• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Staje za krave, tov junadi i dr.

Skodav

Član
Tu od
27 Kol 2018
Poruka
31
Nisu ušle, valjda im je bolje na pašnjaku i u šumici. Dimenzije su 15x4, samo još moram ove pregrade staviti unutra ali imam vremena to na proljeće. Bik dolazi za 2 mjeseca pa .....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Ako ih zatvoriš u objekt neko vrijeme i naućiš ih da je tamo hrana i voda i pustiš ih,onda će se vraćati..ali ako njima ne smeta da su pod nebom onda nebi trebalo niti tebi;)
 

Skodav

Član
Tu od
27 Kol 2018
Poruka
31
Radio mi je jedan obrtnik koji se inače bavi izradom krovišta, a za objekt nisu potrebne nikakve dozvole. Ukupna cijena materijala i izrade je bila 34 000kn.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Slušam prijedloge i savjete koji je način držanja najbolji (ili da se izrazim drugačije-da ima najmanje posla, a da telad ne doživi stres ili povrede) za žensku telad od odbića (cca 3 mj. starosti) pa do nekih 9-10 mjeseci starosti kad bi ih selio na one klasične betonske gredice. Naime bojim ih se seliti ranije jer imaju relativno male papke (zbog razmaka između gredica). Vidio sam da postoje one željezne/gusene rešetke za svinje s razmakom od 1 cm i to mi se čini zgodno, ali da li bi balega od tih "junica" propadala ili bi dolazilo do štopanja?
Najgora varijanta mi je ova sadašnja, na dubokoj stelji sa ručnim čišćenjem, toga mi je lagano dosta...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Jednostavno.
Napoji dif. sklopku preko te dvije žice (nule i faze).
Iza skloke (i osigurača ako ih ima) napravi 3-žičnu instalaciju (Faza=smeđa/crna, Nula=plava, PE=zeleno-žuta).
Sve treće (zeleno-žute) žice prema trošilima spoji na jednu sabirnicu, koju spojiš na uzemljenje (zabijena cijev ili zakopana traka).
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,341
A kolko ima smisla jedna fid sklopka iza druge. Jedna je ,pretpostavljam,na kući odakle je izvor struje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Jedna bu sigurno izbacila.
Nije nužno, ak su dvije, da je jedna iza druge ;)

Ak je u kući, onda je ne treba na štali, pa je dovoljno samo napraviti ono iz zadnje rečenice.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Nije uopšte postavljena god sklopka...struja je nulovana ...danas nađoh na internetu da bi nulu prije fid sklopke trebao uzemljit ako hoću da ona odradi kako treba
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Nemoj to raditi, ako to elektra ne dozvoli, jer si možeš napraviti štetu. Oni bi trebali imati uzemljenu nulu na stupovima.
Ako i nemaju, nula je uzemljena na TS, diferencijalna sklopka bi morala djelovati. Jedino ti savjetujem da za štalu kupiš onu s diferencijalnom strujom od 300 ili 100mA.
 

Najnoviji postovi

Na vrh