• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,928
Umjesto radnih hlača polica ormara i umjesto naočala maska za snorkeling 😁...


Eh da me vidi inspektor zaštite na radu...

Tako je to kad ti je dosadno na moru pa pomažeš po kućama 😂
IMG_20220811_160732.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,701
Da je Bog i sebi stvorio ženu i on bi kao ja morao "nakon nagovaranja" štemati po klijeti za priključak na HEP struju. Do sada smo se koristili, povremeno, prvo s trofaznim, pa unazad par godina s jednofaznim benzinskim agregatom. Ova nam je godina baš zakomplicirala život s toplinskim valovima...
Pripremio sam ja "trofaznu instalaciju", sve je radilo, ali sad za HEP jednofazni priključak, moram sve "preurediti, pripasati, sve po regulama 😖😥".
Da bi bilo novčaniku ugodnije, pljuni u šake i štemenzi kiki riki rukni v rol 🎶.
I dođe vrijeme da definiram ormarić s osiguračima, FID-ovkom, limitatorom... Uh jebote, pa tu ima cca 24-25 strujnih krugova, na tri faze, pa koja sad žica kamo pripada, nakon kojih 30 godina 😥😖. Eh, jesam blesav. Em budem potrošio novac, em moram delati 🙃🤓.
Jebiga, dok se nekaj dela sam sam pri klijeti. Napravil sam si jednoga pomoćnika, zmotanog tak kak i ja🤓, evo ga:
IMG_20220810_134447.jpg
Taj me vrag polovicu dana španciral "po štengama gor, pa po štengama dol..." 🎶.
I onda kaj se vidi, nikaj, čistokrvni nikaj a prisilni rad:
IMG_20220809_170341.jpg
Ali zato su danas došli do mene moji dečki/unuci, pregledali su dedin projekt v garaži i licitirali koja bude boja. 🤓😂 Ne smije biti crna, pinki, metalik plava, najbliže smo aston martinovoj šumsko zeleno tamnoj.
Eh deda deda, opet si nadrapal 😥.
IMG_20220804_101458.jpg
Neka on još malo pričeka u hladovini garaže, daleko je do bojanja i probne vožnje po cesti 😂🤓🙃🤔🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
722
Ma daj me nemoj zezat. Oni tebe sad drndaju zato jer je u tvojoj kući sve na trofaznu bilo? Kaj njih briga, neka spoje na pancer i stave plombe na pancer. Brojilo je digitalno, kaj kompliciraju. U svakom slučaju si morao prebrikat ove 2 faze viška, al ne znam zašto bi kontrolor u tvojoj kući i tvom ormariću išao branit i ne odobrit priključak na mrežu.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,338
Nije baš tak. Instalacija mora biti spremna i preuzeta od elektre prije priključka. Kakakav priključak takva instalacija. Minimum je 1 utičnica,1 rasvjetno mjesto. Ako instalacija nije ispitana,nema priključka. Prošla su vremena dok si na vrbu mogel dobiti struju.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
I treba imati papire od planova struje i ovlaštene osobe koja je to napravila. Barem je tako bilo prošle godine kod kolege kad je struju uvodio u klijet.
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Nije baš tak. Instalacija mora biti spremna i preuzeta od elektre prije priključka. Kakakav priključak takva instalacija. Minimum je 1 utičnica,1 rasvjetno mjesto. Ako instalacija nije ispitana,nema priključka. Prošla su vremena dok si na vrbu mogel dobiti struju.
Uskoro i e građevinski dnevnik koji se vodi nakon prijave početka gradnje.Mnogim građevinarima veliki problem.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,701
I treba imati papire od planova struje i ovlaštene osobe koja je to napravila. Barem je tako bilo prošle godine kod kolege kad je struju uvodio u klijet.
Nebojte se - ne bu dobro :ROFLMAO: , ma sve bu dobro. Ja i "šteker-pomoćnik" smo snimili svaki strujni krug, ako budu insistirali, budem im ga ja i nacrtao i predao. To ne treba njima, nego meni, da znam spojiti jaka trošila na jake osigurače :geek::ROFLMAO::ppozdrav:.
IMG_20220811_210553.jpg
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Htjeli smo mu ga mi nacrtati u firmi ali pošto nismo ovlašteni za to nisu priznali, nego je preko jedne druge firme riješio. Možda su popustili što pravila, znam kako je bilo prošle godine. Umjesto da su sretni da prodaju priključak i naplaćuju struju oni kompliciraju.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,701
A ne trebaš ovlaštenog električara za prijavnicu ?
Treba, imam ga, ja mislim i radim, on samo nosi papire.
Htjeli smo mu ga mi nacrtati u firmi ali pošto nismo ovlašteni za to nisu priznali, nego je preko jedne druge firme riješio. Možda su popustili što pravila, znam kako je bilo prošle godine. Umjesto da su sretni da prodaju priključak i naplaćuju struju oni kompliciraju.
Nisu sretni, nego nespretni.
Za "crteže" ne brini, "slikam ih" bolje nego naivni slikari s Generaličem na čelu :ROFLMAO: :geek: :hahah: (y) (y)
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Ne sumnjam ja u to, ne zanima njih kvaliteta nego žig i novci. To je situacija ko i sve u državi da trebaš hodati od jednog do drugog i uvijek nekaj fali, al ako podmažeš onda ide sve.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,701
Prije svega nisam podmazivač - dakle ne podmazujem, jer imaju masne plaće.
Drugo, privatnik bude dao žig/pečat/štambilj, nakon što pregleda moje vratolomije, ne bojim se. Svi njegovi zaposlenici zajedno imaju manje iskustva i radnog staža od moje malenkosti. (O osnovama elektrotehnike oni samnom nemaju kaj raspravljati), ja sam sve napravim, a oni provjere i uzmu svoju nagradu i to je to.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Kolega @plus, pohvala za pomoćnika, ali ja više volim onoga koji je spojen na jedan kramp i PE (jer se njime mogu odrediti i pripadajuće nule (ako treba razdvajati na više zasebno štićenih krugova).
20200508_104254.jpg

Nego, ne vidim zakaj bi trofazna instalacija (tebi) bila problem? Pa samo se trofazna sabirnica za prekidače zamijeni 1-faznom
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,701
O jebemu i svemu, nigdje nisam rekao ili napisao da mi je problem, nego da sam lijen i tako nešto. Vidiš da bum zmislil svega vraga, sam kaj ne bum delal... Lijenčina i ništ koristi.
PS
Moj pomoćnik je meni ljepši.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Ti lijen i niš koristi? Daj naj... (jedino ak si se posvadili sa ženom, ti je to ona rekla :unsure::rolleyes::ROFLMAO:).

Ovaj na slici ima drugu namjenu ;)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh