• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stajski gnoj - koliko stajskog gnoja staviti na 1 ha

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Znači pitanje je koliko i kojeg i koliko mora biti star (naravno sve to šta bi bilo najoptimalnije) staviti na 1 ha oranice, siju se zitarice ???

Da znam koliko ga moran kupiti i dovesti pa poslije bi se to bacilo po zemlji :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: Staljski gnoj, pitanje koliko staljskog gnoja staviti na 1 ha

30-40 tona na hektar
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Re: Staljski gnoj, pitanje koliko staljskog gnoja staviti na 1 ha

Pa da, kaj si ti mislil, nekad ide i 50 tona po ha.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Re: Staljski gnoj, pitanje koliko staljskog gnoja staviti na 1 ha

dobro, a koliko je to kubika otprilike ?
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: Staljski gnoj, pitanje koliko staljskog gnoja staviti na 1 ha

ovisno kakav je gnoj, zreo, friški...
računaj najmanje toliko kubika , samo više
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Staljski gnoj, pitanje koliko staljskog gnoja staviti na 1 ha

To je jedina stvar koju možeš staviti na njivu a da ne možeš pretjerati ....hihi


vaš veleačsni
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: Staljski gnoj, pitanje koliko staljskog gnoja staviti na 1 ha

O puknuti možeš pretjerati i to jako puno,ajde dovezi jedno 60-70 tona na kakav bregovit komad zemlje pa to probaj uzorati bez prednjeg pogona,može se oraču desiti jako nezgodna situacija,evo ti jedan slikani primjer, ,na ovaj komad sam navezao prije dve godine 10 tehnostrojki,uzmi u obzir nekih 3-3,5 tona po prikolici,površina nekih 2000 metara kvadratnih,uzbrdica pod nagibom 25-30%,milina od oranja,:icon_hang::icon_hang::icon_hang:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Re: Staljski gnoj, pitanje koliko staljskog gnoja staviti na 1 ha

pa nije valjda tako tezak da je 1 kubik 1 tona ? O di ću nać toliko gnoja samo a i para je to malo dosta vise nego sam ocekivao :(doh):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Staljski gnoj, pitanje koliko staljskog gnoja staviti na 1 ha

Ajkula , ja bi to orao samo prema dolje ...ili prođeš plugom a za tobom ekipa nabaca gnoj u jarak ..pa da vidiš slasnog povrća i nepovrća .
Kad di već postavio sliku od kuda svi ti tragovi(kolotečine) na toj njivi ?..da nisi njivu iznajmio za ratne vježbe .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Staljski gnoj, pitanje koliko staljskog gnoja staviti na 1 ha

Malo je bilo mokro kad je vozil gnoj?

Izracunaj kollo te bu umjetni kostal da dobro nagnojis 1h.
Gnoj je super al je teško doc do njega.
Kod nas je puna tahnostrojka 500kn a kad ju razbaca nagnojen ti je komad oko 2.5m Širine i jedno 30-40m dužine ako Jace gnoji.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: Staljski gnoj, pitanje koliko staljskog gnoja staviti na 1 ha

Jes da,na toj zemlji jedino 7-8 mjesec nije mekano,inače je problem navesti stajnjak,onda se malo patim uz brdo,ali eto to nije moja zemlja ali bude pa da ju malo nagnojimo,ma to bi bilo idealno mjesto za one nekadašnje vojne manevre,NAPAD NA NEPRIJATELJA NA NEPRISTUPAČNOM TERENU,joj:biggrin::biggrin::biggrin:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Re: Staljski gnoj, pitanje koliko staljskog gnoja staviti na 1 ha

a da jedan mi je rekao kubik 150 kuna, a ako mi ide 50 kubika, ajoj hehe... ma problem je sada sta ga nemogu nac, znam da dok je puris radio gnoja kome je trebalo bilo dovoljno
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: Staljski gnoj, pitanje koliko staljskog gnoja staviti na 1 ha

da si blizu mene ja bi ti dao i po 80 kn kubik:eek::
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Treba gnjoj otimizirat, postoje ljudi koji znaju koliko ga bacit za sta a postoji i literatura.
Ja se ravnam vecinom po poljoprivrednom savjetniku iz 87', to je strasna knjiga puna prakticnih preporuka od kakvih 600 strana.
Kod gnjojidbe krumpira ja bacam oko 20t/ha gnjoja pura, ostalo dodajem mineralna gnjojiva.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
upravo to,ljudi jako puno podcjenjuju stajski gnoj i rade si dodatne nepotrebne troskove oko umjetnog..ako procitas dio ovoga foruma moze se tu naci dosta pojedinaca..
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ali pureci gnoj je puno jaci od stajnjaka, njega ne ide toliko. 150 kn po kubiku je previse, ovdje je 7 t cca 500 kn. Ima jos jedna bitna stavka, stajnjak je humifikator. Za razliku od umjetnog, koje i uljepljuje zemlju, stajnjak popravlja strukturu ;)
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Najveća je greška što ljudi gnoje zemlju, a ne hrane biljku, a da bi se znalo kako gnojiti trebamo imat analizu tla i znat da nam pH tla znatno ograničava iskorištavanje dodanih mineralnih i ostalih gnojiva, a optimalni pH tla (pH 7) mozemo postepeno postic gnojidbom stanjakom, zaoravanjem žetvenih ostataka, zelenom gnojidbom i kalcizacijom
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ja uvijek vozim oko 10 prikolica na jedno jutro.. To je cca 35 kubika..
Danas cijeli dan jednom povrcaru iz sela kamioni dovoze gnoj na jednu njivu.. Po videnoj hrpi ima sigurno 100, mozda i vise, prikolica od 4 t.. Budu imali kaj za tovariti i razbacivati par dana..
 

Najnoviji postovi

Na vrh