• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje slame u rolo/kocka bale

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Nisam našao prikladniju temu, pa ću pitanje postaviti ovdje...


Dakle viđao sam na terenu rolo bale omotane nekakvim najlonom umjesto mreže, zna li netko o čemu se radi?

Takve bale komotno mogu vani ostati a da ne trunu...
Fino se slažu u piramidu ili su jedna do druge na tlu bez velikih gubitaka.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Jel misliš na ovak nešto

1001666z_zpsf5aea657.jpg
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
@Belec, kad balirka izbaci balu dojde drugi traktor s strojem koji omata sa folijom, i nije za slamu već samo za sjenažu tj. vlažnu travu ili ljulj.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Hjojjjjjjjjjjjoooooooooj...

Prijatelju, nemoj me nasmijavati... Pa doktor sam u takvom spremanju.
Ovdje se radi o nečem drugačijem.

Pročitaj moj post i razmisli o tome.


@ IMT 555

Ne mislim na to, već na foliju koja ima ulogu mreže!!
Dakle bala ja omotana samo okolo takvom folijom, ne sa svih strana...

Ona bi u balirki bila umjesto mreže!

@ Ajkula

Te klasične stretch folije su 50 cm širine.
Ima jedna firma iz Čk koja radi neke "poljoprivredne folije" širine 100 i 120 cm... ne javljaju se, al mislim da sam na dobrom tragu! :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Belec ovak nešto misliš izgleda dobro,a vjerovatno kad radiš sjenažu netreba toliko ove folije koristiti a i bale mogu ostati vani pez pokrivanja najlonom.
Mislim da za sad jedino Krone i Mc hale imaju tu mogućnost folije.
od 4 min.je prikazana folija na videu
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=3IK97XYd7oo[/YT]
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Da zekson, baš to!!


No ovo je rađena sjenaža sa omatanjem mrežom + folijom!

To je previše, nema potrebe kod sjenaže za tim!

Ja bi kod slame omatao samo sa jednim slojem ovakve folije, znači umjesto mreže!

E sad, nisam siguran kak bi to funkcioniralo u praksi!
Možda je netko radio slično pa će se javiti...

Trebalo bi probati sa klasičnom stretch folijom širine 50 cm, onda se lako po narudžbi naruči 120 cm...

Teoretski, moglo bi funkcionirati!
I nebi skupo bilo! :)
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Susjed je prošle godine omatao rolo bale slame sa običnom strech folijom i pokazalo se dobro, samo trebabiti nježan s njom jer lako puca.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Omatao klasično sa svih strana kao ovi gore na slici, ili na ovaj način koji ja opisujem?
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
pokisle su mi bale nekih 100 komada kockastih, nikad mi se to do sad nije desilo, da li je nekom od vas...juce dok smo pravili sjenazu, uspijemo na brzinu izbalirati jednu njivu ali ne uspijemo ju pokupiti taman pri kraju baliranja udari pljusak i zestoko padao 2 sata....evo i danas jos jedan jači.

Radi se o sjenu, da li bi to morao razvezivati pa susiti i ponovo balirati ili sta vec s tim uciniti ???
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Nisam našao prikladniju temu, pa ću pitanje postaviti ovdje...


Dakle viđao sam na terenu rolo bale omotane nekakvim najlonom umjesto mreže, zna li netko o čemu se radi?

Takve bale komotno mogu vani ostati a da ne trunu...
Fino se slažu u piramidu ili su jedna do druge na tlu bez velikih gubitaka.


Mislim da misliš na ovo,mreža+folija
John deere B-Wrap


1-JD-B-Wrap-Bale_Netwrap.jpg



Ili pak ovak nešto


balewrap.gif
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
pokisle su mi bale nekih 100 komada kockastih, nikad mi se to do sad nije desilo, da li je nekom od vas...juce dok smo pravili sjenazu, uspijemo na brzinu izbalirati jednu njivu ali ne uspijemo ju pokupiti taman pri kraju baliranja udari pljusak i zestoko padao 2 sata....evo i danas jos jedan jači.

Radi se o sjenu, da li bi to morao razvezivati pa susiti i ponovo balirati ili sta vec s tim uciniti ???

Da, trebal bi razvezati, rastresti i dok se osusi ponovno balirati..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Sve zavisi koliko je palo kiše, ako je cijela natopljena treba razvezati, ako je malo odozgor to bi sunce riješilo, ali što duže stoji na zemlji to više vuče vlagu, tako i da ih sada ostaviš na suncu odozdol bi povukle vlagu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh