• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
70
nikad nisam gledao/radio sa traktorom koji ima ph+pk,ako moze informacija iz prve ruke,osjetis li da je traktoru teze kad mu upalis i prednji kardan dok radi zadnji,opadnu li obrtaji,da li je potrebno vise obrtaja motor i sl,zavise li kod tebe ta dva karedana jedan o drugom odnosnu jesu li na istoj osovini i da li se zajedno ili odvojeno pale,izvinite za offf
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Za taj traktor se definitivno moze reci da je maksimalno iskoristen :(y):
Jos mu samo zakopcaj sjetvenu liniju, makar i za slikanje :(happy):

Kako se nosi sa tih 3,8m zahvata? Koliko otprilike brzo ides s time? Moze li cijeli dan s tom kombinacijom raditi? Ne grije se, nije mu to previse?
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Iskorišten 110%
E da ju imam bi probali.

Ide u 2. brza ili spora (ne u redukturu) kak je gdje teren grbav. To je od 10 do 15km/h, s motorom sam se vozio pored da izmjerim. Možda po ovakvim vručinama bi se malo grijal ali niš preveč.
Samo s prednjom sam kosio i u 4.sporoj po sijanim travnjakima, to si gotov da trepneš s hektarom.

E sad me baš zanima koji današnji traktor od 65ks bi to mogel raditi. Ili neki IMT, zetor, rus, pa nema šanse.

:(happy):
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Kakve su kod vas otave? Kod mene kako gdje ali večinom svugdje slabe suša je napravila svoje.
DSC_1182.jpg

DSC_1183.jpg
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Iskorišten 110%
E sad me baš zanima koji današnji traktor od 65ks bi to mogel raditi. Ili neki IMT, zetor, rus, pa nema šanse.
:(happy):
No. no. medjimurec znam da su pri vam i kalamperji najvekši..Bu meni moj tata kad narastem kupil jednog Fijata te snage pa bu pojel za gablec tega tvog.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,430
Dado u mom kraju ih i nema, suša sve spalila, pokosim njivu 0,8 ha, 20-25 malih kvadratnih bala.Koja ti je to kosačica, pa gaziš po otkosu, zar se nemože, poštelati, na španerima?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
sip 185,taman mi je trag traktora i otkos kose,samo dok sam vadio mobitel iz đepa da uslikam sam gazio po pokošenom.
uf kod vas je još gore,kod mene cca 120 bala na 1h
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Kod nas isto žali Bože,rijetko,neke trave su već polusuhe.Mislim da neću ni kositi do početka 9. mjeseca,treba mi za konje,ionako više vole malo stariju travu.Kada sam skinuo prvi otkos mislio sam da neću imati kuda sa sijenom,no međutim...
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Kolega @borovicb, imaš možda koju sliku gdi se bolje vidi ovaj dio na utovarivaču sa kojim se primi bala. Imam sličan utovarivać i već sam si razmišljal kak bi ga mogel iskoristiti za utovar bala.
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
koje je vaše mišljenje,kada kositi? Da li odmah čim se bude popravilo vrijeme,ili još čekati da malo se popravi trava?
 

Najnoviji postovi

Na vrh