• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Špricanje kukuruza protiv trave

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Decki koje su kombinacije za ovu godinu? S kojim vragom idete protiv korova?
Ja sam za jedan dio povrsina nabavio Motivell i Banvel a vec dugo godina unazad sam isao sa Lumaxom i nemam losih iskustava s njime, jednostavno je predobar. Ove godine jedan dio experimentiram a ostatak opet Lumax.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
923
Koliko si plaćo motivell a koliko banvel i dal trema ići i ljepilo sa otom kombinacijom?
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
Koliko si plaćo motivell a koliko banvel i dal trema ići i ljepilo sa otom kombinacijom?

Sa okvašivačem te izađe oko 450kn cca (u mom kraju)


Ja sam prošle godine probao

Grizzly + Dicamba + Trend

Trošak po ha

Grizzly = 215kn
Dicamba = 90kn
Trend = 20kn
Ukupno= 325kn

Rezultati bolesno dobri, od Grizzly-a stvarno nisam očekivao da je tako dobar...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Dobio sam nekakvi debeli popust inace cijena 400 i nesto kuna za paket. Okvasivac cu svakako stavljat a nisam ga dobio u paketu.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Lumax 3 l/ha.
Kakva je cjena kot vas i u bosni.
Kod nas 1l 22-25€
5l 100-105€
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,126
ove godine za prskanje ide kombinacija trawel i motikan i okvašivač obavezno,lani sam prskao i uhvati me kiša na jednoj njivi i ja odem kući,dođem za tjedan dana a širokolisna trava se počela sušiti a sirak dobio crvene točkice
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
923
Prošle godine išao sa sorgum turbo i biloje zadovoljavajuće koštao 405kn.
Ove godine vjerojatno motivel sa još nečim u kombinaciji.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
792
Ove cijene Motivella od 400 kn paket se odnose da je taj paket dovoljan za prskanje hektara površine? Što još preporučate za sirak osim Motivella?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Lumax 3 l/ha.
Kakva je cjena kot vas i u bosni.
Kod nas 1l 22-25€
5l 100-105€
Kupio neki dan u Graminei 5 litara 570 kuna, a od 1 litre je 117 kn/l, to je trenutno na akciji.
Koristim Lumax godinama, i to uvijek nakon nicanja poslije 4 lista kukuruza. Počeo sam snjim radi mračnjaka i odonda ga ne mjenjam.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,126
Ove cijene Motivella od 400 kn paket se odnose da je taj paket dovoljan za prskanje hektara površine? Što još preporučate za sirak osim Motivella?
za sirak je najbolja djelatna tvar nikosulfuron i rimsulfuron tj.marvel,trawel,principal,samson
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Nesto mi puno taj lumax kod nas je u bosni bio prosle godine oko 15 € / l a ove godine cu ga opet koristit i to najvjerovatnije poslije sjetve odma i kasnije ako bude korova sirokolisnih ponovit mada lumax unisti to sve i dok krene trava vec kukurz naprraavi sklop "ojaca" :) ja necu puno eksperimentisat
 

matomz

Član
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
34
imam pitanje u vezi špricanja kukuruza imam špricu koja mi točno prolazi na hehtar znači 300l na hektar a uzeo sam merlin+herbotrof i sad me zanima dali da u jednu špricu dam odmah 2l herbotrofa i cijeli merlin ili da to dam na 2 šprice pa dupli prolaz da radim???????
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
@matomz.. ako ne uspiješ fino pripremiti zemlju..npr. rotobranom, i neće biti kiše, onda ti preporučam dva prohoda, prvi prije nicanja i drugi odmah nakon nicanja. Ako su idealni uslovi onda ti je dovoljan jedan prolaz s punom dozom.
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
imam tri opcije u glavi pa mi treba pomoc tj. iskustva
sva tri su do tri lista ili ti prije nicanja kukuruza
1.basf AKRIS
2.agrochem max KOBANT-T
3.singenta LUMAX
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Lumax je ok, ali iza njega ne ide sjetva lucerne, grašaka i sličnih kultura. pa treba to imati u vidu. Problem je sastojak mezotrion koji smeta navedenim kulturama
 

Najnoviji postovi

Na vrh