• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Staje za krave, tov junadi i dr.

R

Ratarko

Guest
Re: staje za krave, junad i dr.

Malo sam zanemario stočarsku temu pa nisam niti vidio slike nove farme .
Najbolja mi je ona slika gdje Milka gleda kako se po podu kreće ona čistilica :lol:

Mario iskrene čestitke na investiciji i odmah razmišljaj o još jednoj štali pokraj te 8) !
 
S

seljaček

Guest
Re: staje za krave, junad i dr.

Prva liga takve seljake trebamo a ne one lajbeke kaj niš ne delaju beru poticaj i psuju državu kak niš nevalja. Odličan 5 idemo dalje.
 
P

PRIVIZER

Guest
Re: staje za krave, junad i dr.

Dobro vece.Zovem se Jan,bavim se stocarstvom, imam 30 godina i zivim u Vojvodini.Jako me interesuje kolko kosta kod Vas tele rase Simental i dali postoji mogucnost uvoza vasih teladi u Vojvodinu.Unapred zahvalan Jan. :D
 
B

branko

Guest
Re: staje za krave, junad i dr.

PRIVIZER kaže:
Dobro vece.Zovem se Jan,bavim se stocarstvom, imam 30 godina i zivim u Vojvodini.Jako me interesuje kolko kosta kod Vas tele rase Simental i dali postoji mogucnost uvoza vasih teladi u Vojvodinu.Unapred zahvalan Jan. :D


tele dva tjedna starosti (musko) brat prodaje po 1500 kn (cca 200 €), dok zensku ne prodaje, a i rijetko tko od drugih ozbiljnih stocara kod mene prodaje malu zensku telad , i to ako prodaju onda je to po genetici nezanimljiva telad, a ni muske teladi nema dosta za tov pa vecina vecih poljoprivrednika koji se bave tovom uvoze telad (cca 300 kg) iz rumunjske i sad u zadnje vrijeme iz ceske i slovacke. sad da li je dozvoljen uvoz ili opet kod nas izvoz to bi trebalo pitati nadlezne sluzbe tj. najvjerojatnije poljoprivredno savjetodavnu sluzbu. ono malo teladi sto se prodaje u tezini od 120 do 150 kg ima cijenu od cca 3 do 3,5 € po kg ali kako sam vec prije napisal to se vrlo rijetko moze naci.
 
M

maksica6

Guest
Re: staje za krave, junad i dr.

Bok mario daj mi reci koliko je tona zeljeza u toj konstrukciji za farmu mislim bez pokrova.
 
R

Ratarko

Guest
Re: staje za krave, junad i dr.

A mene zanima od čega je krov ? Lim , salonit ...?
 
M

matija

Guest
Re: staje za krave, junad i dr.

Ratarko kaže:
A mene zanima od čega je krov ? Lim , salonit ...?
kolko mi se čini s druge slike u pitanju je lim
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: staje za krave, junad i dr.

maksica6 kaže:
Bok mario daj mi reci koliko je tona zeljeza u toj konstrukciji za farmu mislim bez pokrova.

Maksica misli na stupove.
Neznam koliko je to tona željeza, probat ću provjerit.
 
M

maksica6

Guest
Re: staje za krave, junad i dr.

mario kaže:
maksica6 kaže:
Bok mario daj mi reci koliko je tona zeljeza u toj konstrukciji za farmu mislim bez pokrova.

Maksica misli na stupove.
Neznam koliko je to tona željeza, probat ću provjerit.


Tocno tako,mislim na stupove ,grede i sve nosece elemente,visina stupova na coskovima,raspon izmedu greda.
Koliko je tona zeljeza utroseno na cijelu zeljeznu konstrukciju ,i na krovu jeli to sendvic aluminijski lim ili samo al trapezni lim ?????
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: staje za krave, junad i dr.

Još nisam za konstrukciju provjerio, budem.
Da, na krovu je sendvič 4 cm.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: staje za krave, junad i dr.

KOlika je cijena takve štale po m2 bez stajske opreme.
 
K

Kikiriki

Guest
Re: staje za krave, junad i dr.

Moram te razočarat ali još dogovaramo cijenu , čim dogovorim javljam
 
D

dalibor1982

Guest
Re: Posjet farmi SALAŠ

Obrisan neispravan link.


moja skromna farmica evo par slikica ručni rad farma ali još nije završena



Obrisan neispravan link.




Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: staje za krave, junad i dr.

dalibor super farma. :D
Kakvo izmuzište imaš?
To su sve drveni stupovi?
Koliki je kapacitet?

Premjestil sam slike ovdje jer im ondje zbilja nije bilo mjeto kam si ih stavil.
 
D

dalibor1982

Guest
Re: staje za krave, junad i dr.

nema problema jer sam još nov pa neznam kam kaj treba staviti izmuzište još nemam ali ove godine ga ugrađujem sad muzrm sa zidnom muzilicom ja i stari dok izmuzište nebude gotovo
 
Na vrh