• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

špinat i mravi

bruno

Novi član
Tu od
28 Lip 2010
Poruka
6
Pozdrav svima.
dakle nisam profesionalac već obićan amaterčić ali me zanima ekspeditivno mišljenje vas profesionalaca. Naime kako posaditi špinat a da ti ga mravi ( još dok su sjemenke u điru ) ne popapaju. Probao neke metode: redovito vlažna zemlja, gnjojivo preko zemlje ali bez uspjeha. Postoji li kakav insekticid koji se može staviti u zemlju??? npr Kentaur ( protiv žičnjaka... )
Svaka sugestija je dobrodošla
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E pa ovo je za mene nešto novo - ja još nisam čula da su mravi špinatoljupci.Pa da ga jedu.Jesi li ti siguran da su mravi krivci?.Da nemaš možda puževe?
 

bruno

Novi član
Tu od
28 Lip 2010
Poruka
6
vama smiješno a meni tužno. Da očigledno su špinatoljupci kad odmah iskopaju rupice i odnose sjemenke špinata.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa ajd - prvo pokušaj ovako - posij špinat,napravi jednu velku tablu i na njoj velikim slovima napiši - OVO NIJE ŠPINAT.
Ako ne upali,probaj ih zaprašiti neopitroidom.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Slično mi je pričao čovjek, samo je tamo bio peršin u igri.... tako da nije zafrkancija, dešava se to...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa ok,ja vjerujem da je istina.Predložila sam rješenje problema i alternativu.Jedno od ovoga bude upalilo sto posto.
 

ivan-x

Novi član
Tu od
3 Ožu 2011
Poruka
24
Direkt SC ili Fastac EC (Alfa cipermetrin), poprskaj zemlju poslije sijanja i nemam mravi slijedecih 20-ak dana
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
mravi su obično tamo gdje su lisne uši...al da oni papaju zelenjavu, još nisam čuo...
to neka vrsta popaj-mrava?:(happy):
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Pozdrav svima.
dakle nisam profesionalac već obićan amaterčić ali me zanima ekspeditivno mišljenje vas profesionalaca. Naime kako posaditi špinat a da ti ga mravi ( još dok su sjemenke u điru ) ne popapaju. Probao neke metode: redovito vlažna zemlja, gnjojivo preko zemlje ali bez uspjeha. Postoji li kakav insekticid koji se može staviti u zemlju??? npr Kentaur ( protiv žičnjaka... )
Svaka sugestija je dobrodošla
Nešto ti pojede sjemenke ili zelenu biljku?
Sjemenke ti pojedu miševi,voluharice,štakori itd...
 

Verticillium

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
63
Pozdrav svima. Moze li mi netko iz svoga iskustva reci kada bi za berbu dosao spinat sijan 1.10. a kada 15.10. Sijano u plastenik u kontinentu.
Hvala unaprijed
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Prošle godine sijao 12.09.berba 17.10. ako ti što pomaže.
Ove godine sijan nešto kasnije 18.09. poćetak možda oko 01.11.
Pozdrav!
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ne sijem puno u dvije etape po 6 redova po 30 m dužine u plasteniku berba ja kao što sam pisao od 10 mjeseca do polovice 3 mjeseca 200-250 kg.
Pozdrav!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
špinat računaš uvijek oko 50 dana od sjetve do berbe...al, ako je hladnije i manje sunca može se to i do 70 dana odužiti...:icon_e_wink:
 

Verticillium

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
63
Sijati cu el forte i marisku. Koji su koji od ovih koji se nude na trzistu.
I jos jedno bitno kakvih 50 dana se racuna.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
novi sam u ovom poslu
posijao sam 0,5 hektara špinata u dobro pripremljenu zemlju i odmah prihranio sa 150 kg npk15-15-15
juće vidim lijepo je niknuo malo je gust po mojoj procjeni šta treba uraditii slijedeće
 

DUJLABL

Član
Tu od
25 Svi 2015
Poruka
42
pozdrav svima,kao za sve sto me zanima prvo sam procitao ovaj forum i postove o spinatu ali nisam zadovoljan pa me zanima da li vas toliko malo sadi spinat i da li je on toliko ne isplativ ili vam se samo ne da pisati o njemu.ovo mi je prva godina kako sadim spinat u plasteniku,posadio sam 50 m2.sorta je matador(moji su ga sadili u basti pa sam ja odlucio da ga posadim u plasteniku da vidim kakav ce biti jer mi je prva godina pa necu da se izlazem tolikim troskovima).do sad sam ga prihranio sa fitofertom (24:6:10) dva puta.zanima me sledece:kada i cim bi ga trebao opet prihraniti,cim ga zastititi od bolesti mada do sada nisam primjetio nikakve promjene na njemu,koliko cesto ga treba zalijevati?
 

Najnoviji postovi

Na vrh