• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Špricanje kukuruza protiv trave

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Mi smo danas pošpricali s cambiom i legionarom u kombinaciji i deherban A extra ,još sam nek ima dobar učinak i ja sam zadovoljan :(smirk):
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
još nije zaživio na terenu,ja ove godine vračam Lumax,za korekciju mi bude dovoljno pakovanje sorguma za jedno hektar površine gdje ima zalutalog sirka:(punch)::(punch):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Mene jedino zanima dal se Koban smije mješati s malo Deharbana da se poboljša učinak na več iznikle korove. sve ostalo mi je jasno..
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,156
ja sam danas prskao kukuruze u firmi sa lumax-om na mjestima je 539 propadao do donje kuke za prikolicu
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
I dok vecina razmislja koje sredstvo upotrijebit,moj problem je malo drukcije "prirode" ...kako da pospricam kukuruze kad do njive mogu jedino plovnim putom...camcem,brodicom,opremljen ronilackom opremom???:confused:,
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Jel bude problem ako je 80% kukuruze u fazi 3 lista, a 20% je tek izniklo ili ima razviejn jedan listić??
Idem s kombinacijom KobanT 2l/ral i Deharban 2-3dl/ral.

Dal je možda bolje da još pustim kukuruzu ovaj tjedan i pričekam smirivanje vremena od vikenda pa onda da sve pošpricam?

Neki kažu da može zemljišni herbicid do faze 4-5 listova da neće kukuruzu biti ništa...eh sad...nisam više pametan.
 
Posljednje uređivanje:

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ja sam kupio sorgum,,al nikako neću špricati do idućeg tjedna jer javljaju smirivanje vremena,ovaj tjedan najavljivaju zahlađenje i kišu tako da nevrijedi ni pokušavati,a novci mi se ne bacaju iako je trava sva izašla i kukuruz je sijan 2.4 tak da znate otprilike koliki je
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Prije 8 dan pospricao kukuruz kombinacijom Sorgum/Cambio.....zbog silnih kisa nije se prije moglo i korovi se dobrano razvili.....
Na jednoj njivi mi djwlovanje herbicida jako slabo,jesu se korovi malo pokunjili al nije to to.....sad pricekat jos koji dan pa vidit hoce se to posusit(sumnjam) a ako ne ajmo nanovo.
S kojim sredstvom za sirokolisne u ovoj fazi(6-8 listova) bi mogo ic sad naknadno? ??
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
ak su sam širokolisni Banvel,a ak ima i gdjekoji uskolisni Laudis...:icon_rolleyes:
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Izgleda da je sad jedino Laudis preostao....
Dali ic sa punom dozom il s pol doze s obzirom da je vec spricano? ??
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Malo mi sumnjiva ova cijena motivel turba, sad gledam prije pet godina cijena bila preko 700 kuna, da ga ne rade u Kini ko i Radazin extra?
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Motivelu je istekla zaštita imena i sad ga može svaka forma raditi, znači generički motivell, isto ko i ljekovi, što je dovelo do pada cijene
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
imam 2 rali kukuruza dosta je nejednak negdje je 4 lista i više a negdje je manje listova špricao nisam još ničime a pojavilo mi se puno slaka osjaka sirka ,razlog što nisam prskap ranije jer je bilo toliko mekano da nisam mogao u polje .u pripremi za sjetvu kupio sam lumax ,čini mi se da je za njega kasno .pomagajte sa savjetom što da koristim sada jako mi je hitno
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
do koliko listova kukuruza se smije špricati sa Lumaxom? Koliko litara lumaxa na hektar stavljate vi?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Izgleda da je sad jedino Laudis preostao....
Dali ic sa punom dozom il s pol doze s obzirom da je vec spricano? ??

nemoj žuriti,sorgum ti pravo djelovanje počinje pokazivati čak kroz 2 tjedna ovisi od korova i vanjskog vremena.za korektivno prskanje stigneš i dok kukuruzi budu imali 8, čak i 10 listova...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Lumax ide do tri lista ide 2-3l na ha!!
Da, ali čijih listova, korova ili kukuruza..Ide on bez problema do 5 listova kukuruza, ali korovi nesmiju bit preveliki, i to nikak 2-3 l, nego najmanje 3 litre na hektar, i onda je sve čisto.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas dobijem informaciju od jedne djelatnice u jednoj poljoapoteci,1,2 litre Equipa + 2,5 dcl Banvela na jednu ral,da odradi posao kukuruz je tek pošteno niknuo,ali mi se čini da ovog Equipa malo premalo
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@bhorv ja sam samo reko sta je prestavnik reko na predavanju ja sam iso s 2l na malo vise od ral tak me ispadala sprica i sve super korov se posusio!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh