• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
I to je to.
Ove ostale zracne alate kaj imam, čegrtaljka, brusilica, štemerica, klamerica, mazalica.... to ne mislim rastavljati jer nebum do Božiča gotov.
Nebi ni ovo, ali me Lee potaknul.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Kuglicu zalepiš na mast, s dva prsta primiš valjčiće i hop, samo uskoči ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Dobra ti je i ta ideja, ja očito imam tanje prste 🤭
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Tražil sam po oglasima radio vuru s velikim brojkama. Dvije su ušle u uži izbor. Jedna ima PLL, a druga nema. Kakva je to funkcija i čemu doprinosi kod radio vure?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ako je to vura s radiom onda bi to trebala biti opcija da te probudi uz zeljenu radio stanicu
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Vec je malo popustilo,no svejedno molim za dobar narodni savjet,utrljati rakiju i sl.,pomozte junaci. 🙃
Umjesto pijesku zagrijavaj zemljanu ciglu, treba se polako prilagođavati zemlji. Tako su se u davna vremena borili protiv reume. Mada svi koji su to radili brzo su otišli da se sa tim nemuče.
Valjda je to vremenko.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Odlično, puno si pomogel. Fala 🤭🤭

Našel sam sličan opis u vikipediji, ali baš ne razmem.

Google prijevod:
1612 / 5000

Rezultati prijevoda​

"PLL" preusmjerava ovdje. Za ostale namjene, pogledajte PLL (višeznačna odrednica). Najjednostavnija analogna fazno zaključana petlja Phase locked loop ili phase lock loop (PLL) je upravljački sustav koji generira izlazni signal čija je faza povezana s fazom ulaznog signala. Postoji nekoliko različitih tipova; najjednostavniji je elektronički sklop koji se sastoji od oscilatora promjenjive frekvencije i faznog detektora u povratnoj petlji. Oscilator generira periodični signal, a fazni detektor uspoređuje fazu tog signala s fazom ulaznog periodičnog signala, prilagođavajući oscilator tako da se faze podudaraju. Održavanje ulazne i izlazne faze u zaključanom koraku također podrazumijeva zadržavanje iste ulazne i izlazne frekvencije. Posljedično, uz sinkronizaciju signala, fazno zaključana petlja može pratiti ulaznu frekvenciju ili može generirati frekvenciju koja je višestruka od ulazne frekvencije. Ova svojstva se koriste za sinkronizaciju računalnog sata, demodulaciju i sintezu frekvencija. Petlje s fazno zaključavanjem naširoko se koriste u radiju, telekomunikacijama, računalima i drugim elektroničkim aplikacijama. Mogu se koristiti za demodulaciju signala, obnavljanje signala iz komunikacijskog kanala s bukom, generiranje stabilne frekvencije umnožaka ulazne frekvencije (sinteza frekvencije) ili distribuciju točno vremenskih taktnih impulsa u digitalnim logičkim sklopovima kao što su mikroprocesori. Budući da jedan integrirani krug može pružiti potpuni građevni blok fazno zaključane petlje, tehnika se široko koristi u modernim elektroničkim uređajima, s izlaznim frekvencijama od djelića herca do mnogo gigaherca.

Meni nažalost ni prijevod ne pomaže.

Možda je to kaj je @MUHA napisal, ali imam dojam da ni on nije siguran. Svejedno mu zahvaljujem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Rekel bi da PLL vura ima sinkronizacijski signal atomskog sata iz Njemačke. Imam jednu takvu doma, kaj se sama rihta.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh