• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,360
Ipak su prstenovi bili neravni i to jako. Barem ja tak mislim i mislim da je to bil problem.
Interesantno je kaj vanjski šeta tri desete, a unutarnji četiri, to mi nikak nema logike pošto je vanjski dalje na osovini....
Uglavnom, skinul sam prstene sa jednog drugog na kojem se ležaj okrenul na rotoru i taj prsten šeta dve, tri stote na toj istoj osovini na kojoj je onaj prije šetal nekoliko desetih.
Kad se pogleda brzina okretaja, osovina se okreće nekoliko hiljada puta prosto je nemoguće da četkica prati taj debalans kolektora (prstena) da to može postići da toliko brzo treperi, ali se na nekim brzinama dobije rezonanca koja se posloži sa prstenom i to tako onda ide i povećava ekscentričnost.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,777
Ja sam u nekim situacijama znao dati tokaru da mi malo "poravna", onako, tek toliko da ih "polizne s nožem" i iza toga sredi s vodobrusnim šmirglom. A znalo je biti i prstenova koje su četkice "prerezale do izolatora" u nemilosrdnim uvjetima i nečistoći. Tada sam uvijek mijenjao cijeli rotor. Nabava prstena je bila teoretski moguća, a uvijek nemoguća...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
ali je ljepše uz kraj uloviti koji toples
Ako loviš okom onda ti je to kak i onda kad je moj bratič vozil kčer na krug kroz grad....
Pita ga mala, kam idemo tata?
Idemo krug kroz grad da vidiš i ti kak druga deca ližu sladoled....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
I od znanca kupio kolica, 100€
100 euriča o_O
A ja sam takva ista jesenas zrezal i bacil u otpad.... nisu neka sreča jer kad napred kod ruda metneš teret i hočeš skrenuti sve skupa se prevrne
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Igram se i dalje sa onim alternatorima, za sad imamo dva ispravna, dok za dva bumo pričekali tokara da odradi svoj dio posla pa da ih probamo spasiti.
U međuvremenu je bil jučer kod mene kolega pa mi uvalil još dva od 90A da vidi jel mogu kaj spasiti na njima..... nije mi dosadno 🤭

Naletel sam na problemčić kod napeljavanja žica četkica pa sa ih nadoštukal tanjima tvrđim.
Možda kome pomogne ova ideja.

 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,777
@MUHA daj molim te izmjeri kakvi su otpori rotora na tim alternatorima, koliko su oma, vezano uz amperažu alternatora koju može proizvesti. 🥂
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,777
Danas je na plaži, ovaj dečkić u sredini slike, malo mu se naziru zelene kupače, vršio teror nad djecom oko sebe, a posvuda su njihovi roditelji. Namjerno je ragbi loptom gađao iz blizine druge klince oko sebe, u lice, u prsa, a roditelji ni da trepnu. Pogođeno dijete izađe plačući, s crvenom flekom, gdje ga je lupila lopta i nikome ništa. Ja nisam mogao vjerovati da su ljudi na sve tako pasivni. Tek nakon dosta vremena, ustala se mama i zarobila mu loptu, no napravio je dar mar. Sreća je da su naši dečki bili izvan toga, stariji je odveslao na Supu daleko, a mlađi je otišao odmoriti od ronjenja i skakanja.

Da je naše počeo gađati loše bi se proveo, jer jedan trenira bejzbol i bacanja, a drugi trenira i baca vorteks na atletici, e bilo bi gadno da su oni njemu trebali uzvratiti. Doma se naši nabacuju s takvom ragbi loptom danima, snažno i precizno. Tko zna možda bi ovaj dečkić izvukao deblji kraj i pouku, da se nije pametno nasilnički ponašati... Ah baš je bilo ružno, naočigled njihovih roditelja...
IMG_20230705_182357.jpg
No nije baš sve bilo loše, imali smo jako topao i lijep dan.
IMG_20230705_172550.jpg
IMG_20230705_172541.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
@MUHA daj molim te izmjeri kakvi su otpori rotora na tim alternatorima, koliko su oma, vezano uz amperažu alternatora koju može proizvesti. 🥂
Ok, izmjerim na oba pa javim.

Pa imaš u blizini.....tokarski stroj! :unsure: :ppozdrav:🤭
Kad bi zabil na karti jednu stranu šestara u polazište, a drugu na odredište u tom krugu bi bilo minimalno 20 tokarskih strojeva.
Neki nemaju vremena, neki nisu sposobni odraditi takav zahvat (nisu dovoljno precizni), neki nemaju ......
Oko 20 sati si bu došel jedan od njih po to da napravi
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh