• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje slame u rolo/kocka bale

Daba

Novi član
Tu od
4 Stu 2014
Poruka
1
Pozdrav,

lijepo vas molim da li na forumu ima nekoga iz okolice Duge Rese, a da ima slame za prodati? Imam velikih problema nabaviti slamu za malčiranje (cca 50 bala). Čovjek od koga sam prošle godine uzimao, ove godine nema. Na Njuškalu sva slama koja se prodaje je istočno i sjeverno od Zagreba. Zar su uvjeti oko Karlovca bili toliko loši pa je urod žitarica toliko podbacio?

Hvala unaprijed!

Pozdrav
Mladen
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Dali netko zna nešto o izvozu.
Jedan bi lik kupio od mene rolo bale slame ja sam iz HR, a on iz BIH kakve su procedure na granici dali netko nešto zna dali ima dodatnih plaćanja?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Fino to ide :). Šta će vam vile na balirci? I šta je bilo na zadnjoj slici?
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
7km/h prosječna brzina, a vile su gore montirane, ako slučajno nešto zatrebaju, ali zasad nisu :)
Na zadnjoj slici se stavljala nova mreža :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Ja sa proximom 90 baliram najviše prvom direkt, a zadnje vrijeme tanje linije idem i drugom direkt.. Sad koliko je to km/h ne znam.
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Mi isto prvom direkt,a još svaku brzinu dva puta možemo kalati i onda kad zapišti na brojaću bala, kad je bala pri kraju, kalamo jednom u nižu i pređemo još jedno 10 metara :)
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Da, ima 4 brzine, ali sve 4 se mogu još poloviti dva puta u brže i dva puta u sporije, s dugmičima na mjenjaču, dakle u svakoj brzini imaš još 4 brzine. :)

 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Znači ovaj crni mjenjač ima 4 brzine i dugmad za powere, a ovaj lijevi sa crvenom glavom je za mijenjanje grupa ili je reverzer?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Lijepo dugačka parcela :). To ideš odma iza kombajna ne grabiš? Kojom brzinom?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Je, odmah iza kombajna je , nije grabljeno.. Nije moja parcela, to usluzno baliram..
Tu sam isao 3 sporom, 1200 okretaja motora..

Nino, ap 45, bilo bi bolje da je 42, ipak je novija.
 

vivianmerdita

Novi član
Tu od
8 Srp 2015
Poruka
1
Dragi forumasi,treba mi 30 tona odstajalog stajskog gnojiva.Moze li mi netko reci gdje je najpovoljnije?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na vrh