• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
726
Uskoro i e građevinski dnevnik koji se vodi nakon prijave početka gradnje.Mnogim građevinarima veliki problem.
Samo malo, što ako si ja sam gradim kuću? Otac vrhunski građevinski tehničar, umirovljen.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,680
Ne smiješ graditi u sam, zakon to ne dozvoljava.
Mora izvoditi obrt/firma, mora uzimati uzorke betona za analizu (znači treba mikser, a ne lopate i mješalici...), mora voditi građevinski dnevnik... Ako to nemaš, ne možeš dobiti uporabnu dozvolu...
Ili napraviš kuću sam i ne sekiraš se za papire (naročito ako već imaš priključak struje i vode).
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
726
Ne smiješ graditi u sam, zakon to ne dozvoljava.
Mora izvoditi obrt/firma, mora uzimati uzorke betona za analizu (znači treba mikser, a ne lopate i mješalici...), mora voditi građevinski dnevnik... Ako to nemaš, ne možeš dobiti uporabnu dozvolu...
Ili napraviš kuću sam i ne sekiraš se za papire (naročito ako već imaš priključak struje i vode).
Pa naravno da ću mikserom i pumpom radit, brže je i sigurnije. Da. stvarno mi je žao što je do toga došlo. Sad se postavlja pitanje, kako da si siromah sa 1000 eura primanja na mjesec, što je prosjek, medijalna je 1500 niže, uspije sagradit kuću? Kako bi Edo Majka rekao, Mater vam je...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,680
... Sad se postavlja pitanje, kako da si siromah sa 1000 eura primanja na mjesec, što je prosjek, medijalna je 1500 niže, uspije sagradit kuću...
Ako si ju nemre priuštiti, nek bude podostar, beskućnik... Uvijek postoji neka mogućnost u demokratskom društvu... ;):rolleyes:
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,913
A ako delam drvenu kuću, od planjki?

Još tamo, prije korone, jedan znanac me zamolio da vidim zašto ne radi zvono na kući kod njegovog rođaka.
Navratio i saznao da otkad su ugradili FIDovku zvono na vratima ju izbacuje, isto tako i svijetlo na ulazu i svijetlo u špajzi.
1F, 8 automatskih osigurača
1. "Majstor" je naknadno ugradio FIDovku, ali samo za bojler u kupaonici.
2. Ova tri navedena potrošača ili su ukrali fazu sa FIDovke, a nisu ju vratili na njezinu "0" ili su dodali "0".
3. Vešmašina u kupaonici nema uzemljenje
4. Isključio sam FIDovku i napisao gazdi da hitno pozove majstora i otkloni ta sranja
A, očekivali ste da ne bude sranja! :unsure: 🤭 :hahah: :p
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,762
A ako delam drvenu kuću, od planjki?

