• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Da ne otvaram novu temu pa budem tu pital.
Zanima me jel ima kakvo još neko selsko domaćinstvo koji živi po starinski? Da živi u drvenoj kući, da imaju drvrnu štalicu, neki vinograd negde, da se voze kola, gnoj sa kravicama ili konjima? Da su neki baka i dela, znači kak je nekad bilo. Da nema asfala u selu, i naravno da su voljni na suradnju za snimanje dokumentarnog filma.Bilo bi dobro da selo ima svoj KUD. Snimalo bi se kroz sva godišnja doba kroz cijelu godinu. Lokacija
Zagorje, Podravina, Međimurje.

Film bi obuhvaćao život na selu nekad i danas, film bi išao na razne festivale kod nas a i šire, snimanje filma bi bilo u 4K rezoluciji.

Ako ko zna tak nekaj nek mi se javi u pp. Hvala😊
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Već sada treba djecu vodit u zoološki vrt da vide kako izgledaju domače životinje s kojima je rasla moja generacija, "sedamdesete". Kako stvari stoje i tamo ih kroz par godina ne bude.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dokumentarce treba snimati sad, a prikazivati za 20-30 let. Onda ne kasniš. To kaj sad nije jako interesantno, ne znači da ne bu po proteku dosta vremena. Kod dokumentaraca je kvaliteta slike u drugom planu, barem meni.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Takvih tema i tematike ima svaki dan, to nije zanimljivo. To se snima kad oćeš, kvaliteta slike je u današnje vrijeme itek bitna ak filmovi idu na festivale, filmske revije. Dokumentarac imam kaj bi ga završil o 4 brata kaj su skretničari, ali evo fali mi snijeg i zima.Pazi sad, (čitaj) 9 mjeseci sam tražil od svih mogučih institucija autrarska prava, dozvole sa lokacijama, vožnju u vlaku, razgovor o poslu, snimanje strojovođa, emitiranje vijesti na radiju, više ni sam neznam kaj sam sve ishodoval.,nije samo zeti kameru i mikrofon i ajmo snimat, posla je boli glava stim, scenarij napisat, pitanja za sugovornike. To je samo dio za film. Ovu godinu bi počel kak se ugljen dela, (kuri) i vapno. Al za to imam vremena.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jedno dokumentiranje nečega, a drugo je biznis od toga. U biznis uvijek treba prvo uložiti. ;)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Nije to biznis, neznam baš nekoga da snima filmove samo za interni pregled, internet platformu. Kad se već kreće u projekt sve mora biti po nekim standardima. 😉
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Dečki bila punica kod mene, neki dan upisala auto školu, pa ima online predavanje, ja malo prije to malo škicbul i nekak mi se čini sve dost teško, al evo punica ima volju pa je sa 62godine upisala auto školu, kak bu položila testove ni sam neznam, vožnju bu valjda jer vozi celi život auto. Dobro nezna po školski al se bu naučila brže od testova. Iskreno da opet moram na te testove zgorel sam🙂
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Nisi samo ti, večina nas je zgorela i nema šanse da prejde od prve bez obzira na kilometre koje imamo u guzici.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh