• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Jučer, ne danas, jučer što se radilo.
Porcijunkolovo u Čakovcu, prošćenje, ljudi ko u priči iako je predvečer pomalo sipila kišica pa stala.
Irski VIDEO I FOTO EuroCubans feat. Juan de Marcos Gonzalez nastupali u čakovečkom Centru za kulturu nas je oduševio i zakucao za veliki ekran vani jer su besplatne ulaznice razgrabili hns - ovci, sdp - ovci, reformistovci i bratija gradonačelnice za svoju rodbinu, prijatelje bliže i daljnje, susjede...pa je za sitnu raju ostao samo jedan red po sistemu tko stigne podići, stigne - tko zakasni, brus.
Ulaznice su bile besplatne. Ali i vani je bilo fenomenalno, a mene je redar pustio da virim kroz otvorena vrata direktno na binu. Hehe.....:)
A gledalo se malo i kako nema redova za popularne međimurske languše kao svih godine prije - iz principa ih nismo kupili prošle godine kada su im sa predprošlogodišnje cijene 15 kuna komad digli na prošlogodišnjih 25 kn, pa smo prošle godine otišli kod mađara i kupili si mađarske pečene kolbase koje je mađar predprošle godine prodavao po 30 kn komad a prošle po 40 kuna komad, ali smo si ih prošle godine kupili jer mađarski su kolbasi mmmmmm.....ukusa, i tu onda bezobraznu cijenu smo mu tolerirali. Ove godine mu 7 eura komad nismo tolerirali: vjerovali - nevjerovali, prevagnulo je pokazati mu figu i ne kupiti mu dva mađarska kolbasa - jedan mužu mome i jedan meni, onih 7X7,53450 što za nekih 3 bivše kune premašuje cijenu od 50 bivših kuna komad ove godine. E, mađar, spušio si prodaju 2 kolbasa ove godine zbog nekih 5 - 6 bivših kuna svoje lakomosti koje premašuju 100 bivših kuna za dva komada, da si stavio cijenu 6 eura ili 6,5 barem, bio bi prodao 2 kolbasa jučer više.
Iznenadila je i domišljatost Šoka, najpoznatijeg čakovečkog slastičara, ima godinu - dvije kako je otvorio slastičarnu i u centru uz onu do autobusnog kolodvora, prodaje čovjek sladoled tamo uz kolodvor po 1 euro. Ok - normalna cijena, prigovora nema, a nema ni njemu drugoga, na trideset metara u nizu ima još dvije stalne konkurencije, pa mora. Ali u centru, nekih 70 - 100 metara dalje, e, to je priča za sebe - stavio natpis veliki: sladoled kugla 1,5 eura. Ok, lokacija je udarna. Ali dosjetio se čovjek cake, pa na kutiju sa praznim kornetima u koje stavlja kuglice sladoleda stavio kartončić sa cijenom: kornet 0,50 eura. I tak, kupiš si jednu kuglu sladoleda za 1,50 eura i patiš je 2 eura.E, lopovsku mu namjeru, niti sladoled lizali nismo, samo sam se široko osmjehnula i pomislila na ona dva Qutra kupljena na akciji koji doma čekaju u ledenici.
I tak mi nisu prodali ništ, mađar ima priliku popravnog večeras - ak skine cijenu na maksimum 50 bivših kuna večeras, prožvakatio ćemo dva mađarska kolbasa, ak ne skine, onda ništ. Ostalo mi bude 14 eura u novčaniku.
Svatko ima svoje granice, naravoučenje je ove problematike, a moju je granicu pregazilo pet i pol bivših kuna ilitiga 75 centi i naplata korneta u koji se stavlja kuglica sladoleda.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,844
Evo do maloprije čekal kretena koji me već drugi put zavaljal da bu došel po detelju i nema ga, i ne javlja se😤😤🤬..a davil me da odma s polja pobere bale, javi kad budeš baliral, samo javi. Kad me sljedeći put nazove cijena ide 10€ gore, oće neće....pa makar i svu detelju pobacal ko štraju pod svinje.
Tak me pred 2 lete jedan zavlačil za ječam dok miševi nisu izgrizli sve vreće, pa onda ja konj opet sve presipavaj.

Ne kužim ljude ponekad, jel su glupi ili misliju da su svi oko njih glupi?
Ne zamjerite al evo, moral sam se izjadati, izbaciti to iz sebe jer nije baš zgodno da z balkona počnem vikati i kleti među zgradama u ovu kasnu vuru
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,764
Ma jednom se može dogoditi.. Ali dva puta ako te zaje... Ili ga odj. Ili stvarno cijena gore. Ako pita zašto.

Lijepo mu kažeš ležarina 😁
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,764
Krenuo popodne pokositi šljivik, oko jezera i dijelove gdje ne mogu traktorom... I naravno. Prazna guma.. Probusena.. Ajde ju skini da sutra odmah ujutro odnesem kod vulkanizera...

I uzmi vjerni trimer.. Njemu nikad nije probušena guma... I udri do navečer 😁😂
img_20230731_173538-jpg.63245
IMG-20230731-WA0030.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20230731_173538.jpg
    IMG_20230731_173538.jpg
    62.2 KB · Pregleda: 249

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Da bi došel do svog privatnog zlatnog rata (ne vučem Bračko korenje ;) ) moram imati dobre gume ili magarca 🤭

 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,934
Mi več tri dana za redom uglavnom slavimo, častimo se i feštamo... Dok ima dobrih razloga i prigoda vužgi brigu na veselje.
Malo živosti 🙃🤓🎶
Screenshot_20230804_183156.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh