• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Špricanje kukuruza protiv trave

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
danas dobijem informaciju od jedne djelatnice u jednoj poljoapoteci,1,2 litre Equipa + 2,5 dcl Banvela na jednu ral,da odradi posao kukuruz je tek pošteno niknuo,ali mi se čini da ovog Equipa malo premalo

Nije premalo, to je doza :icon_smile: kod mene ova kombinacija već par godina, i meni nema bolje, učinak siguran. Sve skuri, samo kukuruz ostaje, moja preporuka. :icon_winkle:

Samo netreba prerano prskati, nego sačekati da korovi niknu, ja prskam dok je kukuruz 5-6 listova.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam jučer prskao 7 dlc Laudis + 7 dlc Equip + 1,7 dlc Deharban A na ral.
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
kaj bu ovih 1,7 dcl imalo kakog učinka?
pošto si plačal deherban?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tek toliko da se poboljša učinak Equip-u, imal sam ga doma pa sam stavio iako može i bez.
Piše u uputama za Equip da se može dodati 2,4-D da se poboljša učinak.
A za Laudis jasno piše da se može mješati sa foramsluforonom koji je glavni sastojak Equipa.

Kolega je šprical s istom kumbinacijom prije 2 tjedna, učinak je fenomenalan.


Plačal sam Deharban A Extra od DOW-a po 65 ili 68 kn, ne sječam se točno
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ja sam jučer prskao 7 dlc Laudis + 7 dlc Equip + 1,7 dlc Deharban A na ral.

Dobro šanana koliko tebe košta taj špric po ha? ne dodajes jos okvasivac? cemu taj deherban u toj kombinaciji?
Nesto mi se to cini skupo...
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Kukuruz je 4 lista,imam 4 parcelice i na svakoj drugacije korove tako da me zanima dali laudis ili eqip +nasto za slal iki uz to netreba nista dodavati.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Prekjučer sam na 4 rali stavio 5 litri ekvipa,litru Banvela i to bi trebalo biti to,ovo što se još bude posadilo bude isto neka kombinacija poslije nicanja,zanimljivo da sam na jednom malom komadiću poprskao prije nicanja sa guardianom starim 4 godine,učinak bio 100% na uskolisne,samo sam sada riješio širokolisne sa 1 dcl banvela
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Evo nekih slika o rezultatima i vremenu primjene herbicida. Na zadnjoj slici je moj kukuruz prskan u fazi tri lista, Lumaxom, zatim posljedica (crvenilo) i zaostajanje u rastu,od nekog herbicida, na ostalima se vidi koliko su zaostali u rastu radi kasnije primjene herbicida, jer su korovi koristili hranjiva u tlu.
 

Prilozi

  • WP_20140608_007.jpg
    WP_20140608_007.jpg
    82.7 KB · Pregleda: 167
  • WP_20140608_005.jpg
    WP_20140608_005.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 156
  • WP_20140608_003.jpg
    WP_20140608_003.jpg
    81.5 KB · Pregleda: 169
  • WP_20140608_004.jpg
    WP_20140608_004.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 161

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@sanana,koliko listova ti je kukuruz sprican ovom kombinacijom?

4-6 listova

Dobro šanana koliko tebe košta taj špric po ha? ne dodajes jos okvasivac? cemu taj deherban u toj kombinaciji?
Nesto mi se to cini skupo...

Evo ti pa računaj :)

Laudis 186 kn/l
Equip 173 kn/l

7 dlc jednog i 7 dlc drugog na ral. Deharban ti nije bitan u ovoj priči, a okvašivać sadrže več u sebi tako da netreba.

Imal sam samo 6 rali toga za špricanje s tom kombinacijom, a ostalo je špricano do 3 lista s kombinacijom KobanT 2l/ral +Deharban 3 dlc/ral

Osječki 515, sijan 02.05., šprican kombinacijom KobanT+Deharban




 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
NE,treba nešto kao Banvel,Samba ima još sredstava za široko lisne,sa Deherbanom ne pretjerivat da ne bi kukuruzi izgubili kompas
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Laudis je dobar samo za širokolisne i sirak iz sjemena, ali još je bolji u kombinaciji s Equipom ili nekim drugim sličnim sredstvom. Gori sve živo kaj sam šprical u prvoj turi u ponedeljak.


Ovo potvrđujem u vezi Deharbana, ne pretjerivati s njim, sav se kukuruz pofrče.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
834
Ljudi, trebala bi mi informacija. Spricao sam na dvije parcele kukuruz Banvelom prije nekih 2 tj, nije se skoro pa uopce posusio sirokolisni korov. Prije nekih tjedan dana sam prskao na jos jednoj parceli kukuroz Sredstvom Faraon, a tu ima donekle djelanje. Agronom u poljoapoteci mi kaze da slobodno ponovim prskanje Banvelom, a na svim uputama se zabranjeje upotreba sredstava na bazi dikambe dva puta u istoj sezoni na kukuruzu. Sto napraviti? Koje su posljedice po kukuruz ako bih ga opet poprskao dikambom??
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Eto jucer prskao kukuruz. Odlucio sam se za motivell duo pack,i kako je danas videno mogao bi biti prezadovoljan ,ukoliko nebude tuce ili kakvog s......
Evo slikice da se vidi ucinak kroz 1 dan;
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajd da pitam!

Dal ima kakvog sredstva za divlji sirak u kukuruzu??

Da napomenem kukuruz je do koljena i još malo više, a i sirak je isti takav.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
@Šanana mislim da bi mogo sa Task-om 64 WG...kolko mi je poznato on je jedan od rijetkih koji mogu ić u tako poodmakloj fazi....
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Kolega, mene isto to zanima, sutra, prekosutra moram spricati..
Vec dva dana cupamo rucno sirak na ovim njivama gdje ga nema puno, ali na ovoj jednoj koju radim od ove godine ima ga ko da je posijan i moram ga spricati..
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Ajd da pitam!

Dal ima kakvog sredstva za divlji sirak u kukuruzu??

Da napomenem kukuruz je do koljena i još malo više, a i sirak je isti takav.

Ja sam lani spricao susjedu isto tak veliki sirak sa trawellom I nije ga spalilo ali se skroz smanjio I kokuruz ga je zatvorio.:icon_eyes:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Ja sam špricao jedne godine sirak, kukuruz je bio malo višlji od zadnjega kotača na 539, i bilo je dobro, al ne sjećam se s čim sam prskao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh