• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sonalika traktori

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Aha, znam, neki dan kad sam išao u bj i kod vile on od drljanovca skreče za V. pisanicu a ja od male pisanice,baš mi se činio da je friški :D nije mi se više žuriloi pa sam malo stao i gledao za njim da vidim kaj ima :D
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
dmatkovic96 kaže:
Danas sam uhvatio susjeda u akciji :D
evo jedna od 3 sonalike u mom selu

i402938_P3160183.JPG
i402937_P3160182.JPG

Ja slike nevidim.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Hm, kad sam ju vidio uživo, nije me se dojmila, možda sam previše očekivao ali... I dalje mislim da je možda ne bolja ali sigurno jeftinija kupnja rus, makar i s grbavim mostom, pogotovo u ova sjeb... vremena. To je moje mišljenje, nemojte se obazirat, lud sam zadnjih dana...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
petar kaže:
Hm, kad sam ju vidio uživo, nije me se dojmila, možda sam previše očekivao ali... I dalje mislim da je možda ne bolja ali sigurno jeftinija kupnja rus, makar i s grbavim mostom, pogotovo u ova sjeb... vremena. To je moje mišljenje, nemojte se obazirat, lud sam zadnjih dana...

J kad sam ju vidio, mene se je jako dojmila, model Di 75 s kabinom, plave boje, ipak rus je rus, pogotovo 820.2 NL, al kak veliš, u ova teška vremena, mada nemojte se obazirat na ovo, ja sam lud več zadnjih godinu dana!!!!
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Nitko ne piše o Sonalikama nakon sajma u Gudovcu pa reko da ja nešto napišem :D
Po viđenome na sajmu ti traktori uopće ne izgledaju loše, a DI-75 je bila i upaljena pa sam čuo i zvuk motora i opet se ugodno iznenadio (radi puno tiše nego eurowolf npr., još se lagano i turbina čuje kako fučka, ma milina... :D )
E sad prodavač mi je rekao da su motori na njima Zetorovi, ali kad sam pitao od kojeg modela nije znao reći. Jel može netko potvrditi te njegove riječi ili oni samo tako hoće povećati prodaju? :scratch
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
tako sam i ja čuo da su na njima zetorovi motori al moguče samo blok motora glava ito al ovo mi se čini po izgledu da nije od zetora al ako su zetorovi kaj se motora tiče nema greška. baš i mene zanima dal neko zna jel je zetorov motor ili nije
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Nisu original Zetor, već licencni, vjerojatno slični onima koji su bili (i još su) ugrađivani na HMT.
Na ovom sajmu sam ih malo bolje pogledal i zaključil da je to tehnika na razini velikog Ursusa. I uopće mi se ne dopada.
Ponajmanje zato jer ima premalo brzina, nema invertora, preuske gume na 60-tki.

Jedino kaj joj poboljša izgled je Poljska kabina.
Mislim da je Farmtrac daleko bolji proizvod.

Od ovih OFF brandova, jedino me se dojmil ARMATRAC, em dizajnom, em tehnikom, a nitko ga ne spominje. Tehnika ista kao na Lindneru, a za sigurno manje od polovice novaca za njega.
 
J

juzny90

Guest
bio sam na sajmu u Bjelovaru i malo sam se raspitivao tamo,a i na forumu i ljudi su jako zadovoljni pogotvo sto ima zetorov motor,malo trosi i ne kvari se
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Danas sam izmjerio brzinu svoje sanolike 60 DI i mogu reč da u punom gasu postiže brzinu od 32 km/h
( mjereno gps-om), al joj nije gas do kraja otpušten (to če valjda napravit na drugom servisu) :!:
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
gmiža kaže:
Danas sam izmjerio brzinu svoje sanolike 60 DI i mogu reč da u punom gasu postiže brzinu od 32 km/h
( mjereno gps-om), al joj nije gas do kraja otpušten (to če valjda napravit na drugom servisu) :!:

Tih 32km/H,pri kojem broju okretaja,i koliko dodje takav traktor?
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
traktor je koštal 20000 eura i neš sitni a pri kojem broju obrtaja ide 32- na oko 2000 obrtaja koliko sam skužil pokazivač obrtaja :lol: :roll: :!:
 
M

matija82

Guest
ovako, namjeravam kupiti traktor oko 75- 90 KS tako da sam naletio na ovaj traktor Sonalika. Do sada sam ga vidjeo par puta na cesti ali nisam nikako pričao sa vozačem pa me interesira malo više podataka o njemu jer vidim da ovdje ima članova koji imaju taj traktor. interesira me kolika mu je potrošnja, kakav je u radu, brzina (koristit ću ga za transport), dijelovi...
zvao sam u Jurval pa su mi rekli dosta toga i dosta su ga nahvalili ali trgovac je uvijek trgovac... :D
pa me zato interesiraju vaša iskustva iz prve ruke.

Cijena mu je dobra, malo se bojim za dijelove ali su mi rekli da pašu na njega i dijelovi od Zetora.
Ove sam slike dobio od Jurvala, navodno u ponudi imaju i neki novi model od 90KS - nadam se da će upload uspjeti jer ovo mi je prvi put :D





 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
bome ova bez kabine na zadnje 2 slike dosta dobro i izgleda.
dobra stvar na njoj, sto se transporta tice, je to sto je prilicno brza. barem je ova sta se oko mene vozi. a ostalo kad dodju vlasnici.. ;)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ove dvije sonalike su odlične na zadnjim 2 slikama sviđaju mi se. naime kum mi planira kupit 75 ks s utovarivačem pa je reko da se malo raspitam al koliko vidim po postovima nisu loši traktori
 
M

matija82

Guest
Dobio sam cjenik i mogu ti reći da cijene nisu uopće loše ako ih usporediš sa bilo kojim drugim traktorom (kineze ovdje neću spominjati jer sam ih išao gledati i na prvi pogled traktori loše izgledaju :? ).
Recimo Sonalika od 75 KS sa kabinom izađe oko 18000 Europljana mada su mi spominjali da se sada može dobiti i sajamski popust.

Gledao sam jučer i Casea ali ako usporedim ova dva traktora mislim da Sonalika ima ljepši rad motora (tiši je), malo bolju cijenu i ljepše mi ga je vozit (probao sam ga u Jurval-u).

Mislim da mi se Sonalika smiješi... :D :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
matija82 kaže:
Dobio sam cjenik i mogu ti reći da cijene nisu uopće loše ako ih usporediš sa bilo kojim drugim traktorom (kineze ovdje neću spominjati jer sam ih išao gledati i na prvi pogled traktori loše izgledaju :? ).
Recimo Sonalika od 75 KS sa kabinom izađe oko 18000 Europljana mada su mi spominjali da se sada može dobiti i sajamski popust.

Gledao sam jučer i Casea ali ako usporedim ova dva traktora mislim da Sonalika ima ljepši rad motora (tiši je), malo bolju cijenu i ljepše mi ga je vozit (probao sam ga u Jurval-u).

Mislim da mi se Sonalika smiješi... :D :D
Nemoj samo zaboraviti da su u Case-u originalni FIAT-Iveco motori, jedni od najboljih.
Osim toga taj Turski Case je ipak dio CNH grupe, pa su dijelovi i servis dostupni svagdje, za razliku od jednog uvoznika koji svakog trena može promijeniti zastupstvo i ostaviti kupce na cjedilu, bez imalo grižnje savjesti.
 
Z

zekan7711

Guest
matija82 kaže:
Dobio sam cjenik i mogu ti reći da cijene nisu uopće loše ako ih usporediš sa bilo kojim drugim traktorom (kineze ovdje neću spominjati jer sam ih išao gledati i na prvi pogled traktori loše izgledaju :? ).
Recimo Sonalika od 75 KS sa kabinom izađe oko 18000 Europljana mada su mi spominjali da se sada može dobiti i sajamski popust.

Gledao sam jučer i Casea ali ako usporedim ova dva traktora mislim da Sonalika ima ljepši rad motora (tiši je), malo bolju cijenu i ljepše mi ga je vozit (probao sam ga u Jurval-u).

Mislim da mi se Sonalika smiješi... :D :D

nadam se da ces kupiti ono sto ti se najvise svida i da je povoljno za džep
 
M

matija82

Guest
danas bio u Jurvalu i ostavio kaparu..
Za par dana bit će u mom dvorištu! :D :D :D
...ova nova linija navodno već je prodana. malo sam je gledao i mogu vam reći da nije uopće loš traktor jer ima više opreme od standardnog modela a cijena mu je samo 1000 Europljana veća. jedina mana što nije moj je to što još nema kabinu...



 

Najnoviji postovi

Na vrh