• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Da me taj forumski kolega pusti u šumu ja znam koje bi odabral.
Ljeskovu šibu i gore katač jegera ;)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Danas sam bil u posjeti kod jednog forumskog prijatela koji je bil jako lačen ali me počastil s najskupljim pranjem auta.....
Fala mu i ovim putem (y)
Pa koji je to? Daj da i nas počasti🙂
Sad je baš takvo vreme za aute prati.
Nemoj pozabiti na forumske savjete koje drvo odabrati 😉
Nebum, samo kad dojde vreme za to, nažalost nekaj me zdravlje ne služi kak bi trebalo. Ali nedam se.
Da me taj forumski kolega pusti u šumu ja znam koje bi odabral.
Ljeskovu šibu i gore katač jegera ;)
Uhhh nema finijeg, al za tlak ne valja to. 🙂
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,707
Mene su uvjeravali da u šumi kabina na traktoru i visoki auspuh samo smetaju prohodnosti. Prihvatio sam to kao nužno zlo i točnu činjenicu.
Iz ne velikog osobnog iskustva, znam da onome tko "radi u šumi" ne može biti zima 🙃😏.
A znam da i kolega Kupljenec malo zafrkava, da nam održi vedro raspoloženje. ✌️👍👌
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,846
Tamo negdje o osnovnoj školi bio je neki naslov Dva Mraza!
Išli otac i sin - Mrazovi - snijegom pokrivenom šumom i naiđu na gospodina na kolima zabundanog i seljaka skoro golog kako siječe drva.
Pita otac Mraz: - "Kojeg ćeš ti"?
Sin Mraz: - "Onog golog"!
Otac Mraz se samo nasmije i ode smrznuti onog gospodina. Brzo je bio gotov, a sin nikako da smrzne seljaka!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,707
I danas sam "sam u kući".

Malo prije sam izašao na cestu, jer mi je netko ljutio psa, vidim da je to nekakav mladi, uniformirani gospodin, koji vrši očitanja vodomjera. Prvi put ga vidim. Dođe do uličnih vrata i pita smijem, ma kako ne bi smjeli. Pozdravimo se i pitam ga: kako to da ste došli Vi, gdje Vam je dosadašnji kolega koji je očitavao vodomjere? Odgovara on - u penziji 👌. Veli, znate, vidim "psa" pa se bojim ulaziti u dvorišta i Vi imate oštrog psa. Da umirim tog novog, mladog gospodina objasnio sam mu ovim riječima: "ne morate se brinuti radi njega, ovo je jako dobar pas, još niti jednog muškog uljeza u dvorište nije ugrizao za nogu, on Vam svakoga čopi za jaja" :eek:o_O. Gospodin je promijenio nekoliko grimasa na licu, otvorio poklopac šahta s vodomjerom, na brzinu fotografirao stanje vodomjera, izustio "devet kubika" i dao je petama vjetra :ROFLMAO::hahah::giggle:. Definitivno sam dosta nespretno i loše informirao gospodina, da imamo zaista dobrog kućnog ljubimca, mislim na tog našeg peseka :unsure:.

A jutros sam, dok sam pio jutarnju kavu - sam sa sobom, na mobitelu, naletio sam na članak, da su ugostitelji po jadranskim hotelima, "krenuli u nabavu nove jeftine sezonske radne snage", ovo je moja slobodna radničko-seljačka interpretacija toga članka.


