• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ja sam zadnji roštilj napravil ni više ni manje nego na suhoj kostanjevini...i svima je bil fin...
🤪
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
Jedino kaj je u Muhinim ćevapima ovčetina zamijenjena svinjetinom, ak ti to ne smeta ;)

Sjećam se jednog Savorisovog komentara sa sajma u Gudovcu:
- I to vi zovete ćevapima??? S kriškama kruha umjesto somuna???:ROFLMAO:
Aaa to,, nebrigaj,, ti bar znaš kojoj ja garnituri pripadam ,,
Grijeh ne ulazi na usta, već,,,
Eto ja kad navratim kod Muhe,, nemora on praviti ove dugometražne ćevape,,
može pajceka na motku i gajbu Karlovačkog,, i ti nam se pridružiš,:ppozdrav::ppozdrav:
 
  • Like
Reactions: ZJ

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
ja sam zadnji roštilj napravil ni više ni manje nego na suhoj kostanjevini...i svima je bil fin...
🤪
Gladnog je lako nahranit, tu nema problema, al kad dodje sit...
 
  • Haha
Reactions: ZJ

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Jučer stigla nova strojčina :D baš sam upecao zadnjega po staroj cijeni i još neki rabat :D
Imao sam Lancmana 16 starog 10 kojega sam prodao neki dan, malo doplatio i uzeo novog :)
 

Prilozi

  • 1620798738618.jpg
    1620798738618.jpg
    63.2 KB · Pregleda: 57

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

@yama13,​

pridružujem se čestitkama i želim ti da buš zadovoljan s njim.

Super mi je kaj ima rješenje za brzo spuštanje cilindra. Možeš to, kad uhvatiš priliku, malo poslikati da se vidi kak je riješeno kopčanje štiftov u radnom položaju? Koji promjer su štifti?
Može u temu o kalačima.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Zahvaljujem na čestitkama, kad uhvatim malo vremena, da to baš ide na brzinu, prijašnji je imal šerafe umjesto štifta.. promjer cca 16 mm i gore su osiguraši te još jedan klin koji ide ispod ploče cilindra..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
@iwanho, trebaju biti toliki da mogu držati cilindar u zraku, jer ionak sila ide preko prirubnice, koja se nasloni na nosač na gredi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Razmišljam o eventualno prepravci (ako nije prekomplicirano - preskupo za ono kaj se dobije). Čini mi se da su i vijci M16. Zanima me kak je riješeno da je cilindar u radu stalno u kontaktu s pločom nosača na gredi.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Kad se cilindar podigne onda drže ti stifti l(tj osiguraći kroz štifte) i još je jedna šipka koja ide ispod ove ploče oko cilindra, tako da ga ona učvrsti da se ne klima i to je to.. jednostavno a praktično.. budem poslikao
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Jel zna netko nekog stolara koji radi s pravim drvom?
Imam jedan stol s hrastovim nigama i krispetom i na njemu je jagnedova ploca fosna od 5 cm. Kak je ta ploca mekana tak je i vec jako ostecena. Sad bih ja zamjenil tu jagnedovu plocu s jasenovom ili hrastovom. I sirom i duzom, familija raste, mali nam je.
Jel ima kakav stolar kaj bi to napravil, a da je ne dalje od 50-60 km od Zagreba??
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Gledam jučer i jutros dok sam otpremala muža na tržnicu - nema više naših grlica u gnijezdu, očito je dijete odraslo i odselilo u bijeli svijet.
No prije tri dana sam primjetila da jedna grlica opet nosi grančice za gnijezdo na zadnji kraj plastenika, svako malo preletava gore - dolje sa grančicama u kljunu.
Očito smo u ptičjem svijetu na dobrom glasu, proširilo se valjda da otvaramo vrata plastenika po njihovoj potrebi i da je postavljen u plasteniku švedski stol - šrot i voda. :)
Sada bude valjda manje brige sa njima, utoplilo je pa prozor u sljemenu može preko dana ostati stalno otvoren za neometane grličje potrebe preletavanja.
Baš me zanima hoće li drugi par imati isto samo jednog potomka, ili dva.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh