• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spricanje ultra smanjenom kolicinom vode

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
i ljudi jel ko radi s mankar prskalicama "mantra mini" http://www.plodovizemlje.hr/proizvodi.aspx?param_id=18&cic=102

kakva su iskustva, i ja se premisljam da je kupim ,necini se lose samo neznam kako je u praksi

hvala

vito

Radim snjom dvi godine i jako sam zadovoljan lagana malo troši baterija izdrži jedno radno vrijeme makar ja nemam toliko tog za špricat. Računam do sad da sam ušparo pola stroja na potrošnji otrova cijena je bila 500 eur plus pdv. Lako se održava bitno je dobro isprat kad se završi sposlom i ja obavezno otpoim bateriju dok stoji. E da ima prekidač koji zaglaviš kad je u radu tak da ti prst ne trpi remen na rame i pičiš oko 4 km/sat makar ima za podesit i za veču količinu škropljenja pa moš i brže a moš i sporije. Jasno, kome nije nek pita:supz:
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Radim snjom dvi godine i jako sam zadovoljan lagana malo troši baterija izdrži jedno radno vrijeme makar ja nemam toliko tog za špricat. Računam do sad da sam ušparo pola stroja na potrošnji otrova cijena je bila 500 eur plus pdv. Lako se održava bitno je dobro isprat kad se završi sposlom i ja obavezno otpoim bateriju dok stoji. E da ima prekidač koji zaglaviš kad je u radu tak da ti prst ne trpi remen na rame i pičiš oko 4 km/sat makar ima za podesit i za veču količinu škropljenja pa moš i brže a moš i sporije. Jasno, kome nije nek pita:supz:

mankar ima jednu manu a to je cjena i nekak mi se vise svida na baterije jel svi akumulatori s vremenom oslabe ovom herbidisku sa dve baterije po 1,5v izdrze po knjizi 50-60 sati sad kak je u praksi nisam jos radio tolko dugo pa nemam pojma
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
mankar ima jednu manu a to je cjena i nekak mi se vise svida na baterije jel svi akumulatori s vremenom oslabe ovom herbidisku sa dve baterije po 1,5v izdrze po knjizi 50-60 sati sad kak je u praksi nisam jos radio tolko dugo pa nemam pojma

Znam cijena neopravdava uvijek vrijednost nekog stroja (aparata) a i da svakome odgovara pa makar to bilo i za istu kulturu.Mene zadovoljava sad zasad dok imam ovo što imam od zemlje, tebi nije pasala za tvoje lješnjake što ne znači da neko neradi sa njom u lješnjacima.
Mada imam uvijek vodu u vočnjaku (nemoram uvijek palit pumpu za par lit vode) išlo mi na živce stalno razrjeđivat herbicid u 10 lit šprici pumpat i cukat po redovima pa jesam dobro razmutio i sto drugih pizdarija ovo natočiš 0,5 lit čistaka i peri :D
Baterija se da napravit nemora se kupovat originalna ak je skupa,niš je ne uvjetuje da mora bit ovakva kakva je sad.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Znam cijena neopravdava uvijek vrijednost nekog stroja (aparata) a i da svakome odgovara pa makar to bilo i za istu kulturu.Mene zadovoljava sad zasad dok imam ovo što imam od zemlje, tebi nije pasala za tvoje lješnjake što ne znači da neko neradi sa njom u lješnjacima.
Mada imam uvijek vodu u vočnjaku (nemoram uvijek palit pumpu za par lit vode) išlo mi na živce stalno razrjeđivat herbicid u 10 lit šprici pumpat i cukat po redovima pa jesam dobro razmutio i sto drugih pizdarija ovo natočiš 0,5 lit čistaka i peri :D
Baterija se da napravit nemora se kupovat originalna ak je skupa,niš je ne uvjetuje da mora bit ovakva kakva je sad.


ne nisi me skuzio za mene je bolja tvoja sprica jel se ipak vidi bolje kud spricas samo jbg cjena 10 puta veca
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Radim snjom dvi godine i jako sam zadovoljan lagana malo troši baterija izdrži jedno radno vrijeme makar ja nemam toliko tog za špricat. Računam do sad da sam ušparo pola stroja na potrošnji otrova cijena je bila 500 eur plus pdv. Lako se održava bitno je dobro isprat kad se završi sposlom i ja obavezno otpoim bateriju dok stoji. E da ima prekidač koji zaglaviš kad je u radu tak da ti prst ne trpi remen na rame i pičiš oko 4 km/sat makar ima za podesit i za veču količinu škropljenja pa moš i brže a moš i sporije. Jasno, kome nije nek pita:supz:

kupio sam je i radio s njom ,odlicna je se pokazala s tim da ja stavim pola herbicida pola vode pomjesam u posudu i pustim da vise baca tako da mogu brzo hodat,ucinak nevjerovatan kao i ekonomicnost.
je da je skupa ali isplati se,a i ne moram gledat jel puse vjetar ,kako ima onu zastitnu kapu netrebas se bojat da ces pospricat tamo gdje netrebas.
 
F

fina.nina

Guest
Dragi svi, molim Vas ako imate minutu vremena da mi ispunite anketu koja mi treba za diplomski rad. Bila bih Vam jako zahvalna. :prayer:Anketa je anonimna i koristit će se samo u svrhu mog istraživanja.

http://www.surveymonkey.com/s/3YPC8KY

Lijep pozdrav,
Nina Fočić, studentica Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
 
Na vrh