• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
Za razliku od nekih drugih, ja sam jutros bio u nabavi, pa kod zeta radi njegovog projekta, a onda smo ja i supruga došli u gorice. Ovo je tipkano na mobu. Malo smo podrumarili a puno se do ovog trena družili sa susjedima, jednima, drugima... Pale su i dvije partije karata uz malo vina i salve smijeha. Tko to može zamijeniti, nitko i ništa. Vrijeme je sunčano i prelijepo, atmosfera odlična. Ljudi uživajmo u životu, svi...
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Nebi se sa tobom složio u ovom i predhodnom tvom komentaru.
Ova obrada radilica je po tehnologiji po kojoj se svagdje obrađuju. Ako postoji drugačija tehnologija onda je opišite. Grubo tokarene, fino tokarenje i brušenoje. Možda jesu mašine zastarele ali oni sa njima rade ozbiljan posao, te mašine traže znanje radnika, i dosta aktivnog rada, koji je na zapadu nestao i za njim opada proizvodnja.
Dali rade sa savremenim noževima ili ne to nema veze, jer svi tokareni dijelovi se bruse, zna se koji kvalitet se dobija brušenje i koja su tolerancijska polja.
Kako reče Kupljenac sve mjere od oko, pa nije tako sve su mjerili mikrometrima i za precizno postavljanje koriste komparatere.
Kako reče Muha, balansira je ručnom bušilicom, pa nije tako ono je skidanje ivica i zaostalih grešaka odliva da ne dopadaju u radu.
Ali dobro kolega šta tvoja firma proizvodi ako se može znati.
Moja firma koja je privatno vlasnistvo proizvodi najvise alate ,imamo cnc masine i naravno obicne-konvencionalne strugove,glodalice i borverk.Radimo i za domace trziste i neke usluge ljudima koji sta donesu.Najvise izvozimo na zapad ,a svabo trazi kvalitet i toleranciju jer odma vraca nazad dijelove.Fušeracija i lopovija ne prolazi nikako.
Mikron-Metalno Evo ti link pa pogledaj ako te interesuje.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Servis škari za živicu🙂
A sutra od jutra pilim drva kaj mi još ostalo kaj nisam stignul, opće neću misit kak pe sad kad se sve zasušilo. 😇
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
A sutra od jutra pilim drva kaj mi još ostalo kaj nisam stignul, opće neću misit kak pe sad kad se sve zasušilo. 😇
O vrag te dal, pa drva si moral spiliti i deti sušiti najkasnije u svibnju. Najbolje da buš počel pospremati drva za ovu sezonu kurenja na Badnjak 😖 ;)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Prijatel, nebuš valjda pilil sa škarama za živicu (samo da se motorka ne vadi iz kutije)?
Nebum nadam se, sa cilkularom bum😉a
O vrag te dal, pa drva si moral spiliti i deti sušiti najkasnije u svibnju. Najbolje da buš počel pospremati drva za ovu sezonu kurenja na Badnjak 😖 ;)
A viš kad nisam stignul prije, sad moram kad imam malo cajta za vikend 😉
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
Možda jesu mašine zastarele ali oni sa njima rade ozbiljan posao, te mašine traže znanje radnika, i dosta aktivnog rada, koji je na zapadu nestao i za njim opada proizvodnja.
(Malo sam skratio)
I ovdje nam je slično bilo, jedan neobičan pogled "s ptičje perspektive", ZJ se bude možda sjetio ;)
WP_20161207_11_08_10_Pro.jpg
WP_20161207_11_06_49_Pro.jpg
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Moja firma koja je privatno vlasnistvo proizvodi najvise alate ,imamo cnc masine i naravno obicne-konvencionalne strugove,glodalice i borverk.Radimo i za domace trziste i neke usluge ljudima koji sta donesu.Najvise izvozimo na zapad ,a svabo trazi kvalitet i toleranciju jer odma vraca nazad dijelove.Fušeracija i lopovija ne prolazi nikako.
Mikron-Metalno Evo ti link pa pogledaj ako te interesuje.
Ma ja sam pitao onako šta pravite i po čemu ste prepoznatljivi. Nije mi da gledam sajtove i tuđe reklame, ma znam da nema fušeracije, sve je ok . Rekao si da su zastarele tehnologije, onih radilica, a zna se da je lijevanje i izrada radilica od odlivka nova era, i rijtkii se usude da izbacuju takav proizvod. A to će u budućnosti biti sve zstupljenije i potisnut će kovanja. Samo i za one radilice proizvodjč kaže da nema fušeracije i neke završe isto u evropi, i imaju veću prodajnu dobit i time osvajaju tržište. Šta su kinezi uradili sa realno smecem proizvoda. Ma nekoliko vas je napisalo da je ono smiješno što oni radnici rade a ja to nagledao tako.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
(Malo sam skratio)
I ovdje nam je slično bilo, jedan neobičan pogled "s ptičje perspektive", ZJ se bude možda sjetio ;)
Da, samo smo kolega D.H. i ja imali pogled iz podrumske perspektive ;) :ppozdrav:
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Sve se svodi na to da bu u budućnosti nestalo ljevanje, kovanje, glodanje, brušenje i sve ostale metode obrade metala i da bu se sve printalo..
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
Četiri zadnja posta mogli i spadati u neku drugu temu!:geek:
Ti si "brgud" ne smiješ postati "mrgud" , malo nam onako dobrodušno pregledaj kroz prste. Molim te.
 
  • Haha
Reactions: ZJ
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh