• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,020
Ovdje je mjesto gdje se vara, a ne kod vas koji brojite listiće ;)

I tu bi se zeznio.

Znači svaki član i promatrač imaju pravo tražiti prijepis zapisnika. Gdje su točno navedeni primljeni /iskorišteni listići. Broj glasova po strankama itd.

Odeš na stranicu dip-a kad se objave službeni rezultati. I klikneš to izborno mjesto moraju se slagati podaci sa potpisanim prijepisom zapisnika koji imaš.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,756
@zoran89 imaš barem 1200 listića za prebrojiti?
Mislim da ipak nemaš, ali sam skoro uvjeren da prema gornjem opisu ti budeš vječni predsjednik tvojeg biračkog odbora, jer kod tebe "nema greške" :devilish: ;), a baš takve oni obožavaju. :ppozdrav:
PS
Kako bi ti riješio situaciju, kakvu smo mi jednom imali, da su u istoj prostoriji dva biračka mjesta, svakome gravitira oko 1200 birača, pa ti jedan građanin uzme listić kod tebe, a ubaci u kutiju od drugog biračkog odbora?
 

Ivan_M

Novi član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
23
Ovdje je mjesto gdje se vara, a ne kod vas koji brojite listiće ;)
:hahah: :hahah:

Ti očito nikad nisi bio na stranicama DIP-a, gdje se mogu pregledati (prvo neslužbeni a kasnije službeni) rezultati baš za svako biračko mjesto? Zbroj tih rezultata daje ukupni zbroj za svaku izbornu jedinicu. Pa nije valjda da od 10 ljudi koliko ih je na svakom biračkom mjestu, još nitko nikada nije skužio prijevaru?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,020
@plus

I tako dip ne gleda serijske brojeve 😁.

Kad se otvore kutije ukrades jedan listić natrag 😂...

Ili ako ćeš da bude više po zakonu. Imaš raspon serijskih brojeva koje si dobio pa nađeš svoj listić natrag 🤣😂.


Bilo je preko 700 glasača kod mene prije. Sad smo na 615...
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,674
Imaš raspon serijskih brojeva koje si dobio pa nađeš svoj listić natrag 🤣😂.
Dakle, nema anonimnosti glasovanja. Žalosno.
Sad sam još više razočaran... :(

:hahah: :hahah:

Ti očito nikad nisi bio na stranicama DIP-a...
Nisam...niti ne budem...kao i mnogi drugi.
Dakle, ipak je moguće varati.

Reče davno Staljin: nije važno tko glasuje, već tko glasove broji ... A broje oni koji su organizirali izbore.
To smo već dvaput vidli onda kad su odbili prebrojavanje potpisa za (dvije) referendumske inicijative koje su mogle promijeniti izborni sustav i budućnost ove zemlje ...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,909
............
To smo već dvaput vidli onda kad su odbili prebrojavanje potpisa za (dvije) referendumske inicijative koje su mogle promijeniti izborni sustav i budućnost ove zemlje ...
I ti bi mijenjao budučnost ove zemlje, ispravnim glasanjem! Isusek!
 
  • Like
Reactions: ZJ

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,020
@ZJ

Ne čitaš s razumijevanjem. Znači dobiješ RASPON serijskih brojeva.

Znači ja dobijem 615 serijskih brojeva. Kako da ja znam tko je kako glasovao?

Seijski brojevi su tu da se smanji mogućnost muljaze.


@plus je pitao kako u njegovoj riješiti problem. Tako što nađeš listić sa serijskim brojem u tvom rasponu. Ali ti opet ne znaš čiji je to listić..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,674
Zapisuješ osobnu kartu u neku tablicu, zapisuješ broj listića... Ne moraš javno, možeš za sebe....
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,020
Zato pravilnik kaže da se listići promiješaju, serijski brojevi prema dolje, stave na stol u lepezu i nasumično vade i daju biračima..

Vidiš. Opet nisi u pravu. 🤪
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Ti bogca..... čitam ove komentare, bil sem na glasovanju odmah na ranje i ve se nemrem nikak setiti koga sam ja to na kraju zaokružil. Žena je srdita kaj ris i stalno viče za kaj sem se pijan išel sramotit na to glasovanje. Nemrem ju nikak ubjediti da od včera narečer nisem okusil ni kapi. I kaj da ve delam, kaj.....? Moral bum prejti vu podrum, možda se tam prisetim kak se to odigralo i čiji sem ja za prav. :ppozdrav:
Najranije da te niko ne vidi?
Garant si sa sobom ponesel i kantu od Jupola da ju turiš na glavu u slučaju potrebe, a po svemu sudeči bila je potreba i sad jadnik nisi videl koga si prekrižil.
Nema druge nego u podrum na vračanje filma :hahah:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,674
A dobro onda, ak ti tak veliš.
Ja ne znam kaj pravilnik veli, nisam bil v izbornoj komisiji...pa mi ti moreš prodati foru kak god hoćeš...i iskoristiti ju na način na koji ti paše ;)
 

Ivan_M

Novi član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
23
To smo već dvaput vidli onda kad su odbili prebrojavanje ...
Evo jedinstvene prilike za tebe! Uzmi kalkulator u ruke, i zbrajaj rezultate svih biračkih mjesta u svojoj izbornoj jedinici! Ako tu ne otkriješ prijevaru, traži dalje po drugim jedinicama! Možda se proslaviš.

Ili pak želiš osobno prekontrolirati svaki izborni listić? Pokraj 10 članova biračkog odbora koji su brojali glasove, ima još mjesta i za tebe! Nešto kao supervizor. :rolleyes:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,674
Pa ne prozivam nikoga...već samo uviđam da mjesta za manipulacije uvijek ima.
Kaj se ne smije izraziti sumnja?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Mogu li ja da budem ko ono,,
medjnarodni posmatrač :p
Ti uvijek, zato jer si me davnih dana pozval na svoju rijeku.... to se ne zaboravlja (y)
Za sve ostale ovi moji privatni jučerašnji i današnji izbori se dešavaju na tajnoj lokaciji :ROFLMAO:
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,107
Prijatel ZJ, ti si bolje sumnjičavi od moje žene. A ona gda me pogleda odmah pada sumnja da sem nekaj zgrešil. Meni se čini da je ona bila v prošlome životu nekšni velki inspektor. Naj zameriti, samo sem rekel, a možda je bole i da nesem. :ppozdrav:
 
  • Volim
Reactions: ZJ

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,756
@zoran89 dobro si krenuo u rješavanje tuđe gluposti koju sam spomenuo kao primjer problema. Ipak sve je to komplicirano jer je tu bila hrpa ljudi, dva biračka odbora, dupli promatrači, jedni skuže problem, drugi ne, praktički bi se moralo ponoviti izbore za ta dva biračka odbora. Jedni ulaze u paniku, drugi ništa ne shvaćaju i nezainteresirani su, treči ne vide problem u višku ili manjku listića, a iza tebe je več više od 12 sati kaosa.
Da i mi smo išli tim putem, u pretragu skupine dodijeljenih brojeva u biračke odbore, sve dok nismo izdvojili tuđi listić. Onda tražili sve žive za suglasnost i odobrenje, jer je bilo očito da je netko greškom ubacio u kutiju drugog biračkog odbora. I da završili smo negdje oko 4 u jutro, ali na kraju zadovoljni. Nije 1 listić ništa mogao utjecati na izborni rezultat, samo nam je napravio kaos. Potpisali su nam svi sve i ispalo je OK.
@ZJ točno ti je rekao da se karte (listići) prvo izmiješaju, ne vodi se evidencija koji je bio čiji, ali mnogi kartaši neki put probaju varati zar ne, neki su to činili previše put do sad... Nije bitno, idemo dalje 🥂😈
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
praktički bi se moralo ponoviti izbore za ta dva biračka odbora. Jedni ulaze u paniku, drugi ništa ne shvaćaju i nezainteresirani su, treči ne vide problem u višku ili manjku listića, a iza tebe je več više od 12 sati kaosa.
Da i mi smo išli tim putem, u pretragu skupine dodijeljenih brojeva u biračke odbore, sve dok nismo izdvojili tuđi listić.
Hmmmm, odlična ideja.
Da se mene pita sve lističe bi trebalo ispremješati tak da budu izbori nevažeči i onda ih ponoviti neki drugi radni dan.
I tak nekoliko puta :giggle:
 
  • Haha
Reactions: ZJ

Najnoviji postovi

Na vrh