• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Špricanje kukuruza protiv trave

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Motivell je dobar samo ove godine je usporio kukuruze negdje vise negdje manje a na susjedovoj zemlji se skoro suše... bolesni su vec 20ak dana i nikako da krenu. I moji su "bolovali" do ovih zadnjih kisa, sad je valjda sapran list pa su zivnuli.

Šanana, za divlji sirak ti mogu preporuciti Tarot ma koliki da je kukuruz. Samo ako mozes traktorom u redove, drzi se upustva za dozu i nebrini. Prvo ce ga zaustavit i usporit a kukuruz nastavlja rast. Sirak ce se pocet susit tek nakon 20 i vise dana a nestat ce garantirano. Govorim ti iz vlastitog iskustva.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Spricao sam pred 7 dana,sve osim sirka je oklapilo a,on jos zelen ,ne raste ali...
Spricano sa motivell duo pack.
Koliko treba da to isto jzgori sve,cca 20 dana ili nece vise ni izgorit.
Ko je spricao motivelom pa ima iskustva?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Sprical sam ja prije tri godine sa Motivelom i Cambiom. Izgorilo sve ....
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ajooj ... Ne sjecam se vise.... Prosle godine uopce nisam trebal spricati, jer nisam imal potrebe, a ni ove necu, jer mi se ne isplati za ono nesto Poljske preslice kaj naraste.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Razmišljao sam o Trawelu ili Sorgumu, s tim imam iskustva, ali mislim da je kukuruz pobjegao.
Budem probao vjerojatno s Tarotom. Treba mi toga svega skupa za hektar, a vidim da imaju takvo pakovanje.
 
Posljednje uređivanje:

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Prije 8 dan pospricao kukuruz kombinacijom Sorgum/Cambio.....zbog silnih kisa nije se prije moglo i korovi se dobrano razvili.....
Na jednoj njivi mi djwlovanje herbicida jako slabo,jesu se korovi malo pokunjili al nije to to.....sad pricekat jos koji dan pa vidit hoce se to posusit(sumnjam) a ako ne ajmo nanovo.
S kojim sredstvom za sirokolisne u ovoj fazi(6-8 listova) bi mogo ic sad naknadno? ??


- Prije nekih tri tjedna sam postavio ovakvo pitanje....

Pošpricao Laudisom s pol doze i moram priznat da sam stvarno pozitivno iznenađen....korovi totalka uništeni,kukuruz nije dao nikakve loše znakove,sve u svemu super...jedina loša nuspojava je ona na mom džepu,cijena 1l =350/kn
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TOSO

Član
Tu od
26 Lip 2013
Poruka
43
Pola doze Laudisa - 1l/ha
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Majke ti ga, pa gde si ti kupovao taj Laudis????

Ja sam plačao laudis po 186 kn litru!



Uzeo sam daans za sirak TAROT, 10 gr po 65 kn, znači 30 gr za ral 195 kn.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
@Sanana nebi se stel raspravljat al mislim da ovi tvoji 186 nesto premalo....
Bio sam na par mijesta tu kod nas u poljoapotekama i svagdje je cijena u par kunica podjednaka....
Probaj provjerit,mislim da je nemoguce da je razlika bas tolika??? ili neko dere stvarno jako,jako dobru marzu? ??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kolega radul.

Brazda Virovitica!!

LAUDIS 1l 186 kn, uzimal sam 10 litara, a EQUIP 1l 173 kn, uzimal sam također 10 litara.


Inače kod nas tu u lokalnoj trgovini je Laudis 235, a Equip 225, pa ti sad reci dal se isplati malo dalje potegnuti.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Sad zvao kod Prvce,tamo je 235....ipak si ti u pravu...
Dobro me ova trgovkinja smutila,al budem ja to njoj naplatio s kamatama...a mozda sam se samo preracuno...trebo bi potrazit racun a to je vec malo teze.

Itp prvi put sam spricao kombinacijom sorgum/cambio, s obzirom da je bilo dosta kie dugo se nije moglo u njivu,korovi se dobrano razvili pa mi djelovanje spriciva bilo nekako polovicno..
15 -ak dana nakon spricanja(kad sam vidio da od ovog prvog nista)krenuo u korekciju Laudisom s pol doze i sad napokon sve pod kontrolom,korovi spaljeni...mislim sve pod kontrolom osim ove cijene za koju vise ni sam nisam siguran :)
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
šanana, kak 10 litara u karnistru 10 l. ili litru po litru, veće pakiranje je uvijek jeftinije.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Šanana ja sam sirak sa sorgumom riješavao prije dok nisam laudis počeo koristiti,i sada nema brige sa njime,ali sorgum je uništio sirak skroz,.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
I ja sam prije sirak s Sorgumom riješavao. Laudis riješava samo sirak iz sjemena, iz rizoma NE.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
a kakav je kelvin 40 sc za sirak? piše u uputstvu osjetljivost preko 85%.
 
Na vrh