• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Špricanje kukuruza protiv trave

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
prskanje

ček onda dizna 2 nije za post em al je dovoljno dobra ili? koja je onda za post em?

02, dizna prska isto u obliku lepeze,ali troši puno manje vode,za iznikle korove su mesingane dizne tj.keramičke s fotografije koje daju magličasti mlaz u obliku kruga. zavisi od proizvođača prskalica, u vašem slučaju možda nepašu ovakve dizne, ali ako su na njoj 04 onda bez problema može 02 s lepezastim mlazem, ali te dizne moraju biti malo ukoso kako se mlazevi nebi sudarali. na ovoj slici su triplex dize(http://i602.photobucket.com/albums/tt105/matek_5140/DSC00330.jpg) .
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
oba su dobra protiv kostrve,ali nedovoljna za ambroziju ako je več porasla, u njih potrebno dodati nešto od 2,4d (deherban a.....)

Špricao sam Tarotom, ambrozija je još sitna pa je možda uništi, nisam prao špricu od Radazina pa možda pomogne :)
 
B

bosniahos

Guest
a moj korov

Imam špricu Slovensku KŽK 440 Lit.s njom prskam nešto malo vremenski.Prije mi drugi prskali pa uvjek naćekuj A nećeš ošo do Bj i kupio.Prve godine neiskustvo platilo danak kuruza do Bihaća u korovu a pšenica ubi božeReko a bolan najebo.Kasnije malo promišljanja i poneki dobronamjerni savjet i oho bilo zrna i klipa za prodaju na sve strane.Ja imam dobre zemlje koje moram a to mislim na parcele pod kuruzom obavezno prskat kasnije oko 5 ili6 listova zbog sirka.A herbicidi za sirak su mi izuzetno skupi,prskam u prvoj direkt ili u trećoj sporoj na fergi 539 sa pola pa i malo manje gasa i ta kolićina 440 lit mi je dosta za hektar.Pritisak 2,5 do 3 bara.Na tim mojim parcelama imam osim sirka,lobodu,piriku,anku partizanku,slaka pravi herbarium dajte mi preporućite neko dobro a po cjeni prihvatljivo sredstvo do 100 eu po hektru ako netko zna.Hvala
 
S

seljaček

Guest
eqip i samba po preporuci na ambalaži umanji za 20% i to je to obavezno pazi na razvojnu fazu korova ove god sam išao sa 1,75l /ha eqipa i 0,4 l/ ha sambe sve je izgorilo osim naravno kukuruza.I naravno 165 l/ha otopine(škropiva).
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Ja više neću špricat prije nicanja korova, samo bacam novce, fino kad niknu uzmem Dikocid i nešto za uskolisne ili samo Equip i stvar riješena.
 
B

bosniahos

Guest
evo mene

Još smrdim po prskanju tj maloprije sam opral prskalicu.Svoje maloprije gore više na stranici spomenuto korovlje sam poprskal kombinacijom Tarot 25 DF plus Mustang plus Okvašivać TREND 90.Molim Boga da ne pada kroz 4sata kiša jer mi ode para uzalud.Ja sam prije prskal prije nicanj korova ali kako se pojaviše ovi novi vlastele sirka ko da je uzgojna kultura,europske poticaje oćito koriste u druge svrhe i tak sam moral promjeniti navike zbog sirka.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
prskanje

Još smrdim po prskanju tj maloprije sam opral prskalicu.Svoje maloprije gore više na stranici spomenuto korovlje sam poprskal kombinacijom Tarot 25 DF plus Mustang plus Okvašivać TREND 90.Molim Boga da ne pada kroz 4sata kiša jer mi ode para uzalud.Ja sam prije prskal prije nicanj korova ali kako se pojaviše ovi novi vlastele sirka ko da je uzgojna kultura,europske poticaje oćito koriste u druge svrhe i tak sam moral promjeniti navike zbog sirka.
ajde molim te javi se za 15-tak dana da čujemo kakvi su učinci prskanja ako si te herbicide razrjedio u 440 l vode.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Još smrdim po prskanju tj maloprije sam opral prskalicu.Svoje maloprije gore više na stranici spomenuto korovlje sam poprskal kombinacijom Tarot 25 DF plus Mustang plus Okvašivać TREND 90.Molim Boga da ne pada kroz 4sata kiša jer mi ode para uzalud.Ja sam prije prskal prije nicanj korova ali kako se pojaviše ovi novi vlastele sirka ko da je uzgojna kultura,europske poticaje oćito koriste u druge svrhe i tak sam moral promjeniti navike zbog sirka.

Meni pala kiša na Tarot+Trend nakon 3 sata, čuo sam da je 2-3 sata bez kiše dovoljno?
 
B

bosniahos

Guest
izmjena kolićine škropiva

Ako si ćital prijašnji post onda si po tom zakljućil tako.Jućer sam stavil nešto malo više od 300 lit..Drukćije mi nikako nebi izašlo a na mjestima gdje nije bilo puno sirka išao sam u drugoj brzini.Imam žute dize a dok sam stavljal u poćetku crvene nije mi bilo dosta škropiva za pol jutra plus minus tak da mislim da znam na što si mislil.Možda da sam stavil manje vode i išal u trečoj s manjim gasom al ja sam bar dosad bil easy rider sistem take et easy pa se nadam da neću mjenjati navike.:weedman::rolleyess:
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
800
Ja ovo malo kukuruza što sijem prvo sam šprical sa Dual Gold, bez učinka.. Niti jedan korov se nije osušil.. Ponovljeno prskanje sa Cambio, i sve se osušilo.. Večinom je bilo lobode i ambrozije.. Uskolisnih, prvenstveno sirka iz korjena nemam, jer je lani sve špricano totalnim herbicidom..Sad je potjeralo nešto sirka iz sjemena, ali to ne mislim tretirat jer je kukuruz već velik, i ne isplati mi se kupovat .. Kaj bude bude..
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Ja ovo malo kukuruza što sijem prvo sam šprical sa Dual Gold, bez učinka.. Niti jedan korov se nije osušil.. Ponovljeno prskanje sa Cambio, i sve se osušilo.. Večinom je bilo lobode i ambrozije.. Uskolisnih, prvenstveno sirka iz korjena nemam, jer je lani sve špricano totalnim herbicidom..Sad je potjeralo nešto sirka iz sjemena, ali to ne mislim tretirat jer je kukuruz već velik, i ne isplati mi se kupovat .. Kaj bude bude..

Dual Gold nije baš učinkovit u kukuruzu.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Motivel i Cambio

Kolko treba proći vremena nakon špricanja da kiša ne uništi trud?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Kolko treba proći vremena nakon špricanja da kiša ne uništi trud?

Meni pao pljusak nakon tri sata, ali kostrava se suši naveliko i rekla mi teta koja mi prodala Tarot da treba tri sata da ne padne kiša.
 
B

bosniahos

Guest
fantazija naućna

Svako sredstvo ima u sebi elemente kojima treba neko vrime da ga biljka asimilira i da bi se VIDIO ućinak.Kod širokolisnih korova to ponekad traje 24 sata dok kod uskolisnih a u te spada sirak i pirika između ostalih to može potrajati i sedmicu.Svi spominju 4 do 6 sati da biljka <u našem slućaju korov ovaj ili onaj< asimilira tj upije jednostavnije rećeno.Nakon tog vremena bi smatra se mogla pasti kiša.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
kod mene sve špricano lumaxom..al nisam baš zadovoljan...na parcelama koje su orane u jesen kukuruz je čisti nema nijedne trave..a ove koje su orane u 2 mjesecu ima trave da smo morali 2 put prskati..
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Imam kukuruz koji je naknadno posaden...prije nekih 25 dana...oko 6-8 listova ima.
Zanima me koji herbicid je sada najbolje koristiti.Korova ima ..na jednom mjestu puno,na ostalom dijelu parcele uobicajeno.Povrsina cca 1 ral...
Imam lumax,no za njega je vjerojatno prekasno.Mogu nabaviti Equip,Titan i Sorgum.Iskustva sa equipom su pozitivna-kod ljudi sa kojima sam pricao i pitao za savjet.Za titan ih je malo culo uopce...a za Sorgum neki kazu da nije ok.Ne tretira mi se sve 2 puta,nije velika povrsina,pa vas molim za savjet.Motivel nisam nasao...mozda jos uspijem..
Povrsina je redovito obradivana,no ove godine je na jednom manjem dijelu ponovo kukuruz,na jednom je bila zitarica..mislim zob.Povrsina je ostala zbog okolnosti neobradena,pa je kukuruz ipak posaden kasnije.Vec je ulozen trud u sve to pa ne bi htio da zbog trave propadne...
S obzirom na vrijeme sto sada napraviti?Vasa sikustva sa sušom?
Podrucje je bilogora..ako i to ima utjecaj :-D
Svaki savjet dobrodosao...
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Ja sam prvo prskao kombinacijom Motivel-Cambio i ostao mi je divlji sirak.Naknadno sam radio sa Equip-om 1 lit na KJ, sve je "odneo".Kukuruz je imao 8-9 listova.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Mi smo ove godine prskali Lumax-om nekih tjedan-dva nakon sjetve i pošto je bila suša pokazalo se to kao dosta loš izbor, pa smo jače zatravljene parcele ponovno prskali EQUIP-om i mogu reći samo riječi pohvale, stvarno je super riješio ove najtvrdokornije trave tipa pirika i divlji sirak. Kad sam bio u trgovini kupovati sredstvo ponudili su mi SORGUM ali sam utvrdio da on uopće ne djeluje na piriku i sirak i još neke trave koje su kod nas bile zastupljene, pa sam ipak uzeo EQUIP! Trgovci najvjerojatnije neznaju puno o djelovanju pojedinih preparata nego samo pričaku napamet da bi prodali, a neki herbicidi jednostavo nisu namjenjeni za neke trave... Baš si razmišljam ubuduće da uopće neidemo sa ovim "slabijim" zemljišnim herbicidima jer se to ove godine pokazalo kao čisto bacanje novaca, nego odmah sa nečim jačim riješiti stvar i to je to ;)
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
posto sad za koji dan idemo kupovat sjemena i herbicide za kukuruz,nismo se jos odlucili sa cime cemo prskat

imamo ovako u planu

1)tangenta-galonin mono 1-1L po ha prije nicanja

2)terbis-acetogal 2-2L po ha prije nicanja

3)plamen-talisman 0.7-1L po ha posle nicanja

4)talisman-tangenta 1-1L po ha posle nicanja

svi herbicidi su pretezno Galenikini

sta vi mislite koje su dvije kompinacije najbolje,jena prije i jedna posle nicanja
 

Najnoviji postovi

Na vrh