• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje slame u rolo/kocka bale

M

MaliBrko

Guest
Re: Sto radite sa slamom poslije zetve?

Odmah sječkam slamu da nema kasnije zajebancije s njom.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: Sto radite sa slamom poslije zetve?

Ja sam jedne godine malčirao slamu,i nije tako jednostavno..
Ako pustiš jako dolje,onda ti ju samo gura malčer,moraš imati točno određenu visinu..
Bolje bi bilo da kombajn sjecka,ili da se malo više pokosi i razbaca po zemlji..

Nešt me zeza i neče mi otvorit onaj link :twisted:
 
T

tomonh

Guest
Re: Sto radite sa slamom poslije zetve?

Svakak je dobro slamu vratit u zemlju jer se 60%od ukupno usvojenog kalija vrača kroz slamu u tlo. dobar je malčer al bi trebal uzet sa ipsilonima ja imam sa čekičima tj.medvjeđe šape al one lošije i teže sitne travu i slamu al je puno bolje za žbunje.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Sto radite sa slamom poslije zetve?

Dobra ideja, kakva je to folija?
 

bbrane

Član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
51
Re: Sto radite sa slamom poslije zetve?

To je streć folija ona što se pakuje roba ,cigla blok i to.
Prolazim ti ja Metrom u Osijeku i vidim ja tu foliu vidim da je dimenzija 50 taman za omotać i kupim jednu 65 kuna,
i isti dan probam omotat jednu balu ljulja da vidi dali puca .
Kad ono super ,kad može ciglu može i slamu kupim još 4 role i omotam 30 bala slame u dva sloja .
Neznam kolka je trajnost al vreme će pokazat ,svake godine mi propadne 30 % slame sad ću vidit.
planiram i soju i kukuruzovinu suvu umotavat. :lol: :lol:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: Sto radite sa slamom poslije zetve?

ako je previše zategnuta brzo puca još ak je na suncu.mi je u firmi puno koristimo.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Sto radite sa slamom poslije zetve?

@ bbrane- tak sam i mislil, ima samo 50 širine koliko znam, šire nema. Inače ja omatam sa 750.
@daniels- staviš više slojeva pa neće puknut
Mislim da bi trebala držat godinu dana
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: Sto radite sa slamom poslije zetve?

ja si izbaliram nekih 150 bala (ovih malih)a ostalo izorem
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Sto radite sa slamom poslije zetve?

ja ću žito ove godine kositi malo višlje nego prijašnjih.NH će sječkati slamu a zmaj ne.otkose gdje će ići zmaj ću dva puta proći tanjuračom i neće biti problema kod oranja.
 
F

Ferđolinac

Guest
Re: Spremanje slame

Evo ja bio danas kod ursusa4514 pa smo spremili slamu, bilo cca 1000 komada


Moj Ferđo









Istovar

 
W

Wilma L.

Guest
Re: Spremanje slame

:mrgreen: ,
bravoooo,

ih, mogli ste polovicu meni dopeljati,hahahaha... :rolfer: :rolfer:

:partyman:

nema se šta reći bili ste vredni a vruće je do besvesti...
 
W

Wilma L.

Guest
Re: Spremanje slame

:partyman: ,

Pa naravno,

( :prayer: ) Pan da osvježi dan!

nazdravlje
 
U

ursus4514

Guest
Re: Spremanje slame

To smo malo kod mene vozili sve smo evo do sada tukli jos smo 100 komada sa table dovezli jedne!!!! ;) ;) ;) ;)
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Spremanje slame

dečki,ali dozvolite jednu stvar :scratch ...zakaj idete po največoj vručini vozit bale???
ja osobno,ali i dosta ljudi u mojem kraju to dela ovak... 8)
-balira se prek dana,uglavnom dopodne,poslije rose.
-po bale idemo podvečer dok se nahrani stoka,uglavnom poslije 20h.
-istovara se ujutro dok još nije vruće,a i nije još za ići balirat iduću rundu jer je rosa.
i tak opet se ispočetka dok nije gotovo,a prek dana dok je najveća vručina se skrivamo po hladovini,i navečer radimo ak treba i do ponoći. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
W

Wilma L.

Guest
Re: Spremanje slame

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ,

nadam se da ste se onda i rashladili kako treba,

sa ovim tekućim rashlađivaćima.. :rolfer: :rolfer: :rolfer:



MIKE,
ćisto si u pravu ali izgleda da su ovo sve mlađahni muški koji radije od 20h pa do ponoći rade drugaćije stvari, :rolfer: :oops: :rolfer:
..,piju pivuuu,razgovaraju i...znaš već :rolfer: :rolfer: :rolfer:..žene su doma...eh..
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Spremanje slame

pa sad čuj ak su im posle cjelodnevnog utovara bala na suncu još kojekakve stvari na pameti ja im skidam kapu :prayer: :supz: :rolfer: :rolfer:
 
U

ursus4514

Guest
Re: Spremanje slame

Ma ne krenili smo ujutro u 8 do 3 smo derali onda sam odmorio i oso oko 6 i na jednoj tabli natovario jos 100 komada i dovezo kuci u 7 i istovario i slozio do 8!
 

Najnoviji postovi

Na vrh