• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Špricanje kukuruza protiv trave

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Equip je dobar za sirak, a i za ostale uskolisne korove..

Po meni je EQUIP broj jedan za parcele koje su imalo zakorovljene, kod mene već par godina odradi posao savršeno, više se niti ne trudim tražiti bilo šta drugo, za 400 kn/ha više niti ne razmišljam o bilo čemu osim o berbi i punim prikolicama :(happy): Možda bi se dala uštedjeti koja kuna po hektaru ali mi odmah u glavi slika odštopavanja raketa na beraču/kombajnu svakih 50 metara prilikom branja.... :icon_rolleyes:
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Koristiš prije njega još koji zemljišni herbicid, za širokolisne korove prije nicanja, ili je kukuruzu dovoljno samo jedno tretiranje Equip-om da suzbije se korove?
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Koristim samo EQUIP, prije sam koristio i zemljišne herbicide (Lumax) i nekad je ispalo ništ-koristi od toga, pa onda bude dupla cijena špricanja, nebi hvala više. Sa EQUIP-om pričekam koliko god može (do 5-6 listova kukuruza) da korovi narastu i onda u napad. Možda je moja zemlja takva, ali sirak i pirika su neprijatelji broj jedan, a Equip ih uspješno rješava :drink:
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
Danas bio u prvči, Sorgum turbo pack za 2 ha izađe 1100kn kod nas,,puno je al se isplati
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,126
s tom kombinacijom rješiš sve korove i obavezno stavi okvašivač
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
I okvašivač je u toj cjeni,s tom kombinacijom prskam kukuruz već par godina i prezadovoljan sam,stvarno uništi svu travu i do branja budu čisti redovi kao suza, i preporučivam svima koji ga još nisu koristili
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
uzmi dvobroj zaštite bilja probaj razne kombinacije herbicida da ih ja ne reklamiram , možeš hektar riješiti sa upola tog novca i to bolje nego što ti preporućuješ
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Kupio sam Akris,špricamo s time već par godina i super se pokazao,1l 100kn,
ide do 4l na hektar
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ti špricaj i sa praškom za veš,pa makar bilo i 100kn po hektaru nije me briga ja znam šta je provjereno,i da u kukuruz više nemoram ulazit,a oni koji rade sa tim sredstvom znaju šta pričam,,s tim da sa njim i krumpir špricam
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja sam radio sa Sorgum turbo paketom i stvarno je dobar, jedino kaj je jako skup, no za onog koji nema puno definitivno je nepogrešiva kombinacija.

Ja inače idem sa samim Sorgumom i okvašivačem u korekciju na sirak, nema mu Boga, za sirak je i otac i majka!
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ja sam prethodne dve godine koristio Sorgum+Cambio,s obzirom da nije bilo Sambe koje ide u kombinaciji sa Sorgumom(Sorgum turbo pack)i moram rec da sam prezadovoljan...
Negledam na 50kn razlike po cijeni, pa poslje strepit sta ce bit i poslje ic u dodatno tretiranje,pa kad sve sracunas ispadne puno skuplje...
Inace cekam da se korovi razviju,kukuruz u fazi 5-6listova i nema greske...i jedna mala napomena,uvijek spricam predvece,kad se smiri vrijeme,temerature se malo smanje,preko noci ima rose i bolje je usvajanje otrova od strane biljke s obzirom da je kontaktni....
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
923
Kako vam se pokazao motivel u kombinaciji sa cambiom ili sambom?
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
792
Ja koristim tu kombinaciju već godinama i bio sam vrlo zadovoljan. Ali lani nisam bio ni malo zadovoljan učinkom. Na jednoj njivi koju tek drugu godinu obrađujem je velika zakorovljenost sirkom. I prilikom standardnog prskanja kad je kukuruz bio na nekih 4 lista sav sirak je pocrvenio i po mom mišljenju odumro, ali mislim da se dogodio naknadni ponik sirka iz sjemena i sirka je bilo za izvoz! Možda je i moja krivica sto nisam išao u dvokratnu primjenu, ali i tad se postavlja pitanje bi li mi prerastao kukuruz.

Za ovu godinu možda isprobam Equip ili Sorghum turbo ako nađem, ako ne nađem ponovno ću ići motivellom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Ja sam kupio Elumis peak,nisam još nikad radio s njim pa me zanimaju vaša iskustva.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,126
I okvašivač je u toj cjeni,s tom kombinacijom prskam kukuruz već par godina i prezadovoljan sam,stvarno uništi svu travu i do branja budu čisti redovi kao suza, i preporučivam svima koji ga još nisu koristili

ja sam ga isto prije koristio a sada koristim trawel i motikan,to je od druge firme ali ista djelatna tvar
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
u bosni kosta srestvo za 1 ha 48 km prosle godine sprico sa time srestvom i jako zadovoljan tako da cu i ove isto tako ako uspijem kako prebaciti jel trebam za 4 ha
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
OLIVER oćito radiš za svoju firmu imožeš zavaravati nedovoljno upućene to je stara kombinacija dva herbicida aktivnih tvari





Molim lijepo,ne pisati velikim slovima,mtd001
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh