeluje na korove koji su ponikli, bez obzira da li su u fazi kotiledona,on djeluje samo pri ponikli korova, odmah trebaš prskati soju sa pola doze coruma a ako ima većih korova dodaj od 0,3-0,5l/ha basagrana u corum!!!
Špricano je prije 8 dana i to doza 0,8L/ha.....izgleda da ne djeluje na ponikle, iako u uputama piše da djeluje.Čak mi se čini da niću i novi korovi. Imam pripremljen Corum, ali problem je što soja tek niće.....izniklo je nekih 30 %. Da li bi već smio s Corumom ?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,569
Mislim da za njega kažu da treba minimalno 15 litara kiše da se aktivira, ako se ne unosi u zemljište.

Nego, jučer čujem u mojem kraju da ljudi imaju presijavanja jako puno, ali samo od jedne sjemenske kuće.. I to im priznaju novo sjeme i daju besplatno. Ima li još gdje slučajeva?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,569
Ne bi ja baš ovdje ovako pisao, da ne bi netko nešto...

Uglavnom, strana kuća, nije naša.
 

Majdek

Novi član
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
26
Na jednom komadu sam imao trave koju sam zatanjurao i posijao soju. Spricanje obavio sa 0.5 kg senat, 1.5 l dual i 0.2 l clomat/ ha. Da li ce to biti OK.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,115
Mi smo prije išli sa 750 g senata pa smo smanjili na 500 g u slučaju jačih kiša soju zaustavi sa rastom
 

Najnoviji postovi

Na vrh