• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,187
Ček, ček malo! Takvu ekipu trebam!:unsure:🤭
Moram postaviti 24 limene ploče (2 kvadrata) vjetar odnio neke stakloplastične u roli.
I nem ti dal niti....cent! :hahah:
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,044
Eto uradjeno 90% posla , jos sutra lajsne poredati :) View attachment 57490
Laksi dio posla je obavljen....
Uvijek sam mrzio postavljati lajsne.
Em ih nisam imal s cim lijepo otpiliti em ih nemas s cim ucvrstiti. Necu one ruzne plasticne, one glupe kopce ne drze pa ih lijepim.
Onda ih nemres zalijepiti kak spada jer pod pliva gore dolje pa stavljaj.utege, pa se to.susi do jutra pa maknes pa otpadne odmah ili s vremenom....uhhhh

Samo.sam se nasekirao.

Cime vi lijepite lajsne a da drze?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,378
Ja sam ljepio sa nekakvim ljepilom iz bauhausa koje su mi preporučili i drži dobro, a sad zadnje sam kupovao plastične koje imaju poklopac i ispod njega se zašrafe, to mi je super.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ja sam kupio plasticne , probacu sarafiti ako ne bude valjalo onda idemo na drugu opciju.
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
402
Laksi dio posla je obavljen....
Uvijek sam mrzio postavljati lajsne.
Em ih nisam imal s cim lijepo otpiliti em ih nemas s cim ucvrstiti. Necu one ruzne plasticne, one glupe kopce ne drze pa ih lijepim.
Onda ih nemres zalijepiti kak spada jer pod pliva gore dolje pa stavljaj.utege, pa se to.susi do jutra pa maknes pa otpadne odmah ili s vremenom....uhhhh

Samo.sam se nasekirao.

Cime vi lijepite lajsne a da drze?
Montažno ljepilo plus tanki čelični čavlići
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,356
Evo da se i ja ovog napokon riješim.

Odnjeo kod čovjeka što radi inox da mi savine ručku. 8mm inox šipka. Bilo me strah sam jer nema šanse da bi ovako lijepo ispalo 😂...

Usput smo kod mog kotlića koji ima poklopac morali prepravljati ušice jer se nije mogao staviti poklopac od ručke.

Tako da su sada povarene i s gornje strane 😁...

Kod njega sam i šipku uzeo. Uzeo mi 25e za šipku za oba kotlića, savijanje i varenje. Smatram da je to ok cijena pošto sam napokon gotov..

IMG_20230210_183616.jpg IMG_20230210_142951.jpg IMG_20230210_142936.jpg
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,356
Pošto na kotliću poklopac služi da ne upadaju muhe kad skuham čobanac. Mislim da je sasvim svejedno s koje strane stoji.

A niti sam ja ikad rekao da sam majstor za kotliće, niti bravar. Više puta sam napomenuo da nisam majstor za to.

Ako malo bolje pogledaš čak nije ni ravno odrezan poklopac. Na jednom mjestu sam se zamislio pa mi pobjegla fleksa.

Možda da sam koristio bolje šajbe mi se to ne bi dogodilo...hm....wurth inox sam koristio. Jel ima ekvivalent aspena u šajbama za rezanje inoxa ? Ne pitam za sebe jer meni je moj kotlić dobar, ali ako netko drugi bude pravio da zna... Ta šajba mora sama od sebe i bez flekse rezati. Samo joj pokažeš materijal i već je odrezano.

I pogledaj malo bolje na poklopcu da sam stavio inox pločicu ispod čepa od poklopca i da sam se zeznio i jedno 4mm više mesa ostavio kad sam na tokarskom kod ujaka skidao čep pa mi sad malo viri van.

Isto tako mi se vide risevi od poliranja/brušenja jer nemam fleksu s podesivim brojem okretaja pa mi zapali polir pastu i ne može obaviti posao kako spada...

Joj šta ću ja sada....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Isto tak sam ja preporučio ccleaner koji ima vise od 100 mil. skidanja samo andriod verzija pa je tvoj ego navalio na mene da bude pobrisao u registru ručno unesene vrijednosti programa za knjigovodstvo..koji to legalni program zahtjeva ručno čeprkanje po registru..

No ,ni za poliranje ne treba mala brzina potenciometar..baš suprotno..onaj tko ti je to preporučio također nema baš propuhane neurone..Ako se okreneš oko sebe upravo uređaji koji na bilo koji način rade finiju obradu imaju veču brzinu rezanja...okretaje ili kako bolje razumiješ.

Uho za ručku ti je mislim muha objasnil..kad spajš zavarivanjem ne treba preklop..unutra se skuplja hrana ..znači bakterije..preklop treba kad zabijaš čavlima..ljepiš gumilezungom itd.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,356
Kod poliranja se treba držati ispod 3000 okretaja. Inače pre velika brzina pali pastu i stvara pre veliku temperaturu.

Ili sve informacije od proizvođača pasti i nastavaka za poliranja kažu krivo ?

Možda i ljudi koji cijeli život poliraju isto krivo kažu ?

Muha je pričao o varu ušice s unutarnje strane i skupljanju bakterija. O kakvom preklopu pričaš ?

Ako si mislio poklopac on je zatvoren s unutarnje strane da se može lijepo očistiti ?



A što se tiče prvog dijela posta. I na plotu piše p pa gurni k pa vidi hoćeš se našpranjati? Pod unesene vrijednosti nisam mislio ručno nego od strane programa. Ali što se tiče informatike, u poslovnim okruženjima i sa nekim programima se itekako ručno mijenjaju postavke u registriju.
A opet ću ti ponoviti za cc cleaner. Isto kao što sam u topicu u kojem se povezla rasprava o tome bio na kraju u pravu da je treći program koji je isto u normalnom korištenju računala totalno nepotreban napravio havariju.
CC Cleaner je po mome iskustvu, iskustvu mojih kolega i općenito iskustvu struke. SMEĆE OD PROGRAMA. Totalno nepotrebno smeće od programa. Ako mi objasniš zašto nije smeće onda možemo raspravljati. Ako mi objasniš šta uopće on radi onda možemo raspravljati. Ako mi nađeš i jedno profesionalno okruženje u kojem se on koristi onda možemo raspravljati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako mene pitas usicu si trebao zavariti okomito na lonac..budem našao neku sliku sa ne opisujem.

Ista ušica ovak položaj

A poklopac sjeda na lonac s vanjske strane pa ti se bude kondenzat sljevao izvana po loncu...to po meni nije dpbro....ako si krivo /koso odrezao meni osobno ne sneta ..u svemu kaj radim bitna mi je funkciknalnost a ne estetika.
 
Posljednje uređivanje:

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,356
Slažem se s tobom u vezi kondenzata. Ali taj poklopac nije za kuhanje. Poklopac na kotliću služi da ne upadaju muhe nakon što se skuhalo.

Usica je pod cca. 45 stupnjeva u odnosu na lonac.
 
  • Like
Reactions: ZJ

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,356
Znam, ali ne kuha se u kući na laminatu. I to što bude kondenzata je nebitno.

A ako bude smetalo mogu uvijek smanjiti promjer poklopca da ulazi unutra na knap. I par puta popikati kotlić s unutarnje strane gornji rub. Onda će poklopac sjedati unutra. Ali smatram da je to trenutno nebitno. Nisam nikad pomislio e baš mi treba poklopac na kotliću. Napravio sam ga sada samo zato jer sam imao... Čak mi je možda bitnije što će poklopac biti na njemu dok se kotlić ne koristi da bude čist iznutra 😂
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh