• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,491
To ti je standardna pojava u ovom mom slavonskom kamenjaru...

Inače se zove rimski put taj dio. Znači već 2500 godina tu ima kamenja 😂..

A i kamenolom je par km udaljen..
 

vikendpoljo

Aktivni član
Tu od
2 Tra 2023
Poruka
77
Nisam mogao ostaviti jer se ta breskva odmah iz panja granala na dva dijela a skroz se isušila pa bi se prelomila prije nego iščupala.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Još zelenu gnojidbu pomalčiram i to je to što se tiče malčera. Ide na zimski odmor 😁...
View attachment 66297

Imam dva pitanja:
1. ja jako teško ugrijem motor na tu temperaturu, jedino u jako teškom poslu kod vanjske temperature poprilično iznad 30°C. Hoće li se kod tebe koji put ugrijati više, ili je i tebi to maksimum?

2. zakaj ne koristiš 540E? Tvoj traktor je jači od mojeg, a ja sve operacije kardanom uspješno delam na 540E.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,491
1.
Po zimi ako je samo transport ili lagani posao neće mi se uopće ugrijati. Džaba mi grijanje u kabini kad piri hladno/mlako

Ovako inače u poslu mi je ovo neka standardna temperatura. Preko mislim da nejde čak ni u podrivanju.

2.
540e mi je bolna točka. 540 ne bi ni palio da imam 540e. Stari vlasnik bio škrt pa nije uzeo, a to je bila doplatna opcija uz 8+8 mijenjač. Već sam se raspitivao ali nitko mi ne može reći jel se može ubaciti 540e?

Jedan od razloga zašto sam uzeo 235 malčer je da barem s nečim opteretim traktor na 540 kardanu. Inače da imam 540e bi uzeo 200cm malčer..
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,469
Danas promjena termostata na Zetoru. Zadnji puta kad sam oral temperatura se nije dizala u zeleno pa sam pretpostavil da je zaštekal termostat. Budući da je termostat bil doma na zalihi odlučil sam ga zamijeniti. Malo mi je žal kaj sam potratil lijepi dan na to. Bolje bi bilo da sam to ostavil za kišoviti dan, a danas sam mogel ispiliti još malo drva i staviti pod ceradu.
 

Prilozi

  • termostat 2.jpg
    termostat 2.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 72
  • termostat 1.jpg
    termostat 1.jpg
    41.6 KB · Pregleda: 74
  • termostat3.jpg
    termostat3.jpg
    34.5 KB · Pregleda: 71

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,469
Nije mi se činilo tako loše. Imam sam novo u rezervi, ali sam procjenil da ga ne treba mijenjati. Nadam se da nisam pogriješil.

Kaj imaš dravu u zetoru da tak hrđavi?
Unutra je antifriz i to plave boje kaj da sam ga včera nalijal. Kaj je unutra imal bivši gazda i kad ga je mijenjal to ne znam. Zato sam i mijenjal termostat da budem siguran da je sad to ok. Po diht masi sam zaključil da je već mijenjan samo je pitanje kad.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Nije mi se činilo tako loše. Imam sam novo u rezervi, ali sam procjenil da ga ne treba mijenjati. Nadam se da nisam pogriješil.
Pod prstima se osjeti kolko je tanko.
Možda i bolje, možda ovo potraje duže nego novo....

Unutra je antifriz i to plave boje kaj da sam ga včera nalijal. Kaj je unutra imal bivši gazda i kad ga je mijenjal to ne znam. Zato sam i mijenjal termostat da budem siguran da je sad to ok. Po diht masi sam zaključil da je već mijenjan samo je pitanje kad.
Ne umaraj se, skoro svaki je takav iznutra.
Ovo nije ni pre loše kakvi znaju biti ;)
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,469
Stari nije tak ni loš. Očekival sam da bude puno gore. Na novome sam zbušil rupu 3mm, za svaki slučaj ako bi zablokiral. Ostavil sam traktor delati par minuta i dignul je temperaturu na 60 stupnjeva. To mi je ok. Betežen sam na praćenje radne temperature prilikom rada. Gore sam mu namontiral još jedan teleoptikov termostat da ne bude nisam znao, nisam gledao pa je zakuhal. Prekontroliral sam i utvrdil da pokazuju temperaturu identično. Kak sam čorav i to se stanje ne poboljšava nekak mi je lakše pratiti temperaturu na teleoptiku.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Videl sam rupicu i baš sam htel pitati u vezi nje.
Dobra je rupica (y)
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Stari nije tak ni loš. Očekival sam da bude puno gore. Na novome sam zbušil rupu 3mm, za svaki slučaj ako bi zablokiral. Ostavil sam traktor delati par minuta i dignul je temperaturu na 60 stupnjeva. To mi je ok. Betežen sam na praćenje radne temperature prilikom rada. Gore sam mu namontiral još jedan teleoptikov termostat da ne bude nisam znao, nisam gledao pa je zakuhal. Prekontroliral sam i utvrdil da pokazuju temperaturu identično. Kak sam čorav i to se stanje ne poboljšava nekak mi je lakše pratiti temperaturu na teleoptiku.
Kaj novi nije imal rupicu s kuglicom ili si to dodatno napravil? Wahler ima rupicu s kuglicom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh