• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Cijelu godinu da si kosim. Prošle godine sam mu sve radio. Ove godine više ne drži ništa pa mu ne treba. Bila odlična prošle godine
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Mi smo čovjeku za 7500m2 lucerne, vrhunske,3 kvalitetna otkosa i 4 onako solidan davali 2 janjaca ili 300europljana.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Cijelu godinu da si kosim. Prošle godine sam mu sve radio. Ove godine više ne drži ništa pa mu ne treba. Bila odlična prošle godine
Tvoje poštenje nije upitno..ponudi mu realno ..mirno spavaj i digni glavu.

Ofkors prinos može biti 2x manji ..da li ti vrijedi rizika procjeni sam..ili prema tome daj ponudu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Evo i mene u klubu...
20 bala jučer izbalirao,prvi puta u životu.
Da mi je netko rekao prije koju godinu da ću imati rolo balirku,samo bih se nasmijao..
Idem pomalo,dok se ne uhodam,ima nekih sitnica za posložiti(rasvjeta,pušta zrak negdje u sustavu za punjenje zračnih jastuka,pa svaki dan treba napumpati,elektronika neke nebuloze radi,pokazuje da je bala manja nego što je,i tako..) ali radi solidno.
 

Prilozi

  • 20230604_150135.jpg
    20230604_150135.jpg
    40.5 KB · Pregleda: 38

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Evo i mene u klubu...
20 bala jučer izbalirao,prvi puta u životu.
Da mi je netko rekao prije koju godinu da ću imati rolo balirku,samo bih se nasmijao..
Idem pomalo,dok se ne uhodam,ima nekih sitnica za posložiti(rasvjeta,pušta zrak negdje u sustavu za punjenje zračnih jastuka,pa svaki dan treba napumpati,elektronika neke nebuloze radi,pokazuje da je bala manja nego što je,i tako..) ali radi solidno.
Ja se ponovio sa velgerovom rp 12... Prosta balirka...odradio tek nekih deset bala...kiša neda
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Kolika je kosa na proximi i kako se pokazala?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,238
istina...ogromna je trava...meni bila preko haube na 539...tolko visoku još nisam kosil...na dijelovima moral u 3. sporoj jer gušilo kosu...kasni se dobrih 2-3 tjedna sa košnjom u odnosu na prijašnje godine...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Iste su, 205cm. Samo je na proximi hidro podizanje, a na 62 ručno. Svaka kosa ima svojih prednosti i mana.. Kod mene su brdski tereni, imam takve medje da jedva dohvatim do parcele iznad. I onda kad medjaš kosi sa bubnjarkom medja je pokošena, on samo dohvati do ravne ivice.

Na ovima Gaspardo voli pucati protunož to im je mana. Nož mi je pukao jednom u 15god. Puno zavisi od uvjeta gdje se kosi. Ova strižna kosa nikako nije za parcele uz rijeke gdje plavi, nanese granja, mulja.. To nju uništava.

Remenje ne kliže skoro nikad, jedino kad trava prestari pa krene ona sitna onda se nabija između noža i protunoža pa prokliže remenje i staje sve.

Jučer se čuo s kolegom ima novu bubnjarku 135, veli prvom kosi sa Zetorom 3511 i guši ga.. Brat sa proximom tjera sve 3 brza, to je 10-11km/h samo se okreće. 4 rali za sat vremena jučer. Ide i 35-tak bez greške, ali velika je trava ove sezone puno ga vuče ukoso nema smisla.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,517
A jel štopaju krtovinci? Ja sam se preporodil kad sam kupil bubnjastu 185 cm. Doduše teže se tjera al praktički nema štopanja. Jedino noževi nekad znaju “pobjeći” unutra kad zaoreš u neki breg.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Iste su, 205cm. Samo je na proximi hidro podizanje, a na 62 ručno. Svaka kosa ima svojih prednosti i mana.. Kod mene su brdski tereni, imam takve medje da jedva dohvatim do parcele iznad. I onda kad medjaš kosi sa bubnjarkom medja je pokošena, on samo dohvati do ravne ivice.

Na ovima Gaspardo voli pucati protunož to im je mana. Nož mi je pukao jednom u 15god. Puno zavisi od uvjeta gdje se kosi. Ova strižna kosa nikako nije za parcele uz rijeke gdje plavi, nanese granja, mulja.. To nju uništava.

Remenje ne kliže skoro nikad, jedino kad trava prestari pa krene ona sitna onda se nabija između noža i protunoža pa prokliže remenje i staje sve.

Jučer se čuo s kolegom ima novu bubnjarku 135, veli prvom kosi sa Zetorom 3511 i guši ga.. Brat sa proximom tjera sve 3 brza, to je 10-11km/h samo se okreće. 4 rali za sat vremena jučer. Ide i 35-tak bez greške, ali velika je trava ove sezone puno ga vuče ukoso nema smisla.
Ja imao Wirax 6god. bubnjara 165 ove se godine raspala sva ,kvaliteta materijala 0. Tetak ima fahr km22 uvezena još 1986 i dan danas kosi ,dva puta promjenili piksne i donje tanjure. Planiram sebi gaspardo duplex pa bi onu od 235 cm.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
A jel štopaju krtovinci? Ja sam se preporodil kad sam kupil bubnjastu 185 cm. Doduše teže se tjera al praktički nema štopanja. Jedino noževi nekad znaju “pobjeći” unutra kad zaoreš u neki breg.
Ne, nikad. Jedino gdje je poleglo ona samo "prežvaće". Ali koliko vidim ni diskosna nije sreća u poleglom. Bubnjastu poljsku kad vidim šta napravi od mlade lucerne to je zlo.

@<zetor> Poskupile su i one. Moja nova je služila 3god da nisam ključa stavio na nju. Protunož kad pukne može se zavariti naravno, kupi se novi par zubaca, prenita i povari. Moraš imati jedan protunož sa strane i dobro je.

Pojačali su greben na ovim novim modelima gasparda, pa ako kosiš novi travnjak hoće rovati to pojačanje od ispod. Stare to nemaju i bolje spada trava s grebena jer nemaju ni s gornje strane šipku 10-tku kao pojačanje. Recimo velika obala nizbrdo zadržava se trava na grebenu i ona samo valja..

Raspitaj se za Bcs imaju 242cm, i skuplja je od Gasparda. Nekako mi ima čudne klizače na grebenu i protunož je drugačiji nego na gaspardu.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Bcs skuplja za 1000€
Ali možda nema ovih mana ko Gaspardo. Velim ponovo ta nova serija nije neka sreća, slabo spada trava s grebena, kad završavaš šiljak gura travu, i ako je mekano ruje ispod pa gura napred i valja..

Na višegodišnjim livadama je sasvim ok, ali eto.
 

Najnoviji postovi

Na vrh