E sad se ja pitam u mojoj bedastoj i sijedoj glavi:
- Kako to, da "osrednje sposobni" vlasnici apartmana, u okoilici Splita, u jednojh sezoni zarade sebi za "čitav život za godinu dana" (mlađi nemaju pojma da sam upravo zloupotrijebio naziv jedne dobro gledane stare TV serije iz onih nekih mračnih i prošlih vremena), i ne samo to, ostalo im je i nešto "sitniša" da su otkupili još neizgrađenog terena pokraj sebe, za novu dogradnju, a valjda su dali i nekakvu crkavicu svojim unajmljenim sezonskim jadnicima - ups, radnicima. (Napisao sam ove riječi na temelju provjerenih i meni dostupnih činjenica)
Negdje u priloženom članku piše da bi hoteljeri radili rado i kroz cijelu godinu, makar Vam ja to njima ne vjerujem, jer ja si "iskreno" mislim da bi njima najbolje pasalo, da im ja uplatim lovu za 10 dana ljetovanja i ostanem doma, da se oni ne moraju zamarati sa mojim radničko-seljačkim željama i/ili potrebama u njihovoj blizini. No dobro, ja "u tome" ionako i uvijek jako pretjerujem ;).

Hebiga, znam ja da je ovo poljoprivredni, a ne avan-turistički forum, a samo sam malo htio biti iskren i razbistriti si svoju mutnu pamet.
Da su svojim dosadašnjim sezonskim radnicima dali trajnu materijalnu sigurnost, te čvrsta uvjerenja (mani, mani, mani, zdravstveno osiguranje, mirovinske uplate, ljudski smještaj, korektno plačeni prekovremeni rad, topli obrok) da ih cijene - te svoje zaposlenike, da na njih trajno računaju, nekako si mislim da bi puno laganije ulazili u svaku novu turističku sezonu. Ili sam ja zaista pravi bedak, utopista???
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
Mene su uvjeravali da u šumi kabina na traktoru i visoki auspuh samo smetaju prohodnosti. Prihvatio sam to kao nužno zlo i točnu činjenicu
Možda i smeta, al kabina je kabina.... Prvo radi sigurnosti, a dalje sve ostalo
 

dankec1912

Član
Tu od
11 Lis 2019
Poruka
53
Ah, da je bar kabina. No, svatko se pokriva s onim s čim ima. :giggle: Barem da mi je nabaviti originalni zetorov luk (iz tog doba, kao na slici) sigurnosti radi.
Slažem se da je kabina kabina, bez obzira što i ne imala grijanje, no ajd' - nisam imao puno vožnje. Jedino mi je falio "šild" za snijeg koji šiba u oči. :geek:
 

Prilozi

  • zetor-3511.4712.4911-zastitni-luk-slika-131771502.jpg
    zetor-3511.4712.4911-zastitni-luk-slika-131771502.jpg
    45.5 KB · Pregleda: 20

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Ah, da je bar kabina. No, svatko se pokriva s onim s čim ima. :giggle: Barem da mi je nabaviti originalni zetorov luk (iz tog doba, kao na slici) sigurnosti radi.
Slažem se da je kabina kabina, bez obzira što i ne imala grijanje, no ajd' - nisam imao puno vožnje. Jedino mi je falio "šild" za snijeg koji šiba u oči. :geek:
Ohoo itekak ima grijanje i po ljeti i zimi… nakon dve vure nogice vec gore kak je toplo🤪. A po ljetu sirom otpres vrata, prozore i opet se nekak prezivi…ak nis drugo bar sunce ne tuce direkt po glavi
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
Po ljeti mi je uvijek bilo neizdrživo u kabini, odkad sam stavil stakla nije mi tak vruće... stakla na vratima usmjeravaju protok zraka taman tak da te ohladi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
...Barem da mi je nabaviti originalni zetorov luk (iz tog doba, kao na slici) sigurnosti radi...
To nije Zetorov originalni okvir, već njemački Fritzmeier, na kojega ide i kabina od cerade ;)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Taman se riftam spat, popil čaj od kamilice sa medom, maznul koju šnitu pekmeza na kruhu sa maslacem, oblekel duge gaće, kad najenput pes laje ko lud, reko niš moram van pogledat na kaj kaje, i imam kaj videt, par lisica hodaju po dvorištu, i sad neznam kaj napravit, kak da ih stiram? Preplaše se kad me vide sa baterijom i opet kad ja prejdem u kuću one se vrneju. Kak da ih otiram?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh