• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SONALIKA vs MF 240

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Kako se bavim mislju kupnje novog traktora od 50 ks suzio sam izbor na ova dva posto mi je diler blizu samim time i osiguran servis, radi se o Jurvalu
Od Tubera sam odustao jer mi je nejak,mali,i sto drugih nepoznanica
Od yto,eurowolf 454 i 554 sam takoder odustao imaju snage ali nemam servis ni dilera u blizini i djeluju mi slabije izvedbe od Sonalike i MF-a
Sonalika ima na kardanu 7 utora :?: :?: ,kako to funkcionira u praksi :scratch ,
radi se o sonaliki DI 750 III 2wd P/S 50ks,4 cilindra,8/2 mjenjac,540 PTO, 2395 kg,servo,bez kabine, cijena oko 80ooo kn

MF 240 ima 6 utora na kardanu,2wd,50ks,3 cilindra,1690 kg, 8/2 mjenjac,nesto manje gume,bez kabine, 540 PTO, bez serva, cijena oko 67oookn plus 3500 za servo.
Koji je bolji?, dal netko ima navedene traktore? Rado bi ih dosao vidjeti u radu.
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Gledao sam ih ozbiljno dok nisam uzeo Hittnera, baš tu Sonaliku i tog MF-a. Meni se puno više svidjela Sonalika, i bio sam ozbiljno zagrijan za nju. Ima dosta opreme, možda izgleda malo ružnije nego MF, al to nije ni bitno, to je radni stroj, skuplja je, ali mislim da i vrijedi više nego taj mf. Za utore na kardanu ne znam kako je u praksi. Sjedio sam više puta na jednom i drugom. Sonalika je veća, ali je i prostor za traktorista puno prostraniji, na tog MF sam se morao zavući, a ne fino sjesti kao na Sonaliku, isto je i sa silaženjem sa traktora. MF ima jako mal razmak između zadnjeg blatobrana i volana. Mislim da MF ima neku divlju utičnicu za hidrauliku, ako se ne varam. Sve u svemu, ja prednost dajem sonaliki
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Za skucenost MF a sam znao od prije,sjedio sam takoder u oba.
Kabina mi neigra nikakvu ulogu, nego mi treba jaci traktor radi oranja ,tanjuranja jer je zemlja teska za obradu.
Zezaju me sad ti utori ma kardanu,neznam kako se onda kopca prikolica za gnoj,cirkular itd,
Ajde Bobo javi se,ZJ, decki
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Pa sad stvarno ne kuzim na sluzbenim stranicama sonalike SVI traktori od naj starijih modela do najnovijih imaju 6 utora
Izgleda da ovi u Jurvalu neznaju brojit.Idem ujutro provjerit.
 
B

Bobo

Guest
Ako zbilja ima neki nestandardni izvod kardana, u svakoj trgovini traktorskih i ostalih potrepstina imas adapter koji nije nesto skup, a odradjuje svoj posao...

Inace, standardi su sa 6 rebara te 21 rebro i najvece s 20 rebara. Ova dva zadnja su na 1000 okretaja standardnu tipovi, dok je ovaj standardni kardan 540, tj 720 okretaja...
 
H

huki

Guest
Ja sam ti prije godinu i pol kupio kod Jurvala MF 260. Prezadovoljan sam sa traktorom. Kao prvo obrađujem cca 12 rali zemlje (oranje, tanjuranje, sjetva). Isto tako radim sa njim cca 5000 kockastih bala godišnje. Traktor je dosta mali potrošač. Za sada HVALA BOGU nemam nikakvih kvarova. Trakor po meni ima dosta snage. Lagan je na volanu. Lijepo se šalta. Hidraulika je dosta snažna. Probao sam čak malčirat sa malčerom GRAMIP 2,20 m (posuđen od susjeda) korov koji je težak oko 800 kg. Sve u svemu ja sam zadovoljan. Ako te što zanima slobodno me kontaktiraj na PM.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
huki jel taj MF radio UZEL ili MILAT.To bi trebalo negdje pisat na njemu?
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Ako je iz Jurvala, mislim da bi trebao biti Milat. U svakom slučaju, mislim da ni Sonalika ni taj MF nisu loši traktori, čak naprotiv. Jedino što sam zamjerio MF-u 240 je to što je malo tijesan, žao mi je što se nisam susreo sa MF 260
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Huki,rado bi dosao vidjet mf-a u radu,ako nije bed.Mislim da je po prostranosti kao i mf 240 samo je 10 ks jaci.
Nije valjda da niko nema sonaliku?
 
T

TINKO

Guest
mf -240 ima moj ujak , malo je skučen mal je razmak između volana i sica i traktor mi je nekako mal za 50 konja , kada sam ga prvi put vidio mislio sam da ima 40 konja , inače dobar je u transportu , brz i dobro prima gas ali malo čudan zvuk.

Ali zato preglednost u radu je odlična :D :D :D
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Slažem se, stvarno izgleda malo za svoju snagu. A kad stoji kraj sonalike 50, razlika u dimenzijama je kao nebo i zemlje. Dobar je to stroj
 
T

TINKO

Guest
da jako je manji od sonlike i to mu daje veliku prednost u radu zbog okretljivosti..
 
T

TINKO

Guest
majstore ako te nešto zanima u vezi mf slobodno reci pa da ja pitam frenda
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Ako ti nije problem, jel može koja slika? Kako ga općenito služi, kako je zadovaljan, kako se ponaša pri određenima radovima?
 
T

TINKO

Guest
evo ljepotana , traktor je stvarno ljep :D :D

mf240.JPG





Snaga Motora (KS) 50
Tip motora Perkins / AD 3.152
Broj cilindara 3
Ubrizgavanje direktno
Hlađenje vodeno
Zračni filter uljni
Kvačilo Dvostupnjevito
Mjenjač, brzine 8 naprijed, 2 nazad
Izlazno kardansko vratilo
Brzina motora kod 540 okr/min. 1789 okr/min.
Broj utora vratila 6
Hidraulična pumpa klipna Ferguson
Max. protok ulja pumpe (l/min) 16
Max. pritisak pumpe (MPa) 19.2
Max. podizna snaga (kg) 1415
Upravljanje mehaničko
Kočioni sistem bubnjaste kočnice
Blokada diferencijala mehanička
Prednje gume 6.00-16 (6 PR)
Stražnje gume 12.4/11-28 (6 PR)

Dimenzije traktora
Masa (kg) bez kabine i luka 1690
Duljina (mm) 3 260
Širina (mm) 1 651
Visina (mm) traktora bez kabine i luka 1 410
Visina (mm) do ispušne cijevi 2 145
 
B

BAGERISTA

Guest
Ne da je očuvan,,,nego je ko iz dučana........... :prayer: :prayer:
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Kad sam kupovao traktor, gledao njega i Sonaliku, a na kraju uzmem Hittnera. Taj MF mi se zamjerio samo zato što je tijasan... Da ima samo malo više mjesta, bilo bi super
 

Najnoviji postovi

Na vrh