• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
U for boranu rupu i još k tome 6mm bu zašarafil bez brige skoro svaki jer ako dobro vidim to je vijak 8mm?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Ja mislim da je za 8mm vijak prevelika rupa 6mm
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,779
Ide i u staru hrastovu gredu😉,da vidiš kad sam ja mjenjao krovište, bio jedan stariji iskusniji majstor, ućerao čavao i bez mazanja i bez predbušenja, kaže on samo praksa😉
Ocvikal vrh čavla
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Ti si zajebal i kupljenca 🤭💪💪
Ovo je rijetko kad ovak, išel sam starijem kolegi pomoći jer on bi bil do uha zmazan i tak malo nejde, malo više sam ja počel cirkusirat i dobiješ ovo.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,499
Sutra podroznjaca i rogovi... Malo je pre kasno da zovem ekipu da dižemo 12x14x630 podroznjace gore...

A onda... Daska, folija, daska kao kontra letva i štafla umjesto letve... I lim gore...

Samo što će taj dio posla biti namijenjen nekome tko nema 120 kg ili tko se ne boji visine. Ja gore nejdem 🤣😂🤣🤣..

Ako treba platit ću nekome da taj dio odradi...
IMG_20230915_202005.jpg IMG_20230915_205109.jpg
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
A ovi od 100 i sitno kila? Ne boje se, ali oprez, kada rade biber, puca pod njima. 🤭😂😂
Kaže stari, više sjebeš nego popraviš, reko takvog si radnika platio, sad šuti 😂

Kada sam radio limove kod sebe na šupama i išao kod drugih, imao sam desetak kg manje, sve je bilo ravno kada sam silazio, rekoh, naknadne reklamacije za udubljenja ne primam. 🙈🤣

Ako trebaš pomoć, viči, ako te čujem, dođem! Šalim se naravno, imam volje, vremena malo manje, ali ako se uglobimo, što da ne!
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,499
Ajmo upomoć...

Trenutno mi je pad krova predviđen 50 cm na 4m raspon rogova.

Ali sad kad sam stavio stupove vidim da će biti problem zbog izvedbe krova radionice.


Koliko mi smije biti minimalni pad krova na jednu vodu? Lim gore. Raspon rogova 4m (3.5m + 25cm prijepust sa svake strane).

Ja sam mislio sutra na licu mjesta motorkom skinuti 20 cm sa gornjih stupova. Znači na 4m bi imao 30 cm pad...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,514
Ovisi koji lim. Trapez ili imitacija? Trapez moze oko 9% imitacija treba nekih 12-13% jer ti inace ostaje smece na valovima tj. ne ode sva voda i onda se nakuplja zmazanoca...
 

Najnoviji postovi

Na vrh