• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Ja stalno prevrcem sa kupilicom na remenje, prvi prolaz kada krenes sa pocetka njive zgrnes na neprevrnuto, drugi prolaz vratis nazad, posle samo ides napred - nazad i prevrces. Na strani sa koje si poceoo ce ti ostati jedan deblji red, ali to nema veze , vazno je da je sijeno podignuto od zemlje.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Ako imas stelanje kotaca po visini, ovu stranu gdje baca sijeno, za zub ili dva podigni i bude bolje rastepalo..
Ja isto okrecem sa remenjarom jer sam skrt kupiti si pauka..
Danas okrenuo 2,5 jutara..
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Nema sta, skini zastitu i dobar gas da leti, ja sam tako stalno prevrtao i bude dobro, uvijek ga okrene na drugu stranu i malo zadigne pa ostne onako nasusureno sto je dobro za susenje
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,532
Ako više digneš izlaznu stranu bolje bu okretalo, ali uzimaš uže. Za okretanje trebaš veću brzinu kretanja nego kod skupljanja, inače baca na hrpe. Ako je zbog terena teško postići dovoljnu brzinu kretanja, prva pomoć je prebaciti kardan u sporiju brzinu (ako je imaš), a druga još suziti zahvat.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Točno Puknuti ovo na remene kod mene se i ne koristi več pauk za okretanje i pauk za sakupljanje .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
prve godine moj pametni otac ide s remenima u polje , nije on vjerovao u pauka , vrati se predvečer , drugi dan tjera on mene od jutra ,kao dok ti dođeš tamo rosa bu otišla vrtim se s paukom i on onak s podsmjehom pita kaj ti je kaj puklo ?, nije govorim , gotov sam ...to mu je največa prednost .

da ne govorim kak je to kad dođeš s remenima a susjedne parcele nisu pokošene , kud s travom? ..a na uvrtima namota da se 5 dana ne posuši ...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Naravno mora se raditi sa onim kaj se ima , dosta sem rano kupil prvi pauk (još je Juga bila) .Budući da sem ga kupil u zimi bilo je podsmijeha kak budu ti federi okretali sijeno kad je došla sezona i susjedi vidli kak radi iste godine pola seljana je kupilo pauke .
 
E

el pibe

Guest
Željko ma kaj bedačeki znaju i nečeju vjerovati.Za takve,ajmooOOoo ringišpil 5 kuna:(giggle):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Isto i za sakupljač sijena em ljepše napravi em je bržiji i vjetar ne nosi sijeno jer ga zvrti kak da plete kečku a da ne pričam o zelenom ljulju i sl, .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Sve je to lijepo, ali za pauka i balerinu treba izdvojiti najmanje 10000 kn da nekaj vrijede..
Ja si stalno mislim da budemo vec jednom prekinuli to stocarstvo pa mi se nejde u nekakve takve investicije..
Ja godisnje s panonijom remenasicom okrenem i prikupim cca 15 jutara, je da treba vise vremena ali kaj je tu je..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,265
Ja kosim 30-ak rali livada i sve Sip šempeter prekreće.. Pauk bi dušu dao, ali još uvijek ne razmišljam o njemu..
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
izj...la me danas kupilca ko budalu...Pukne osovina kotaca,donesem kuci i zavarim...postavim,a ono nije dobar konus i samo suce tocak....skinem,osijecem pa ponovo

Sijeno vlazno i veliki otkosi pa jedno 5puta zamota na remenici dok mi nije dosadilo cistit,a onda dotjeram kuci,komad lima i zavarim...zastitim pogonski remeni ,i tek onda islo kako treba
 

Najnoviji postovi

Na vrh