• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,653
Najprije porušim. napilim na kratko, skalam ako kaj treba, a onda idem po to tak da doma mogu samo pospravljati u drvarnicu.
Pri meni na takav način ne bi niš dopeljal doma. Kaj se spili odma se trpa i vozi doma....u par sati ostaneš bez drva u šumi
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa kaj tak.? Odma sve odpeljaju? Mogel bi jenput iz zajebancije ostavit 10 metri složeno u šumi i čekat negde iza dreva, ili hgrabi negde da vidiš ko bu došel.

Ali danas kaj sam čul nisam vjeroval, čovjeku nekom stal novi traktor u Bjelovaru na traniku, i prešel pešice doma i kad se vrnul traktora nije bilo više, neki štajer godinu dana star, mislim da je bil 140 konja ili tak nekaj.
Nemreš verovat kaj se sve krade i kad.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,653
Pa kaj tak.? Odma sve odpeljaju? Mogel bi jenput iz zajebancije ostavit 10 metri složeno u šumi i čekat negde iza dreva, ili hgrabi negde da vidiš ko bu došel.

Ali danas kaj sam čul nisam vjeroval, čovjeku nekom stal novi traktor u Bjelovaru na traniku, i prešel pešice doma i kad se vrnul traktora nije bilo više, neki štajer godinu dana star, mislim da je bil 140 konja ili tak nekaj.
Nemreš verovat kaj se sve krade i kad.
Brat je lovac, pa dok je bil na čeki u sumrak videl ekipu.
Lada niva, naravno bez rege, prikolica, i ispadaju 3 mrgana od po 140 kg...pa ti njih dočekivaj sam
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Pazi samo da te kiša nebu sutra, vele da bi mogal biti i to dost kiše.
Puno si drv delaš? Baš ti traktor dobro zgleda, koje je leto?
Traktor je iz 84. kupil sam ga pred 4 lete, vura mu je stala na 594 rs. Ja sam mu namontiral drugu i pri meni je napravil cca 1000 rs. Mijenjane su mu lamele, druk lager i azbestna špaga (ali ipak malo kapa ulje).
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Pri meni na takav način ne bi niš dopeljal doma. Kaj se spili odma se trpa i vozi doma....u par sati ostaneš bez drva u šumi
I mene je toga strah, ali tak delam već par godina i nisu me još nanjušili. Prednost je kaj je šuma blizu sela pa je tu dosta prometno i valjda se boje.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Znači za raketu 12metarski paneli mačji kašalj
Ma nego kaj, tu kad vozim samo rudo izvučem malo više 🤭kola sve voze i trpe.
Brat je lovac, pa dok je bil na čeki u sumrak videl ekipu.
Lada niva, naravno bez rege, prikolica, i ispadaju 3 mrgana od po 140 kg...pa ti njih dočekivaj sam
I ti se zabundaj ko da imaš isto oko 140 kil pa ih dočekaj, ja bi svakak.
Traktor je iz 84. kupil sam ga pred 4 lete, vura mu je stala na 594 rs. Ja sam mu namontiral drugu i pri meni je napravil cca 1000 rs. Mijenjane su mu lamele, druk lager i azbestna špaga (ali ipak malo kapa ulje).
Samo ga čuvaj,i da vidiš kak je nepoderiv.
Baš mi se čini dobro usčuvan, a kaj imaš daleko šumu, mislim se puno voziš do šume?
Mislim da nema nijednog koji malo me masti, i slini.
Al to tak očito mora biti. 😉🍺🍻
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Ma nego kaj, tu kad vozim samo rudo izvučem malo više 🤭kola sve voze i trpe.

I ti se zabundaj ko da imaš isto oko 140 kil pa ih dočekaj, ja bi svakak.

Samo ga čuvaj,i da vidiš kak je nepoderiv.
Baš mi se čini dobro usčuvan, a kaj imaš daleko šumu, mislim se puno voziš do šume?
Mislim da nema nijednog koji malo me masti, i slini.
Al to tak očito mora biti. 😉🍺
Do šume mi je cca 15 km i cesta je dobra tako da traktora uglavnom ni ne zblatim. Napravim si oko 40m drva za ogrev i idem u šumu dok je suho da ne trgam puta.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Jucer i danas malo se igrali kak bi zagorci rekli z drvima.
Jucer dvije prkolice po 5 metara sitno kalanih i danas 10 metara metrica
 

Prilozi

  • 20210803_102228.jpg
    20210803_102228.jpg
    110.1 KB · Pregleda: 25
  • 20210803_103039.jpg
    20210803_103039.jpg
    91.6 KB · Pregleda: 25
  • 20210803_131550.jpg
    20210803_131550.jpg
    57.1 KB · Pregleda: 25
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Do šume mi je cca 15 km i cesta je dobra tako da traktora uglavnom ni ne zblatim. Napravim si oko 40m drva za ogrev i idem u šumu dok je suho da ne trgam puta.
Kak voziš drva, skoli ili prikolica?
Deni sutra koju sliku ak peš šumu.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Kak voziš drva, skoli ili prikolica?
Deni sutra koju sliku ak peš šumu.
imam jednoosovinku na koju sam napravil nastavke i u nju stane cca 6 metri na kratko napiljenih drva. To vozim sa Zetorom jer raketa to ipak nebi mogla dopeljati. Prema prognozi izgleda da budem sutra doma jer bude padalo.Mobitela ni ne nosim u šumu da ne gubim vrijeme. Uglavnom idem sam u šumu, znam da nije uputno ni pametno , ali je za sada tak. Sreća kaj imam samo 60 let pa to samo ide i ide:oops:. Norma mi je 5-6 metri kaj podrazumijeva rušenje, šlajsanje do mjesta gdje ih slažem na hrpu, piljenje na kratko i kalanje prema potrebi. Kad to napravim uglavnom sam mrtav čovjek:cry:
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,517
@lijeskakc Svaka čast! Ja kalam sa hidruličkim kalačem metrice i privlačim s vitlom i ako sam sam napravim 5-6m na dan…
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
imam jednoosovinku na koju sam napravil nastavke i u nju stane cca 6 metri na kratko napiljenih drva. To vozim sa Zetorom jer raketa to ipak nebi mogla dopeljati. Prema prognozi izgleda da budem sutra doma jer bude padalo.Mobitela ni ne nosim u šumu da ne gubim vrijeme. Uglavnom idem sam u šumu, znam da nije uputno ni pametno , ali je za sada tak. Sreća kaj imam samo 60 let pa to samo ide i ide:oops:. Norma mi je 5-6 metri kaj podrazumijeva rušenje, šlajsanje do mjesta gdje ih slažem na hrpu, piljenje na kratko i kalanje prema potrebi. Kad to napravim uglavnom sam mrtav čovjek:cry:
Probaj ti samo sa raketom, buš videl kak bu zetor stal pod sušom stalno onda, kad vidiš kaj ona potegne. 🍻😉A i ak pada kiša kabinu imaš i voziš se go pravi đek😉🍺naj se baš tak forsirat, pomalo de je još zima😉🍺
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
zato i idem sa 3 motorke u šumu. Kad potrošim rezervoar sa jednom ide druga pa treća, a ostale se hlade. Ali to je robija i može se tak 2-3 dana za redom pa onda počinak. Leta su tu. Planiram drugo leto u penziju pa se bu onda polakše:)
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Je, kak ne! Tad se i najviše dela! Svi vele " pak su u penziji imaš vremena"
Nekak mi se čini da bude tak i kod mene kaj me baš i ne veseli. Zdavnja sam si nakupoval pribora za ribičiju za penziju, ali izgleda da bude i dalje stajal u podrumu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh