• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Špricanje kukuruza protiv trave

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Mi prskamo lumaxom od kad postoji na tržištu i kukuruz je uvijek čist,znači dolje je čista zemlja svaki put.Prskamo prije nicanja,i sirka nemamo na parcelama tako da ne znam kako djeluje na njega
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
Lumax nije za 7-8listova..
Principal je i za usko i za široko,neznam napamet koje,ali košta oko 800kn..barem je bilo tako..nisam ga koristio jer nije bilo potrebno.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Uzeo sam jucer siran i agrodimark.
E sada dali je pametno da ga danas do podne poprsecm .Javljaju kisu u naredna 2 3 dana ili da cekam da to prodje
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Lumax nije za 7-8listova..
Principal je i za usko i za široko,neznam napamet koje,ali košta oko 800kn..barem je bilo tako..nisam ga koristio jer nije bilo potrebno.

Napisao sam prije nicanja,nisam spominjao 7-8 listova.Samo sam iznio svoje iskustvo sa dotičnim preparatom.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
812
Bojim se da mi je kukuruz prerastao za upotrebu dikambe (motivell duopack kojega hodinama koristimo) pa citam da Equip ide do 6 listova.. ima li tko iskustva sa Equipom i kakav se pokazao? Zna li netko cijenu?
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Equip je samo za uskolisne korove, odnosno prvenstveno riješava piriku i sirak. Doza je 2 do 2,5 litara na hektar, a kod nas litra košta 205 kn (lani je bilo oko 175 kn), i preporučuje se do 6 listova, dok je dikamba (Banwel) za širokolisne i ide do 5 listova. U Motowel nekako nevjerujem pogotovo na težim glinenim zemljama kakve mi imamo zato kad mi treba prava kombinacija koristim Equip 2l/ha + Banwel 0,5 l/ha i to je to ostaje samo kukuruz :drink: Sada se pojavio i Monsoon koji ima istu aktivnu tvar kao i Equip + još jednu aktivnu tvar a cijena je tu negdje (čak malo i jeftinije izađe po hektaru). Za širokolisne stvarno neznam šta bi se moglo ubaciti umjesto dikambe ako je kukuruz preko 5 listova, možda Laudis :icon_e_confused:
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
812
Za koliko dana se vidi ucinak Equipa i Laudisa? U kukuruzu od 6 pera sam isao sa litrom Laudisa i litrom Equipa po hektaru po preporuci.Sirak je bio u fazi od 2 lista do visine cca 15 cm, a mracnjak u fazi 3 lista. Nikad zakorovljenije njive nego ove godine, za nepovjerovati!
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Današnje prskanje.. Sjetva je bila u travnju ali nije sve niklo do prije par dana..
0f3c8d180af47d3cc8ae592de5fe6e9e.jpg
ffa7850fbe956e143edee6851dbaeb84.jpg


Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Prskano Adengom... Bilo čisto do prije par dana. Sada nije ni za prskati a ni ostaviti
8b3c6ea1837914ba1b0e47675cef1ac9.jpg


Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,324
Prskano Adengom... Bilo čisto do prije par dana. Sada nije ni za prskati a ni ostaviti
8b3c6ea1837914ba1b0e47675cef1ac9.jpg


Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk

Ooo da ga *****,, nevalja,, nešto nije uredu i sam radim sa adengom,, i zadovoljan sam,,jest da mi je kukuruz mjestimično rijedak,, i znam tu će poslije korov da razguli,,, al ovo kod tebe nevalja,,, a koji radiš plodored???
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Istu stvar radi i kod mene.
Prošle godine poprskam prije nicanja, uništi sve, ali svaki novi korov mu promakne.
Ove godine dok je bio kukuruz tri lista, sve uništi, pred kultivaciju opet novih korova.
Nije bilo kiše puno, e sad svaka nova bi ga trebala aktivirat, i kukuruz žetvi je čist, ali to me živcira. Imam osjećaj ko da djeluje kao translokacijski, a ne zemljišni.

Lumax je kod nas u selu na farmi odradio super bez puno padavina, ali ne uništava sirak.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
Ja sam prskao adengom i zadovoljan sam.moj je od lani,možda im se ove godine dogodi neki propust u proizvodnji ili skladištenju pa zbog toga slabije djeluje
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Poz, jedna informacija ,,,,,koliko treba proc dana nakon prskanja motikanom I trawelom, da bi se vidjeli konacni rezultati, nakon par dana (3) pozutjela je trava I slegla se , al me zanima oce li skroz izgorit. LP.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
Od motikana trava počme pokazivati rezultate nakon jedan dan a potpuno odumre nakon tjedan dana,dok od trawela sirak pokaže nakon tjedan dana a odumre nakon 2 tjedna

Poslano sa mog M700K koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Koristil sam motikan+travel prošle i ove godine. Špricanje u trake širine 25-30 cm, samo redove kuruze. Prošle godine je drač porasel brže od kuruze pa sam zakasnil sa špricanjem. Pročitaj upute, ne djeluje na preveliki drač. Ove godine sam šprical odmah čim je drač niknul (isto u trake)i uspjeh je bil odličan.
jučer sam prošel drugi put frezicom između redova. Evo kak izgleda.
WP_20180530_11_28_42_Pro
 

Najnoviji postovi

Na vrh