• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,777
Možda ti donese da vidiš.... Tak moje rade. Ulovi, donese i mijauče dok ne pogledam, i tek kad pogledam onda krene jesti.
I to dame od sebe rade, nisam ih treniral
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,073
Moji pred pragom ostave samo kožu...da ne rečem, krzno
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,924
@plus..nemoj tako..mačka ih bude dočekala..stavi na visoko kao @lijeskakc
Isto je i mene brinulo, dok je to počelo, ali priroda ima svoja pravila. Imamo 2 mačke, no dok su one na dvorištu, ptičice ih vide i ne idu ni blizu. Dok se mačke povuku u podrum, na toplo, pokraj centralnog, tada dolijeće desetak sjenica na jabuke, nasuprot ulaza u podrum. Svaka kljucne par zalogaja, pa se vrati na jabuku, pa za kratko vrijeme natrag na hranu. Vidimo da su ptičice jako oprezne, jako pametne i da se uspijevaju svaki dan dobro nahraniti.
Probala je supruga ostaviti hranu za njih i ispod naše vrtne sjenice, iz nekog razloga ju nisu ni dirnule. Ili im nije vidljiva, ili ju smatraju da je u za njih opasnoj zoni.
Za sad ovo funkcionira savršeno, uzimaju u kljun čak i kockice mandarina, nisam mogao vjerovati.
PS
Imali smo i još ju imam i kućicu za ptice, ali nisu u njoj dirale hranu, valjda radi osječaja opasnosti... One znaju kako je za njih najbolje, mi ih s užitkom hranimo i gledamo dok svaki dan dolaze i lepršaju oko nas.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Danas najprije, ranojutarnje, "ometanje peći" pa "ozbiljni" šumski rad; kalanje "trupca" za potkuriti peć...
View attachment 67448 View attachment 67449
Nikad nebum zaboravil čovjeka koji je sedel pod orahom za onim okruglim drvenim kalemom na kojem je nekad žica bila, imal u rukama škare i vezal od grančica znetek za potpalu.....
 
  • Tužno
Reactions: ZJ

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Isto je i mene brinulo, dok je to počelo, ali priroda ima svoja pravila. Imamo 2 mačke, no dok su one na dvorištu, ptičice ih vide i ne idu ni blizu. Dok se mačke povuku u podrum, na toplo, pokraj centralnog, tada dolijeće desetak sjenica na jabuke, nasuprot ulaza u podrum. Svaka kljucne par zalogaja, pa se vrati na jabuku, pa za kratko vrijeme natrag na hranu. Vidimo da su ptičice jako oprezne, jako pametne i da se uspijevaju svaki dan dobro nahraniti.
Probala je supruga ostaviti hranu za njih i ispod naše vrtne sjenice, iz nekog razloga ju nisu ni dirnule. Ili im nije vidljiva, ili ju smatraju da je u za njih opasnoj zoni.
Za sad ovo funkcionira savršeno, uzimaju u kljun čak i kockice mandarina, nisam mogao vjerovati.
PS
Imali smo i još ju imam i kućicu za ptice, ali nisu u njoj dirale hranu, valjda radi osječaja opasnosti... One znaju kako je za njih najbolje, mi ih s užitkom hranimo i gledamo dok svaki dan dolaze i lepršaju oko nas.
inače zimi je pticama najbolji špek .. masti ..tu jalakše skupe energije , sjemeke su sezonska hrana , xd

hvala ti za njih ,
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,467
Svaku godinu do sad sam obavezno na granu vjesil stari domaći špek. Ove godine ga nemam pa sam zato kupil masnu kuglu koja sadrži masnoću, najvjerojatnije goveđi loj.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,698
I ja sam prekjučer postavio hranilicu sa sjemenkama i masnu kuglu za ptičice. Najviše dolaze sjenice kojih se okupi i do dvadesetak.
Tako i ja, samo kaj se onda goste i mački.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,467
Imam i ja tri mačja stvora. Dva muška i jednu ženku. Ona je opasna za ptice i zato sam hranilicu postavil sa lojtre visoko na vanjske grane trešnje. Tu mačka ne može pa su ptičice na sigurnome.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,777
Špek je i meni fini, pa im zato zavežem za granu kožu od špeka di je ostalo još masnog, poščofaju to u par dana. U njihovoj kućici gledam redovno da imaju žita, a masne kugle sam napravim.
Kad ostane masti u tavi na to hitim zobene pahuljice da upiju mast, i onda stavim u staru čarapu i na dva kraja napunim i zavežem. Malo popikam s nožem da mogu doći do kugle i samo obesim na granu.
Ovak to izgleda
IMG_20231205_165500.jpg
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,443
Danas završni rad na mlinu. Stigla sita pa ih prilagodio, odradio nož. 20231205_185536.jpg
Izvršena proba i ide 15 kg kukuruza ispod 3 min. 20231205_185841.jpg
Zob i kukuruz, dosta sitno melje kroz 3 mm sitku, moram malo korigovati nož da dobijem krupnije. 20231205_185913.jpg
I tako još jedan proizvod odrađen.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,401
Ako nije tajna kolika je cijena takvog mlina, može i na pp. Motor je 5 kw?
 

Najnoviji postovi

Na vrh