• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Špricanje kukuruza protiv trave

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Dakle treba u trećoj vozit s špricom?

ma ne ,nikako brzo terati...staviš dizne "dvojku" na prskalicu,podesiš pritisak na 2,5-3 bara i ideš lagano na 1200 obrtaja motora(zetorom teram drugom) i izađe mi oko 300 litara na dve rali:supz:
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
530
marko 93 daj moreš poslikat malo više svoju prskalicu?bil sam danas kod leška pa nema ni jednu...a u planu mi je do jeseni kupit takvu kak ti imaš?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
ma ne ,nikako brzo terati...staviš dizne "dvojku" na prskalicu,podesiš pritisak na 2,5-3 bara i ideš lagano na 1200 obrtaja motora(zetorom teram drugom) i izađe mi oko 300 litara na dve rali:supz:

Ja vozim u prvoj izgleda je tu greška što mi odlazi puno vode, trošim 300 litara vode na ral otprilike, a pritisak je također na 2-3 bara, a dizne nemam pojma koje su.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ja sa univerzalom idem sa diznom dvojkom i druga na malo manje od pol gasa i na ral trošim 100l vode...pritisak na prskalici je 2 bara
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
ja sa univerzalom idem sa diznom dvojkom i druga na malo manje od pol gasa i na ral trošim 100l vode...pritisak na prskalici je 2 bara

Probaću evo baš sada manje od ral pošpricat s 200 litara vode, ne znam koje su dizne, al idem malo brže u drugoj s 2 bara.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
u diznama je tajna;):lol::lol::lol:

Nije nego u drugoj brzini i barima, još mi ostalo materijala za jednom proći, 200 litara šprica na oko ral.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
marko 93 daj moreš poslikat malo više svoju prskalicu?bil sam danas kod leška pa nema ni jednu...a u planu mi je do jeseni kupit takvu kak ti imaš?

sezona-2011-foto_13023700_17421657_18632657.jpg

sezona-2011-foto_13023700_17421657_18591150.jpg

sezona-2011-foto_13023700_17421657_18591149.jpg

sezona-2011-foto_13023700_17421657_18632658.jpg

sezona-2011-foto_13023700_17421657_18632716.jpg


Ak treba kaj detaljnije samo piši..
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
530
ej hvala ti puno ..daj ak ti nije problem još mi poslikaj grane da vidim kak stoje cilindri
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
ide pitanje:

jel bolje prskat u drugoj (cca 170l/ral kako piše na uputama konkretno za Task 64 wg) i ako dizne nisu skroz magla pa ne namoče baš skroz list zbog brzine

il je bolje ić razrijedit herbicid na 300L/ral pa ić u prvoj tako da bolje smoči?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
prskanje

evo da malo pojasnim. vidim da spominjete brojeve dizni 2,3,4.. a nitko da spomene dizne koje su za prskanje nakon nicanja a koje prije nicanja. nakon nicanja koristim dizne koje daju okrugao mlaz u vidu magle te trošim vode triput manje nego s diznama koje koristim prije nicanja i koje daju lepezasti mlaz (4). bit prskanja nakon nicanja je da herbicid lagano sjedne na korov a ne s lepezastim diznama koje daju snažan mlaz večina odleti s lista korova na zemlju te tu nema učinka,,izuzetak su kombinirani poput lumaxa koji djeluju i na iznikle i koji nisu još iznikli. u vezi lumaxa mogu dodati da se nešto čudno ove godine desilo s njim. ja sam prskao s prošlogodišnjim zalihama, a nekima s ovogodišnjim i primjetio sam kao da ovogodišnja serija kao da nije imala dovoljnu aktivnu tvar za suzbijanja uskolisnih korova.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
ma jasno mi je, al budući da nije moja prskalica, a čovjek prska samo radazinom extra i ima samo jedne dizne (prejak mlaz za mene čini mi se), a ja prskam taskom nakon nicanja, što mi možeš preporučit?

jel se mogu kupit te dizne posebno pa ih držat doma i zamijenit kad idem prskat? i koje su to dizne koje idu nakon nicanja korova?

ako ne može ili ako nije prilika, jel bolje razrijedit pa u prvoj, ila kako piše na uputama pa u drugoj gdje se dogodi da poneki korov (posebno uskolisni) ostane skroz suh?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
prskanje

šaljem ti slike gornja ti je za prije nicanja, dizna je plastična,i unutra posebno ide sito, a donja je mesingana i sito je ugrađeno na njoj . zavisi čija je prskalica ja imam leško a prije sam imao slovensku, ako nije tvoja prskalica, najeftinije ti je da kupiš 02 dizne,(oznaka je na vanskom djelu dizne) jer ove za post em su puno skuplje
slika0127.jpg

slika0128.jpg
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Imam na jednom dijelu na oko pola rali kostrave i ambrozije, što predlažete, Equip ili Tarot ?
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
šaljem ti slike gornja ti je za prije nicanja, dizna je plastična,i unutra posebno ide sito, a donja je mesingana i sito je ugrađeno na njoj . zavisi čija je prskalica ja imam leško a prije sam imao slovensku, ako nije tvoja prskalica, najeftinije ti je da kupiš 02 dizne,(oznaka je na vanskom djelu dizne) jer ove za post em su puno skuplje
slika0127.jpg

slika0128.jpg

ček onda dizna 2 nije za post em al je dovoljno dobra ili? koja je onda za post em?
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ja sam u bosni kupio neke herbicide koji su ohoho jeftiniji nego kod nas. i imam samo rijeci pohvale. Prosle godine u jecmu ni jedna travcica nakon spricanja,u kuruzu takoder. ima samo malo sirka na dva mjesta ali to se spricalo prije 10ak dana i on je svoje odhebo :D
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
prskanje

ček onda dizna 2 nije za post em al je dovoljno dobra ili? koja je onda za post em?

02, dizna prska isto u obliku lepeze,ali troši puno manje vode,za iznikle korove su mesingane dizne tj.keramičke s fotografije koje daju magličasti mlaz u obliku kruga. zavisi od proizvođača prskalica, u vašem slučaju možda nepašu ovakve dizne, ali ako su na njoj 04 onda bez problema može 02 s lepezastim mlazem, ali te dizne moraju biti malo ukoso kako se mlazevi nebi sudarali. na ovoj slici su triplex dize(http://i602.photobucket.com/albums/tt105/matek_5140/DSC00330.jpg) .
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
ambrozija

Imam na jednom dijelu na oko pola rali kostrave i ambrozije, što predlažete, Equip ili Tarot ?

oba su dobra protiv kostrve,ali nedovoljna za ambroziju ako je več porasla, u njih potrebno dodati nešto od 2,4d (deherban a.....)
 

Najnoviji postovi

Na vrh