Još tamo, prije korone, jedan znanac me zamolio da vidim zašto ne radi zvono na kući kod njegovog rođaka.
Navratio i saznao da otkad su ugradili FIDovku zvono na vratima ju izbacuje, isto tako i svijetlo na ulazu i svijetlo u špajzi.
1F, 8 automatskih osigurača
1. "Majstor" je naknadno ugradio FIDovku, ali samo za bojler u kupaonici.
2. Ova tri navedena potrošača ili su ukrali fazu sa FIDovke, a nisu ju vratili na njezinu "0" ili su dodali "0".
3. Vešmašina u kupaonici nema uzemljenje
4. Isključio sam FIDovku i napisao gazdi da hitno pozove majstora i otkloni ta sranja
A, očekivali ste da ne bude sranja! :unsure: 🤭 :hahah: :p
E takvih se majstora treba bojati, sve znaju, a dok odu malo toga radi 😖. Iza nekoliko takvih sam rješavao problematiku i riješio, ali ima ih...
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,358
Ja sam pravi biser našel u klijeti koju smo kupili prije par godina. Osigurači i fidofka uredno blombirani od strane elektre. Sad pošto su bila samo 2 osigurača,reko ajd da ja to malo rasteretim sa još kojim. Otvorim,kad ono šok. Uzemljenje uredno sprovedeno na sve utičnice,čak i na rasvjetu. Jedino je majstor zaboravil spojiti na sabirnicu. I to vod na traku u zemlji. Toliko o ispitivanju instalacije od strane "stručnjaka"
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,762
Kao što se može zaključiti po mirisu u zraku na forumu, ja tipkam.
Jutarnje je zalijevanje gotovo, 😖, a ima toga za zalijati ohoho... Kavica, domači pelinkovec i mobitel u rukama. I danas bi mogao biti još jedan dugi ljetni dan, od danas sam i ponovo dežuran, sada ponovo kod starije kćerke, za kućne ljubimce, vrt, cvijeće - deda je ionak v penziji 😂🤓🙃 tu valjda misle reči - nikaj ne dela, bez obaveza 😂😂😂
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,358
Žele djeca da deda ostane u formi. A baš mi se i ne činiš da bi ti mogel cijeli dan sedeti👍🤔
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,762
Ja sam pravi biser našel u klijeti koju smo kupili prije par godina. Osigurači i fidofka uredno blombirani od strane elektre. Sad pošto su bila samo 2 osigurača,reko ajd da ja to malo rasteretim sa još kojim. Otvorim,kad ono šok. Uzemljenje uredno sprovedeno na sve utičnice,čak i na rasvjetu. Jedino je majstor zaboravil spojiti na sabirnicu. I to vod na traku u zemlji. Toliko o ispitivanju instalacije od strane "stručnjaka"
Tu sam ja rigorozan. Da nisam takav tko zna kako bi završila situacija dok je naša najstarija unuka, kao curica koja jedva radi prve korake našla šaraf i odmah ga pospremila u utičnicu. Mama joj je bila na pola metra ali nije ni stigla reagirati. Rukica, dlan, je imala malo crnila, čuo se prasak, vrisak, plač, ali je naša fidovka unuku spasila. Ona je danas gimnazijalka. Sa strujom ozbiljno.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,358
Drmnul me je motor koji je vitlal poznati varaždinski majstor. Sreća da sam onak lagano ga okrznul rukom . Nosim nazad i veli frajer , to si ti sad nekaj napravil. Otvaraj pred menom,p.... ti materina. Ja sam bil kriv kaj je on 1 žicu zaboravil spojiti i ona se prislonila na kučište. Tak da do podne vjerujem samo sebi,popodne nikome🤭😉
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,249
nevjerojatno kak su djeci te utičnice zanimljive...nema koga nisam čul da mu dijete nije probalo nekaj ugurati...škare, vilice, šarafe...ja sam čim mi je klinac krenul puzati na sve utičnice stavil ona osiguranja...sad ima 5 god ali još su na većini mjesta gore...ne znaš kaj bi mu još moglo pasti na pamet...makar brzo je videl kak se skidaju pa je probal...
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,664
Ja sam u jednoj kući videl dobro rješenje. Sve utičnice su na 1,5m visine...zakaj bi uopće trebale biti dole?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,913
Sa jednom gospođom sam se grdo posvadil.
Ona veli da se na djecu ne smije derati nego im sve lijepo objasniti.
Ja njoj - kad se izderem ima da se klinac usere!
Onda ona spominje te ovo te ono pa službe i tak...
A ja, gospa, što će se dogoditi kad ste vi sa druge strane stola, a klinac gura nešto u utičnicu pa dok mu objasnite, a on prosvijetlio jer vas ne jebe!
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
726
Ja sam i za fizički kontakt. Lagano preko pelene, uz deranje po guzici. "Napucat ću te da buš se sav zasral" je moja omiljena kad nećaka čuvam. Nebu mene mali jeb. ;)
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,545
Jel ovo između svake dve brazde za krumpir pocrtano? 🤭
Od prašine se u kabini nije vodjelo kakove su brazde. Bude to teta roto drljaća poravnala a sijalo se bude dok opane kakova veća kiša 🤫 ;)
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,913
Sa jednom gospođom sam se grdo posvadil.
,.......
Sve je počelo:
- A zašto nemaš zaštitu na utićnicama?
- A zašto?
- Pa ja imam u cijeloj kući!
- I što onda? Je l, kad dolaziš u goste, donosiš i tu zaštitu? Ja se za svoju djecu ne bojim, a ti svoje nauči!

Inače naučio sam klince kako struja drama. Zdrmalo sam ih sa induktorom ovakvog - mobitela :hahah:
DSC_0011.JPG
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh