• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Špricanje kukuruza protiv trave

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Slažem se sa tobom, ali volio bi da napišeš i daš par savjeta ljudima koje ti to preparate kupuješ u apoteci. Pa bi i drugi to mogli koristiti. Zato i služi forum. Umjesto da držiš prodike i pišeš velikim slovima.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam znao sa Sorgumom ući u kukuruz kad je bio oko metar visine, znači nekih 8 vidljivih listova i prskao sam sirak unutra i ništa joj nije falilo, a sirak je jednostavno nestao.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Ja sam danas poprskao kukuruz sa Radazinom Extra tz, sad došla kiša i lijepo pada, taman kako sam očekivao.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
OLIVER oćito radiš za svoju firmu imožeš zavaravati nedovoljno upućene to je stara kombinacija dva herbicida aktivnih tvari


da kako si pogodio, radim za herbos, i usput sijem par rali kukuruza,eto samo da susjedi vide kako sorgum djeluje,,Prijatelju suoči se sa tim konkurencija sam ti.....A sad dosta šale! nek špricaju s čim tko hoće,,Ajde preporuči nam nešto da i mi prođemo jeftinije a da djeluje dobro
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Kada je najbolje,s obzirom na oborine koristiti LUMAX,mislim prije kise,poslije kise i koliko ovisi o količini kise.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ove godine idem opet sa Lumaxom,najbolje bi bilo odmah poslije sadnje,ja budem kada se pojave malo van,doza je malo manja učinkovitost ista,jedina mala zamjerka kod mene je bila prije jedno 2 godine,prskao sam sa njime dok su izašli kukuruzi,onako samo još nisu formirali listić,na oprskani kukuruz je došla jedno dva dana kiša i hladno,malo su onda stagnirali u porastu ali nije bilo većeg kvara,poslje za korekciju sirka bude išao malo sorgum
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam znao sa Sorgumom ući u kukuruz kad je bio oko metar visine, znači nekih 8 vidljivih listova i prskao sam sirak unutra i ništa joj nije falilo, a sirak je jednostavno nestao.

Tako sam i ja jedne godine imao korekciju na jednoj njivi isto tako velika kuruza oko 8 listova,sirak udario kao posijan i sorgumom sam to riješio bez problema,a kuruza je bila odlična,znači nije joj ništa naškodilo ta korekcija.To mi se dešavalo kada sam špricao sa zemljišnim,zato sada idem uvijek sa kontaktnim i to je to,Laudis je moj izbor,več treču godinu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kakve su priče da se Radazin zabranjuje od ove godine, negdje ga iam za kupit, a negdje vele da ga nebude više??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, da, to je to znaći.

I kaj sad tražiti njemu slično što se tiće zemljišnih??
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Koliko bi se meni isplatilo uzeti taj Sorgum turbo pack jer imam 3/4 rali za posijati, ali i prijatelj ima isto toliko 3/4 rali pa smo mislili skupa uzeti spricivo? I sad ima tu dosta pitanja koliko toga meni tj. nama treba i koliko to vode ide, hoce li oba spricanja stati u jednu spricu ili za svaku njivu posebno raditi?? Obojica smo novi u tome i svaka pomoc je dobrodosla.
 

Shirajzl

Član
Tu od
17 Sij 2014
Poruka
30
Ja koristim Lumax, poslije nicanja, i zadovoljan sam djelovanjem. Učinak špricanja ovisi i o pripremi zemlje za sjetvu. Ako je rađeno po suhom i lošije pripremljeno na površinskom sloju će ostati buse ispod kojih se nalazi trava. Još ako na sve to ne bude kiše poslije špricanja tu je trava neizbježna da se radi o bilo kojem zaštitnom sredstvu. Zato priprema tla kao preduvjet za uspješno špricanje
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
i ja sam prosle godine koristuo lumax,na jednim parcelama je bio ok,dok na jednoj gdje sam ledinu uzorao je zakazao... sve u svemu je dobar....

ove godine ide novi preparat od agromarketa... koji se odlicno pokazao 51marku za 1h u kombinaciji,1l+2l=3l...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Pa nego šta ŠANANA, treba tražiti njemu sličan. Radazin je bio dobar, ja sam ga koristio uvijek kad sam išao zemljišnim i uvijek je bilo dobro, zadnjih 3-4 godine nisam ga koristio jer nije bilo padavina nakon sjetve dosta dugo, no ove godine ima, pa eto nadam se da će biti kao i prije kada sam ga koristio..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
I ja sam do sad sve godine sprico radazinom i bio je odlican dal ce se nac ove god di neznam ako da onda idemo opet s njim ako ne onda cemo nesto drugo uzimat!!
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Jedno pitanje? kako podesiti prskalicu kžk Kranj-525 l da baca 200 l na ha, koje dizne, koji tlkak i koja brzina traktora, prska se s zetorom 4911.
Ako sam u krivoj temi, prebacite ju u pravu
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
I ja sam do sad sve godine sprico radazinom i bio je odlican dal ce se nac ove god di neznam ako da onda idemo opet s njim ako ne onda cemo nesto drugo uzimat!!

Mi ga uzeli kod Bublića u KA, probaj nazvat možda još ima.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Posto ne sljivite moje pitanje ni 5% onda da ga preformuliram :D. Koje sredstvo za spricanje kukuruze mi preporucujete imam oko 3/4 rali za posijati i na toj zemlji nije dugo nista sijano. Znaci zadnji put je obradena prije kojih 2-3 godine ali nista nije sijano na njoj pa sad lagano neka trava raste.
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
uzmite ti i prijatelj sorgum turbo pack za 1 ha i kad vam kukuruz bude 6-7 pera pošpricajte to i riješen problem trave.
 

Najnoviji postovi

Na vrh