• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Mislim da bu ostal gore, sve tak kak je na zadnjem kraju i federi, samo budemo stavili graničnike da ne sjedne tolko pod teretom i da se ne ljulja previše. Prednju osovinu ću maknuti i skratit je naprijed cca 40 cm, tak da mi izađe na 5 metara.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Postavi gume 15/55-17 ili 13/75-16, da izbaciš duple kotače.
Ljuljala se ne bu, jer ima balans-štangu.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,229
Daj nemojte te priče o velikim ljubavima, jer se ionako zna da one tragično završavaju, ja sam mojoj Bepini rekao nemoj mi pričat te priče o ljubavi, želim samo da me poštuješ i prihvatiš takvog kakav jesam, i jednako ti uzvraćam natrag.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,229
Kad ja vidim, da ona ljubi onako životinju odmah zatvara i prekidam, i eto nisam pogledao ali ako je spašeno lane, a nije ga trebalo donijet u kuću, pa koliko ja puta stanem na cesti i prenesem kornjaču ili ježa, i spasio sam im život ali nisam ih ponio kući.
 
  • Like
Reactions: ZJ
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Pa dobro, ova je spasila srnu par dana staru, i poanta je da se srna svaki dan vraća doma, preko dana je u šumi i onda navečer dođe doma. Pogledaj skroz 😉
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,229
Pa što ti to žena ne radi doma sama, evo moja zadnjih par dana peče kruh svaki dan
 

Prilozi

  • IMG_20210131_113526.jpg
    IMG_20210131_113526.jpg
    36.3 KB · Pregleda: 10

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,282
Ja stvarno nemogu mnoge da razumijem,,,
siju pšenicu a kupuju brašno i hljeb iliti kruh,,,
Izvinjavam se al meni je to nepojmljivo,,,
Ja sijem pšenicu,,, netretiram je ničim,, kad požanjem nakon dva mjeseca
tjeram je u mlin koji će da mi samelje moju pšenicu,, lagerujem brašno po PS...
i tako godinama,,, ja godišnje kupim pet šest kruhova kad je frka,,,
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

nimrennermin,​

baš si sretnik ako imaš gdje samljeti svoju pšenicu. (y)
Dobiješ li iz svoje pšenice više vrsti brašna ili samo integralno?
Na koji način skladištiš brašno i koliko dugo može na taj način stajati?

Kad bih ja imal tu mogućnost mljevenja svoje pšenice i dobiti nekoliko vrsti brašna iz nje, sijal bi samo najkvalitenije sorte, neovisno o prinosu. Sijal sam pšenicu samo za svoje potrebe, naravno ničim tretirao, ali sam je onda morao zamijeniti u mlinu za brašno iz tko zna čije i nekad loše kvalitete. Ove jeseni nisam sijal, kruh pećem doma, ali iz kupovnog brašna.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Markuš breg - vodenica bez sita.
Prigorec - vodenica s sitom za odvajanje posev.
Jedan i drugi su oko 25 km od mene, a treba prvo dopelati pšenicu pa onda drugi, treći ili koji dan (kad zamelje) dojti po brašno.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,282
Vidi Ivan,, kunem se da nelažem,, ja pšenicu sijem nekih tri dunuma,, bacim u brazdu 25kg tri15,,
i u prehranu 20 kg kana po dunumu,, i to je sve,,. i kolko god bude zrna meni je,,
prošle godine smo ja i zet mi,, otjerali u mlin jače od tone pšenice,, dobili 600 i nešto više kg brašna tip 500,, 300 i nešto kg stočnog brašna,,, ..dogovorimo se sa vlasnicima mlina i prvi smo ujutro,,, zet mi je slučajno ovog radnika u mlinu spozno da je s njim bio u razredu,, i ovaj ga je proeo kroz proces,, i saznali smo da stvarno ide naša pšenica,,,
Ja unazad par godina sijem dvije vrste pšenica,, jer nam je jedan pekar reko da više pšenica ide bolje brašno,,
Lagerujem,, imam prostor ispod stepeništa,, suh,, zatamljen,, i obložen stiroporom,, i nemam problema od sezone do sezone,,,
brašno treba povremeno preslagati,, ili tramakati,,,,
Za integralno operem pšenicu osušimo i na mlin na kamen,,,
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
I onda ti je to dosta za cijelu godinu da pečeš kruh? Kolko članova obitelji imaš? Mislim kolko se pojede za cijelu godinu? A jel pečeš i kukuruzni kruh od bijele kuruze?
Moja baka je to znala fino ispeći.
Po meni je doma najbolje peći kruh ako imaš sve svoje domaće, kako je nekad bilo tako bi i danas trebalo biti. Stari ljudi su sve to radili a danas se to nikome neda.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh