• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Špricanje kukuruza protiv trave

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
A vidi prskalica kakvu imam i ja, jedina ja imam i eko mikser8)
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Trebati će i neke prskalice za vodu, prave kiše ni za lijek.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
upravo kupil ovo


svojstva ista ko i lumax a kao novi je na tržištu pa mu je cijena manja
2L. idu na ral a kak sam danas posijal 2,5rali i više nebum uzel sam 6l.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Juce sam kupio 2lit Motivela i 2 lit Cambio +lepak 8100 din ili 81 eura.
Prskanje sredinom sledece nedelje,ako vreme dozvoli.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
ove godine planiram probati Task 64 WG pa me zanima kada je optimalno vrijeme prskanja.

znam da se spominje i split aplikacija, ali ja ću moći samo jednom. zimska je brazda pa je i moguće da će krenut korovi ranije (nije bilo obrade tla neposredno prije sjetve osim jedan prohod običnom drljačom)

dakle, kada, kako, što i sa čim?
 
A

ambiciozni

Guest
problem s lumaxom

zanima me kako je drugima djelovao lumax jer meni uopće nije uništio korov!? hvala
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
zanima me kako je drugima djelovao lumax jer meni uopće nije uništio korov!? hvala

Zadnjih nekoliko dana je bilo kiše, ako si špricao taman prije kiše, onda nije toliko djelotvoran, ako uopće...
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Kod nas je isto Lumax slabo djelovao, a prskao sam praktički po kiši. :? Ostali su većinom uskolisni korovi i to oni višegodišnji (pirika, sirak), ali istini za volju bilo je dosta zakorovljeno od prijašnjih godina. Evo sad kupili Equip (219 kn/litra) za kukuruz i Fusilade (260kn/litra) za suncokret i prskamo večeras.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Mi smo danas prskali 1 ha sa Lumaxom i 1 ha sa Ariksom, baš me zanima hoće li biti razlike. :)
Da i jedno pitanje, mogu li se ti otrovi u Mađarskoj dobiti povoljnije?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Nisam baš često u ovoj temi pa neznam dali je več bilo.....
Uglavnom, ovo sam primjetil nakon špricanja lumax-om. Nema ih puno, tu i tam koja, ali nisu uvenule nego su samo bijele.
Jel to normalno ili :scratch



Uploaded with ImageShack.us
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ja sam šprical sa akrisom i isto nis oduševljen,sve mi se čini da bu išel i motivel turbo.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ja sam i malo sijal 2,5jutra i nepada mi napamet ručno kopat a kamoli da je više.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Mi smo špricali s Radazinom i zasad je ok.Mislim da nebu trebalo motikana,jedino slak ne ubija.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ja sam i malo sijal 2,5jutra i nepada mi napamet ručno kopat a kamoli da je više.

ja sam posijao domaći kukuruz i namjeravamo ga konzumirati za sebe tako da neželimo prskati,radije koji dunum više posijati pa šta nikne nikne i koliko rodi neka rodi.
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Nisam baš često u ovoj temi pa neznam dali je več bilo.....
Uglavnom, ovo sam primjetil nakon špricanja lumax-om. Nema ih puno, tu i tam koja, ali nisu uvenule nego su samo bijele.
Jel to normalno ili :scratch



Uploaded with ImageShack.us

Čudno...:scratch jedan bijel a sljedeći do njega potpuno zelen....Zna se desit kad se pretjera sa dozom herbicida, da kukuruz požuti po vrhovima ali se postepeno povrati, ali da ovako potpuno pobjeli.....:?: :confused:
Ja sam špricao sa Lumaxom i u brdskom djelu njive( gdje je bilo i zimske i proljetne brazde) mogu reći da je uspjelo 99 %,ali zato na ravničarskom nizinskom djelu gdje imam dva komada,(zimska brazda) NIJE uspjelo 99%.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Špricao sam s Radazinom i vidim da se pojavljuju trave, među ostalim kostrava pa me zanima da li je mogu dikocidom suzbiti, vidim ide litra na hektar.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Špricao sam s Radazinom i vidim da se pojavljuju trave, među ostalim kostrava pa me zanima da li je mogu dikocidom suzbiti, vidim ide litra na hektar.
preporuen oofrcanje je do 6 pera listova zato sto se ti listovi kasnije osuse zato pazi kad ces frcat a bolje ti je opet sacekat da oooovi jos porastu
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Pre 10 dana sam poprskao divlji sirak u kukuruzu sa Motivelom, i još nije počeo da se suši, samo je prestao da raste. Koliko mu treba da se skroz sasuši.
 

Najnoviji postovi

Na vrh