• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ovaj na remene nije dobar brzo preklizi pa lupa feder po federu ovaj drugi je dobar a ako hočeš sakupljač samo skineš vanjske rotore ali kod skupljanja ne vrti masu (sakupljač ima spiralu ) loše radi isto kaj i ovi na remene sip i sl . Samo se ne štopa .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ma ti si kao i ZJ , odah sve gledaš crno i negativno ...xd

kaj ako amlo zapnu federi , između njih je ionak sjeno ili trava pa ne lupaju

nisi me razmel , ja kontam okrenuti remen pa bi se oba rotora okretala u istu stranu ..asmo je pitanje da li bi rotori trebali biti malo zamaknuti tak da npr . ljevi baca pred desnog a ovaj sve na desnu stranu

jel ima tko račun na pika-ba da pita ovog odakle je i koliko para ?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Pital si i dobil odgovor i to iz prakse a ako hočeš vidjeti kak to radi sutra se došeči do mene raditi će okretač Fahr, sakupljač Stoll balirka welger viličar(Niški) traktor Usrani , Zetor , IMT . Rotori bi trebali biti zamaknuti ima takav kaj može imati obje funkcije rotor okreče smjer ali u praksi ne funkcionira dobro kontra okreče federe i opet velim iz prakse jer sem probal i takav .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Željko kž, za sutra su rekli kisu.. :)

Puknuti, ne svida mi se ovaj pauk s prvog oglasa, zato sto se dize u vis a ne od iza i ima kardane, a nema ukapcalice koje idu jednu u drugu kao na ovima koji se zaklapaju prema iza, tako da ti zglobovi kardana hoce odlaziti tu..

Neko je napisao da je sip bolji od panoonije kaj se tice remenasov, i to je istina, ja imam panoniju i ako puno radi brzo se ove velike remenice razlohaju i plesu i onda hoce remen ispadati..

A pocela i kod mene sezona 2016, danas spremili prvih 306 bala..

 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ivane ako bude kiša bar nebudem trebal raditi . Pauci koji imaju hidrouličko dizanje svi se dižu u zrak i ne odlaze križevi neki čak i okreču kod dizanja rotore prema unutra tak da se nemoraš bojati križeva . Križevi su odlazili na manjim Farovima koji su bili vučeni pa prerađeni na nošene .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Zato kaj je namijenjen da bude vučeni i tak ga nijemac koristil , nama ga lakše nositi pa napravimo ramu i onda ga možemo podiči i nositi no ta rama je puno krača od ruda i samim tim pauk bolje skakuče po neravninama ako jako odskoči križ ili njegova vilica pukne. I onda je puknuti :(giggle):
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Prvih 170 bala smjese ljulja,lucerne i crvene djetekine palo....bale duge najmanje 80 centi,a kolega zatego balirku pa neke jedva dignem na prikolicu....Balirka je dzondirova i nabija momacki
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,430
Hmmmm.. daj bože da ti je to suho,,
a videt ćeš kad budeš otvaro..
Razmišljam iz iskustva,, nadam se da griješim.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Jeb..ga...ukinuta u srijedu ujutro...poslije pao neki pljusak od 10 minuta na onako zelenu...
Cetvrtak je grijalo onak...al juce i danas momacki...ide u sjenik pa kako joj bude
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Jučer i danas udarno, sa manje površine ima više nego cjele prošle godine.
Krenuo kositi 10.4. prvi otkos i stalno kiše zezaju, sad krećem na prvim pokošenim parcelama drugi.
158667ecb3758980e38081f037d5e2b8.jpg


7f75633a22d0bb38277e19bc020375e8.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,265
A po meni onda nisi u pravoj temi hehh, sijeno je prvi otkos livada.. Rano si onda kukuruz sijao kad si tako rano kosio.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Željko kž, za sutra su rekli kisu.. :)


Nije bilo kiše izbalirano i omotano 20 bala , zadnje dvije 560 kod omatanja zakuhalo i zapjenilo ulje u getribi dobio je 15 minuta pauze u hladu i krenul u omatanje .
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Izgleda da je samoutovarna. Kolko bala možeš natovariti na nju i kak to izgleda kad istovaruješ ?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Željko kž, za sutra su rekli kisu.. :)


Nije bilo kiše izbalirano i omotano 20 bala , zadnje dvije 560 kod omatanja zakuhalo i zapjenilo ulje u getribi dobio je 15 minuta pauze u hladu i krenul u omatanje .

Ma da bilo je lijepo vrijeme danas, meni je sad zal kaj nisam jos livada pokosil, pa kaj nebi stigli jucer, to bi danas dovrsili..
Danas 63 bale izbaliral kolegi na velikom brdu, reko valjda se nebude nist dogodilo, da se slucajno dogodi, onda bi rekli, rade nedjeljom pa im je to kazna..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Mojih bala ide 118. Samoutovarna, istrpava skroz gore, jedan čovjek bez brige slaže, ja na Zetoru stavim kardan preko brzina, stavim u prvu i onda ide polako, istrpam ju za 10-15 min.

f6fc443a0033bddc0097e6fe1931ad27.jpg


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=SiOPm4n3c_M[/YT]
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh