• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Špricanje kukuruza protiv trave

A

Alen

Guest
Pripremam se na špricanje kukuruza protiv trave. Idem sa špricanjem poslje nicanja ali imam problem...
Kakva je ovo trava i sa čim ju suzbiti??

trava.jpg
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Nisam siguran, mislim da je ovo čičoka. Nisam prije obraćao pozornost na ovu temu, tek evo sad. Ako je čičoka, dragi prijatelju s ničim ju nečeš suzbiti, tako da do kraja vegetacije ponovno ne izraste
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Moj tata sprica poslije nicanja, kada korov dobro potera, onda posprica sa morovelom, je malo skuplji ali je dobar, i kad posprica, kukuruzi dalje rastu, a korov samo stoji i onda se kasnije pocne susit, ali uglavnom skoro sve crkne
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Vaša iskustava sa prskanjem kukuruza protiv korova, na tržištu se nudi mnogo toga, ja više nisam siguran što da uzmem, preferiram prskati poslije sjetve. Što mi preporučujete?
Prskanje sam već uradio sa GENIUS, ali nije baš najbolje uspjelo, sad bih vjerovatno trebao Motivel i Cambio.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ja sam lani šprical Motivelom turbo i bilo je čisto a sve parcele nisu godinam bile obrađivane,ovu godinu ču isto tak špricam što kasnje kad korov izađe van 7-8list kukuruz kad je,
je skup motivel al jbg nisam htel experementirat.
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Ima li netko iskustva sa primjenom herbicida GRID 75 WG u kukuruzu nakon nicanja (faza do 5 listića kukuruza).

Obzirom na nižu cijenu od ostalih herbicida, malo sam sumnjičav...
 
H

hurliman122

Guest
Zadnje dvije godine samo sa Lumaxom od Syngente ,a sa leđnom prskalicom poprskam oaze sirka motivelom.
 
L

lukoil

Guest
Stiv kaže:
Ima li netko iskustva sa primjenom herbicida GRID 75 WG u kukuruzu nakon nicanja (faza do 5 listića kukuruza).

Obzirom na nižu cijenu od ostalih herbicida, malo sam sumnjičav...
ok, je taj preparat samo mu dodaj nešta sa širokolisni korov(samba,damba,cambio...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Stiv kaže:
Ima li netko iskustva sa primjenom herbicida GRID 75 WG u kukuruzu nakon nicanja (faza do 5 listića kukuruza).

Obzirom na nižu cijenu od ostalih herbicida, malo sam sumnjičav...
Grid je čist ok,nekaj poput Tarota je(isto tak je ok)...sam kak ti vele ak ima širokolisnih onda mu treba još nekaj dodati,npr.Banvel ili sl.
il ga opiči sa Taskom i miran si on ti je protiv svih korova,sam cijena je malo paprena :scratch :lol: :lol:
 
R

Rajtek

Guest
Sorgum Turbo pack - Sorgum 60g za uskolisne + 0,5 l Sambe za širokolisne + 0,4 l Herbovita -ljepilo i sve brige rješene.
Mislim da je u Prvči oko 450 kn paket za Ha...
ja radim samo s time u zadnje 3 godine.
Ak kome treba može za 350 kn bez računa....
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
U međuvremenu sam ipak prskao sa Sorgum Turbo.

Mislim da sam fulao sa kulturom, po vremenskim uvjetima prihod od riže bio bi 200 % :lol:
Ako mogu švicarci proizvoditi rižu, pa valjda imamo bolje uvjete od njih :scratch
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Mozda malo off topic,ako je ispricavam se.

Imam jednu livadu koja ove godine nije sijana,prosle godine bio kuruz. A prije nije bila ta zemlja obradivana 10ak godina.
Sad naravno narasla trava,korovi. Ali ne u tolikoj mjeri,jer divlje svinje malo malo pa razbucaju dio.
U jesen tu ide zob ili psenica.
Da pokosim,sa masom nemam kuda. Nitko nece,kome god nudim. Pa makar pod zivotinje za bacit,ali svi lagani odjebaus naprave.
Zanima me dali bi bilo dobro to pospricati sa ovim herbicidom sto mi je ostao od spricanja kuruza!?
Ili to pokositi i zaorati?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
niš ne diraj pred oranje prođi tenjuračama skrižaj ih do kraja,baci ureu i ori.
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Na ovoj temi ništa novo od prošle godine :?: :?: :?: Ili nešpricate ili nište još posijali.
Ja sam jučer pošpricao sa Luxalom pa ćemo vidit.......:confused:...nadam se najboljem.
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Kupio neki dan Sorgum turbo pak za 3 rali. Prošle godine sav iznikli korov uništio, a bilo ga stvarno dosta. Cijena za 1 ral 300 kn. Čekam korov da nikne pa u tretiranje. A moglo bi ga biti ove godine dosta jer sam lani imao posađene tikve a partizanka ko šuma, i što je najgore sva otišla u sjeme i pala na tlo. Vidjet ćemo.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
čim da pošpricam odmah po sijanju jel ima dosta trave,uskolisni il kak več se veli stručno trebam za jutro/ral. bitno je da djeluje a kasnje ak bu trebalo lako pošpricam motivelom il tarotom.
 
M

MOCO

Guest
lumax
Lumax je trojna kombinacija herbicidnih djelatnih tvari i predstavlja najcjelovitije rješenje za suzbijanje najširega spektra jednogodišnjih korova u kukuruzu.

Nakon sjetve, a prije nicanja kukuruza: 3,5 – 4 l/ha.
Nakon nicanja do 3 lista kukuruza, a prije ili u nicanju travnih korova: 2,5 – 3,5 l/ha.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
znači 3l ral tak da i međe polovim.zemlja nije dugo rađena pa da nebi bilo više trave od kukuruze.
hvala kolega.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
meni se lumax najbolje pokazao, i to kad spricam nakon nicanja kukuruza i trave do 5 pera!
 

Najnoviji postovi

Na vrh